2018 m. spalio 18 d. 19:58 val., ketvirtadienis

Ekonomikos naujienos

Seimas imsis mokesčių reformos

2017-03-28, 08:36

Jadvyga Bieliavska

Seimas imsis mokesčių reformos nuotrauka, foto

Stasys Jakeliūnas užtikrino, kad mokesčiai nei darbuotojui, nei darbdaviui nė kiek nepadidės. Dirbančiųjų apmokestinimas gali netgi sumažėti.

© Dainiaus Labučio nuotr.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas sako, kad, norint didinti mokesčių sistemos skaidrumą, planuojama sujungti darbuotojo ir darbdavio mokesčius - tai mažins paskatas mokėti atlyginimą vokeliuose. Jis taip pat sako, kad bus peržiūrėtos mokestinės lengvatos, vertinamas jų tikslingumas ir efektyvumas.

Seimo komiteto vadovo nuomone, nepriklausomai nuo pajamų pobūdžio gyventojų pajamų mokesčio (GPM) apmokestinimo tarifas turėtų būti vienodas.

„Logiška, jeigu gyventojas gauna kažkokias pajamas, tai nepriklausomai nuo tų pajamų pobūdžio, rūšies tas apmokestinimo tarifas turėtų būti vienodas, bet dėl to galima tartis, diskutuoti. Jeigu nuomojate turtą ar gaunate kažkokias kitas pajamas, natūralu, kad jos turėtų būti apmokestinamos taip pat, kaip ir darbo pajamos“, - sakė S.Jakeliūnas.

Jis užtikrino, kad mokesčiai nei darbuotojui, nei darbdaviui nė kiek nepadidės, „o dėl kitų, dirbančiųjų kitomis juridinėmis formomis, tai turėsime svarstyti ir tartis“. S.Jakeliūnas neatmetė, kad dirbančiųjų apmokestinimas gali netgi sumažėti.

„Jeigu bus sutarta, kad kažkokios pajamos bus apmokestinamos galbūt šiek tiek daugiau dėl GPM tarifo pasikeitimo, atsiras galimybė sumažinti dirbantiesiems apmokestinimo dydį, kadangi atsiras galbūt papildomų pajamų, tai to sąskaita galima darbo apmokestinimą sumažinti“, - svarstė jis.

Nors S.Jakeliūnas asmeniškai yra už vienodą GPM tarifą, jo teigimu, galutiniai sprendimai priklausys nuo Seimo, Vyriausybės, Finansų ministerijos.

Pasak S.Jakeliūno, sprendimus planuojama priimti Seimo rudens sesijoje. Kada galėtų įsigalioti mokestinių įstatymų pakeitimai, jis nesiėmė atsakyti.

„Įstatymų pakeitimai įsigalios ar nuo 2018 m. sausio, ar kažkiek vėliau. Čia skubos nėra, svarbu tinkamai pasiruošti ir priimti subalansuotus sprendimus“, - sakė S.Jakeliūnas.

Anot politiko, Sodra“ kasmet netenka beveik dešimtadalio pajamų dėl skolos valstybės biudžetui aptarnavimo išlaidų ir neefektyviai veikiančios II pakopos pensijų fondų finansavimo sistemos.

„Daug šios pakopos dalyvių neprisideda savo lėšomis, todėl netenka galimybės sukaupti didesnę pensiją. Todėl planuojama „išgryninti“ II pakopos dalyvius, joje paliekant tik tuos, kurie papildomai skiria ir savo asmenines lėšas, o kitus kaupiančiuosius grąžinti į I pensijų pakopą - t.y. „Sodrą“. Kita II pakopos sistemos pertvarkos dalis - vieno anuitetų tiekėjo įtvirtinimas, kuris apsaugotų būsimus pensininkus nuo bankroto rizikos baigus kaupimą ir išėjus į pensiją bei užtikrintų maždaug trečdaliu didesnes anuitetų išmokas“, - sakė S.Jakeliūnas.

Planuojama, kad iki 2017-ųjų pabaigos bus priimti reikalingi teisės aktų pakeitimai, o po pereinamojo laikotarpio pertvarkyta sistema pradės veikti 2019-ųjų pradžioje.

Pasak S.Jakeliūno, atskira Seimo Biudžeto ir finansų komiteto veiklos sritis - tai pertvarkomų finansinių paslaugų sektorių (pavyzdžiui, kreditų unijų ir greitųjų kreditų) stebėsena ir ekonomikos krizės pamokų Lietuvai apibendrinimas. Tikimasi, kad šie darbai leis tinkamai pasirengti neišvengiamiems globalios ir Lietuvos ekonomikos pokyčiams bei apsaugos nuo skaudžių krizės padarinių, kuriuos teko patirti ir kurie vis dar yra jaučiami.

Biudžeto ir finansų komitetas, anot jo pirmininko, jau pradėjo klausymus dėl savivaldybių finansavimo modelio tobulinimo, atitinkamų ministerijų paprašė pateikti siūlymus, kaip kurti geresnes paskatas savivaldybėms pritraukti investicijų ir efektyviai valdyti finansinius išteklius.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Žymos: mokesčiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą (22)

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) pasirašytu memorandumu su...

Klaipėdos nafta prisidės prie SGD infrastruktūros plėtojimo JAV nuotrauka, foto

„Neptūno“ partnerių gretose – naujas generalinis rėmėjas nuotrauka, foto

Sportas, Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas...

Seimas pritarė privalomajam referendumui dėl dvigubos pilietybės nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas ketvirtadienį nusprendė, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo vyks dvi...

Šis laivas 1965-1991 m. plaukiojo su SSSR vėliava nuotrauka, foto

Klaipėda, Spalio 19 d. į Klaipėdą atvyksta paskutinis, 60-asis registruotas kruizinis laivas šiais...

Pasigendama jūrinės politikos tęstinumo nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonai sako, kad jūriniame sektoriuje iškylančios problemos nesprendžiamos, o dar labiau...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...