2020 m. rugpjūčio 11 d. 16:10 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

Skalūnų dujų paieškai ir gavybai siūlo nereikalauti privalomo poveikio aplinkai vertinimo

(5)

Skalūnų dujų paieškai ir gavybai siūlo nereikalauti privalomo poveikio aplinkai vertinimo nuotrauka, foto

© Fotolia nuotr.

Reklama

Aplinkos ministerija siekia supaprastinti poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procedūras ūkio subjektams, siekiantiems tirti ir naudoti išsklaidytųjų angliavandenilių, tarp jų - ir skalūnų dujų, išteklius.

Ministerija trečiadienį Vyriausybės svarstymui teikia Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pataisas, kuriomis siūlo atsisakyti privalomo PAV išsklaidytųjų angliavandenilių tiesioginiam tyrimui, kai taikomas hidraulinis uolienų ardymas, taip pat gamtinių dujų gavybai, kai išgaunama mažiau nei 500 tūkst. kub. m dujų, jei išgaunami išsklaidytieji angliavandeniliai.

Ministerija siekia kuo greičiau paskelbti pakartotinį skalūnų dujų naudojimo konkursą Šilutės-Tauragės plote. Tam, kaip yra sakęs Premjeras Algirdas Butkevičius, būtina sutvarkyti teisinę bazę (įskaitant ir PAV procedūras) ir užtikrinti patrauklesnę aplinką investicijoms.

ELTA primena, kad Vyriausybė yra pritarusi Angliavandenilių išgavimo ir apmokestinimo įstatymo pataisoms, kuriomis remiantis skalūnų dujas žvalgančios kompanijos trejus metus būtų atleistos nuo mokesčių už išgautą žaliavą, o vėliau mokėtų fiksuotą 15 proc. mokestį. Vyriausybė taip pat pritarė 10 proc. šių mokesčių pervesti į savivaldybių, kuriose bus išgaunamos skalūnų dujos, biudžetus.

Pagal rudenį patikslintus nuostatus, Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso laimėtoja bus pripažįstama kompanija, valstybei pasiūliusi didžiausią vienkartinės įmokos ir investicijų sumą. Iki šiol renkant laimėtoją buvo atsižvelgiama tik į vienkartinės įmokos kriterijų.

JAV energetikos kompanija "Chevron" iš skalūnų dujų žvalgybos konkurso Lietuvoje pasitraukė 2013 m. spalį, motyvuodama pasikeitusia mokesčių, teisine ir reguliavimo aplinka. Vėliau "Chevron" pareiškė apskritai nesidominti galimybe žvalgyti skalūnų dujas Lietuvoje. Toks sprendimas, anot bendrovės atstovų, priimtas dėl Lietuvos nekonkurencingumo.

Skalūnų dujų žvalgymui ar juolab gavybai aktyviai priešinosi Vakarų Lietuvos vietos bendruomenės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tamsuoliams

2014-12-05   00:03

IP: 78.61.84.41

UKRAINOS BUVĘS PREZIDENTAS IR BUVO NUVERSTAS KAI ATSISAKĖ LEISTI IŠGAVINĖTI SKALŪNINES DUJAS SUŽINOJĘS KAD Į GRĘŽINIUS BUS PUMPUOJAMOS UŽSIENIO CHEMIJOS PRAMONĖS NUODINGIAUSIOS ATLIEKOS,KURIŲ NEUTRALIZAVIMAS TŪKSTANČIAIS TONŲ, DUOS DIDESNĮ PELNĄ NEI PAČIOS DUJOS.KAS PATIKRINS KĄ PUMPUOJA, KAI ANT VARTŲ BUS UŽRAŠYTAS "ŠVENTAS "ŽODIS DEBILAMS :"PRIVATE",O DAR IR ĮSTATYMUKŲ PATAISŲ MANYTINA NUSIPIRKS ROTŠILDĖLIŲ KOMPANI,KAD NIEKAS NEI PER ŠAUTUVO ŠŪVĮ NEPRILYSTŲ.VIENA SUKTA TAUTA GALI MELUOTI KITOMS NES TIKĖJIMAS LEIDŽIA,TAI IR MELUOJA.O ŽINANT MŪSŲ VALDŽIOS KORUMPUOTUMĄ IR GODUMĄ, MANYTINA NEREIKIA IR MELUOTI.

Nubukusiems

2014-12-04   23:41

IP: 78.61.84.41

Taigi Rotšildo bankui priklauso "Shevron",(pagal pavadinimą ne durnas gali suprasti),o žinant mūsų valdžios korupcijos laipsnį tai jiems dzin mūsų vaikų ir anūkų ateitis.Tik nesuprantu kokiu debilu reikia būti kad naikinti brangiausią turtą - vandenį manytina dėl papildomų žydų bankų milijardų? Taigi vanduo brangiausias turtas pasayulyje,ir dėl jo net karai vyks kuo gfreičiausiu laiku,ką praneša ir pasaulio mokslininkai,o mūsų kaimo vadams ir vadukams manytina so9lidžios sąskaitos Šveicarijos bvanke svarbius už anūkų ateitį.Vienas savo gentainiams padaręs paslaugą ir manytina išdavęs Lieetuvius sėdi šiltoje užsienio kėdėje.Na negi Lietuviai nepasimokė iš istorijos-nuo Egipto laikų visi žinojo kas priveda net valstybes prie galo.

ROMAS

2014-12-04   21:18

IP: 78.61.43.185

Protu nesuvokiama, pelkėje melioracinio griovio remontui reikalauja PAV ataskaitos, o tokiam taršos šaltiniui "NEREIKIA"??????

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos (1)

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Kardiologinių vaistų Lietuvoje suvartojama daugiausia nuotrauka, foto

Sveikata, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis pernai, kaip ir ankstesniais metais, daugiausia...

Palangoje operatyviai sulaikytas dviračio vagyste įtariamas vyras nuotrauka, foto

Kriminalai, Šių metų liepos mėn. viduryje, Palangos m. policijos komisariato pareigūnai jau sulaikė...

Savaitgalį – tarptautinės lankininkų varžybos „Klaipėdos taurė“ nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį, rugpjūčio 15-16 dienomis, Smiltynėje vyks tarptautinės  lankininkų varžybos Klaipėdos taurei...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Euras, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamentas informuoja, kad Klaipėdos apskrityje yra reikalingi:

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...