2018 m. vasario 19 d. 23:20 val., pirmadienis

Ekonomikos naujienos

Pažeidimai - trečdalyje didmeninės prekybos įmonių

(1)

2017-12-06, 15:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Pažeidimai - trečdalyje didmeninės prekybos įmonių nuotrauka, foto

PROBLEMA. Pasak LMI atstovės Liudmilos Vaitkuvienės, ne visose degalinėse laiku atliekama naftos produktų talpyklų metrologinė patikra.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Metrologinę priežiūrą atliekanti ir vartotojų teises ginanti Lietuvos metrologijos inspekcija ir šįmet fiksavo pažeidimus. Klaipėdos apskrityje daugiau nei trečdalis įmonių naudojo neapsaugotas naftos produktų kiekio matavimo sistemas.

Per 9 šių metų mėnesius Lietuvos metrologijos inspekcija (LMJ) Klaipėdos apskrityje nustatė apie 20 proc. teisinės metrologijos reikalavimų pažeidimų, nors beveik visi patikrinimai buvo atlikti iš anksto praneš.

Nuokrypis viršijo normas

"Ne visi supranta, kad mūsų kasdienio gyvenimo kokybė priklauso nuo patikimų matavimų, kurie atliekami tiksliomis matavimo priemonėmis. Gerai, kad įmonės, gavusios pranešimą, pasiruošia numatomam patikrinimui ir jis vyksta sklandžiai, operatyviai. Iš kitos pusės, atsiranda piktnaudžiavimas - ilgą laiką naudojamos nepatikrintos matavimo priemonės", - sakė LMI Klaipėdos skyriaus viršininkė Liudmila Vaitkuvienė.

Jos teigimu, vienoje naftos produktų degalinėje išduodamų degalų kiekio santykinis nuokrypis viršijo leistiną 0,5 proc. tūrio ir buvo iki 0,81 proc. Dar ne visose degalinėse laiku atliekama naftos produktų talpyklų metrologinė patikra (jų patikros periodiškumas - kas penkeri metai).

"Patikrinę didmeninės prekybos nefasuotais naftos produktais ir suskystintomis dujomis įmonėse naudojamas matavimo priemones nustatėme, kad 36 proc. patikrintų įmonių pažeidinėja reikalavimus - naudojamos neapsaugotos naftos produktų kiekio matavimo sistemos", - pridėjo LMI atstovė.

Suskystintų dujų degalinėse įrenginiai - potencialiai sprogioje aplinkoje. Atkreipiamas dėmesys, kad slėgis suskystintų dujų kolonėlėse ir vamzdynuose turi būti matuojamas sąlygas atitinkančiais manometrais - parenkamas toks, kad darbinis slėgis būtų rodomas manometro skalės antrame trečdalyje.

Nepakankamas prekių kiekis

Inspekcijos duomenimis, pažeidimų užfiksuota patikrintų maisto ir ne maisto produktų parduotuvėse (10 proc.), viešojo maitinimo įmonėse (13 proc.) ir maitinimo paslaugas teikiančių įmonių vaikų globos namuose, darželiuose bei švietimo įstaigose (18 proc.).

Tarp pagrindinių pažeidimų įvardytos naudojamos matavimo priemonės, kurios yra be galiojančių patikros žymenų ar patvirtinančių dokumentų. Temperatūros kontrolei šaldytuvuose, šaldymo vitrinose naudojami netinkami termometrai. Taip pat naudojamos netinkamos svarstyklės gaminiams.

"Pasitaiko atvejų, kai pardavėjai ilgio matavimui daro žymas ant stalviršio paviršiaus. Atsiskaitant su pirkėjais jie šias žymas taiko matavimui, o tai neteisėta. Tam skirtos matavimo liniuotės ir ruletės. Ne visose parduotuvėse yra metalo gaminių svėrimui skirtos svarstyklės", - teigė L. Vaitkuvienė.

Ūkio subjektuose patikrinus fasuotų miltų, saldainių ir šokolado, druskos, sėklų, kieto kuro fasuotes ir buitinių dujų balionus, nustatyti 38 proc. prekių kiekio pažeidimų. Buvo patikrinta 5 241 gaminio fasuotė, iš jų 306 (5,8 proc.) fasuotės neatitiko kiekio reikalavimų.

"Tikrinta ne tik Lietuvos gamintojų produkcija, bet ir importuoti produktai, kuriuose taip pat nustatyta kiekio trūkumų. Visoms prekybos įmonėms, kuriose nustatyti pažeidimai, duoti nurodymai išimti iš prekybos kiekio reikalavimų neatitinkančias fasuotes", - sakė L. Vaitkuvienė.

Žymos: pažeidimai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Premjere

2017-12-06   17:51

IP: 78.57.219.197

ir prezidente,kas geresnio?Vagia,meluoja,zudo,geria,narkotizuojasi,BEGA IS TEVYNES LIETUVOS.KA JUS SU SAVO SIMTATUKSTANTINEM PARTINEM IR GIMINIU GAUJOM JIEMS PADARETE?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Pinigai dingsta net neprisilietus nuotrauka, foto

Pinigai dingsta net neprisilietus (2)

Pusė šalies gyventojų neturi jokių santaupų, nes paprasčiausiai nėra iš ko jų...

Barai ir restoranai penktadienį ir šeštadienį tikisi lankytojų antplūdžio. Pasak verslininkų, gyventojai...

Kavinės laukia lankytojų antplūdžio nuotrauka, foto

Net politikai jau nebeslepia, kad, įvedus eurą, kainos nenumaldomai kyla. Ką čia...

Euras ir toliau plaunamas nuotrauka, foto

Siūloma uždrausti jaunesniems nei 16 metų asmenims įsigyti loterijos bilietą ir dalyvauti...

Siūloma uždrausti jaunesniems nei 16 metų asmenims įsigyti loterijos bilietą nuotrauka, foto

Lietuvos bankas įspėjo vieną didžiausių šalyje komercinį banką „Swedbank“, nes šis netinkamai...

Lietuvos bankas dėl pinigų plovimo prevencijos įspėjo „Swedbank“ nuotrauka, foto

Lietuvos krepšininkų rinktinė pluša Palangoje nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio pradėjo pasiruošimą atrankos į pasaulio čempionatą rungtynėms su Vengrijos ir...

Valstybinius miškus prižiūrės Marius Pulkauninkas nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Valstybinių miškų urėdijai vadovaus naftos produktų krovos bendrovės ir suskystintų gamtinių dujų (SGD)...

Maroko kovotojas meta iššūkį Sergejui Maslobojevui nuotrauka, foto

Sportas, Praėjusią savaitę buvo patvirtinta pagrindinė tradicinio tarptautinio bušido turnyro „KOK'55 World GP“,...

Ką Renaldas Seibutis patarė Edgarui Želioniui? nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą Palangoje atvykęs Klaipėdos "Neptūno" žaidėjas Renaldas Seibutis pabrėžė, kad...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...