2018 m. gruodžio 15 d. 12:57 val., šeštadienis

Ekonomikos naujienos

Pažeidimai - trečdalyje didmeninės prekybos įmonių

(1)

2017-12-06, 15:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Pažeidimai - trečdalyje didmeninės prekybos įmonių nuotrauka, foto

PROBLEMA. Pasak LMI atstovės Liudmilos Vaitkuvienės, ne visose degalinėse laiku atliekama naftos produktų talpyklų metrologinė patikra.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Metrologinę priežiūrą atliekanti ir vartotojų teises ginanti Lietuvos metrologijos inspekcija ir šįmet fiksavo pažeidimus. Klaipėdos apskrityje daugiau nei trečdalis įmonių naudojo neapsaugotas naftos produktų kiekio matavimo sistemas.

Per 9 šių metų mėnesius Lietuvos metrologijos inspekcija (LMJ) Klaipėdos apskrityje nustatė apie 20 proc. teisinės metrologijos reikalavimų pažeidimų, nors beveik visi patikrinimai buvo atlikti iš anksto praneš.

Nuokrypis viršijo normas

"Ne visi supranta, kad mūsų kasdienio gyvenimo kokybė priklauso nuo patikimų matavimų, kurie atliekami tiksliomis matavimo priemonėmis. Gerai, kad įmonės, gavusios pranešimą, pasiruošia numatomam patikrinimui ir jis vyksta sklandžiai, operatyviai. Iš kitos pusės, atsiranda piktnaudžiavimas - ilgą laiką naudojamos nepatikrintos matavimo priemonės", - sakė LMI Klaipėdos skyriaus viršininkė Liudmila Vaitkuvienė.

Jos teigimu, vienoje naftos produktų degalinėje išduodamų degalų kiekio santykinis nuokrypis viršijo leistiną 0,5 proc. tūrio ir buvo iki 0,81 proc. Dar ne visose degalinėse laiku atliekama naftos produktų talpyklų metrologinė patikra (jų patikros periodiškumas - kas penkeri metai).

"Patikrinę didmeninės prekybos nefasuotais naftos produktais ir suskystintomis dujomis įmonėse naudojamas matavimo priemones nustatėme, kad 36 proc. patikrintų įmonių pažeidinėja reikalavimus - naudojamos neapsaugotos naftos produktų kiekio matavimo sistemos", - pridėjo LMI atstovė.

Suskystintų dujų degalinėse įrenginiai - potencialiai sprogioje aplinkoje. Atkreipiamas dėmesys, kad slėgis suskystintų dujų kolonėlėse ir vamzdynuose turi būti matuojamas sąlygas atitinkančiais manometrais - parenkamas toks, kad darbinis slėgis būtų rodomas manometro skalės antrame trečdalyje.

Nepakankamas prekių kiekis

Inspekcijos duomenimis, pažeidimų užfiksuota patikrintų maisto ir ne maisto produktų parduotuvėse (10 proc.), viešojo maitinimo įmonėse (13 proc.) ir maitinimo paslaugas teikiančių įmonių vaikų globos namuose, darželiuose bei švietimo įstaigose (18 proc.).

Tarp pagrindinių pažeidimų įvardytos naudojamos matavimo priemonės, kurios yra be galiojančių patikros žymenų ar patvirtinančių dokumentų. Temperatūros kontrolei šaldytuvuose, šaldymo vitrinose naudojami netinkami termometrai. Taip pat naudojamos netinkamos svarstyklės gaminiams.

"Pasitaiko atvejų, kai pardavėjai ilgio matavimui daro žymas ant stalviršio paviršiaus. Atsiskaitant su pirkėjais jie šias žymas taiko matavimui, o tai neteisėta. Tam skirtos matavimo liniuotės ir ruletės. Ne visose parduotuvėse yra metalo gaminių svėrimui skirtos svarstyklės", - teigė L. Vaitkuvienė.

Ūkio subjektuose patikrinus fasuotų miltų, saldainių ir šokolado, druskos, sėklų, kieto kuro fasuotes ir buitinių dujų balionus, nustatyti 38 proc. prekių kiekio pažeidimų. Buvo patikrinta 5 241 gaminio fasuotė, iš jų 306 (5,8 proc.) fasuotės neatitiko kiekio reikalavimų.

"Tikrinta ne tik Lietuvos gamintojų produkcija, bet ir importuoti produktai, kuriuose taip pat nustatyta kiekio trūkumų. Visoms prekybos įmonėms, kuriose nustatyti pažeidimai, duoti nurodymai išimti iš prekybos kiekio reikalavimų neatitinkančias fasuotes", - sakė L. Vaitkuvienė.

Žymos: pažeidimai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Premjere

2017-12-06   17:51

IP: 78.57.219.197

ir prezidente,kas geresnio?Vagia,meluoja,zudo,geria,narkotizuojasi,BEGA IS TEVYNES LIETUVOS.KA JUS SU SAVO SIMTATUKSTANTINEM PARTINEM IR GIMINIU GAUJOM JIEMS PADARETE?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą (30)

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) pasirašytu memorandumu su...

Klaipėdos nafta prisidės prie SGD infrastruktūros plėtojimo JAV nuotrauka, foto

„Neptūno“ ir „Skycop“ dvikova - tiesiogiai per BTV nuotrauka, foto

Sportas, „Betsafe–LKL“ pirmenybėse Klaipėdos „Neptūnas“ šeštadienį Prienuose 17.20 val. susitiks su vietos „Skycop“.

Sporto mėgėjams: įdomios gruodžio 15 d. TV transliacijos nuotrauka, foto

Sportas, Sporto mėgėjams „Vakarų ekspresas“ siūlo stebėti šias įdomias šeštadienio, gruodžio 15 d.,...

Sūnus motinai dūrė peiliu į pilvą nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informavo apie kruviną konfliktą klaipėdiečių šeimoje.

Kuris šaldytuvo prekės ženklas yra patikimiausias? nuotrauka, foto

Ūkis, Šaldytuvą renkamės itin ilgam laikotarpiui, todėl į šią užduotį visuomet žiūrime atsakingai....

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...