2019 m. gegužės 20 d. 01:20 val., pirmadienis

Ekonomikos naujienos

Pajūrio nuomotojai: poilsiautojai tapo kultūringesni

(6)

Pajūrio nuomotojai: poilsiautojai tapo kultūringesni nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Šią vasarą atliktos pajūrio nuomotojų apklausos duomenys džiugina – nuomos paslaugų teikėjai tvirtina, jog per 5-10 metų Lietuvos pajūryje poilsiaujančių žmonių kultūringumas gerokai išaugo. Net ir jaunimo kompanijos, kurių vengia daugelis apklaustųjų, vis dažniau nustebina tvarkingumu ir ramumu.

Pajūrio apgyvendinimo paslaugų katalogas PrieJūros.LT šiemet atliko apklausą, kurios metu teiravosi pajūryje nuomos paslaugas teikiančių žmonių, ar pasikeitė poilsiautojų elgesys bei kultūringumas per penkerius – dešimt metų, kokių poilsiautojų labiausiai laukiama, o kokių vengiama. Rezultatai džiuginantys – apie 80proc. respondentų teigė, kad poilsiautojai tapo gerokai kultūringesni, pasitaiko vis mažiau incidentų, kai tyčia niokojamas inventoriaus, apvagiama.

Arbatinukų nebeišsiveža

„Kasmet poilsiautojų kultūra vis auga, europėjame,“ – džiaugėsi svečių namų Palangoje šeimininkė Loreta Mažūnienė.

Pasak poilsinių šeimininkų, seniau neretai pasitaikydavo atvejų, kai išvažiuodami poilsiautojai išsiveždavo arbatinukus, dušo reikmenų komplektus, pakabas, virtuvės įrankius, spinteles ar net didesnius daiktus, pavyzdžiui, lovos dugną, o užsakę apartamentus dviem asmenims atvykdavo su dešimties žmonių kompanija ir nakvodavo miegmaišiuose ant kambario grindų. Šiuo metu tai – reti atvejai. Pasitaiko tik elementarių buitinių gedimų, netyčia sudaužytų indų ar veidrodžių.

„Erzina tai, kad sugedus ar sulūžus inventoriui, žmonės nepraneša šeimininkams, kas nutiko, nors informaciniame buklete prašome informuoti apie nesklandumus, – skundėsi kambarius Palangoje nuomojanti Dalia Smilingienė. – Tuomet gedimai gali likti nepastebėti ir deramai nepasiruošiama kitų svečių priėmimui“.

Pageidauja rūšiuoti šiukšles

Nuomotojai pastebėjo, kad vis dažniau atvykę svečiai teiraujasi apie galimybę rūšiuoti šiukšles, išvykdami sutvarko patalpas, nors nuomos sutarties sąlygose tokio reikalavimo nėra.

„Kasdien bėgioju Palangoje pajūriu ir pušynu, ir vis rečiau tenka pasilenkti pakelti kokią šiukšlę. Nepažįstami žmonės šypsosi vieni kitiems, sveikinasi“, – teigiamus pokyčius vardino Arūnas Dobilaitis.

Mažiau nei penkerius metus nuomos paslaugas pajūryje teikiantys žmonės sakė nekultūringų poilsiautojų apskritai nesutikę. O jei ir pasitaikė, tai – vienetai, išskirtiniai atvejai.

Nuomotojai prisipažino turintys tam tikrus stereotipus, kuriais vadovaudamiesi bando atskirti tvarkingus poilsiautojus nuo tų, iš kurių galima laukti bėdos. Vieni sakėsi vengiantys vyrų kompanijų, kiti – žemesnes pajamas gaunančių žmonių, treti – kauniečių, rusų, lenkų ar latvių, ketvirti – rūkančių asmenų, dviratininkų ar merginų ilgais plaukais (šios dažnai užkemša dušo kabinas). Tačiau nuomos teikėjai taip pat pastebėjo, jog šie stereotipai ne visuomet padeda išvengti žalos – kartais daugiausiai problemų kyla su poilsiautojais, iš kurių mažiausiai to tikimasi.

„Pernai dviviečiame kambaryje apsistojo ponia, užimanti aukštas pareigas vienoje aukštojoje mokykloje. Ji nuolat vedėsi suaugusią dukrą, sūnų bei draugus nusiprausti į mūsų dušą, o išvykdama paliko nutrauktas žaliuzes, sulaužytą lovą“, – karčia patirtimi dalinosi anonime pageidavusi likti Jolanta.

Reikalauja kokybės

Nuomotojai tikino, kad poilsiautojai tapo reiklesni ne tik sau patiems, bet ir nuomos paslaugų kokybei. Vis daugiau žmonių pageidauja komforto, numerių su atskiromis virtuvėlėmis ir vonios kambariais, arčiau miesto centro, o kambarių su bendrais patogumais poreikis vis labiau krenta.

Taip pat vis daugiau žmonių nenori palikti namuose augintinių ir ieško galimybių ilsėtis kartu su jais, tačiau naminiai gyvūnėliai vis dar mažai kur pageidaujami. Šunis vestis į paplūdimį draudžiama, tad jų šeimininkai dažnai palieka keturkojus draugus nuomojamose patalpose, kur šie visą dieną skalija ir trukdo ilsėtis kaimynams. Gyventojai su katėmis taip pat nelabai laukiami, nes jiems išvykus tose pačiose patalpose negali apsistoti alergiški žmonės, o jų, pasak nuomotojų, dabar labai daug.

Nuolaidos – šeimoms ir porelėms

Daugelio nuomotojų labiausiai laukiami klientai – porelės ir šeimos su vaikais. Juos poilsinės stengiasi prisivilioti įvairiomis nuolaidomis, nes tai – ramūs ir dažniausiai tvarkingi poilsiautojai. Vis dėlto ir jie kartais sau leidžia per daug – vaikai paleidžiami lakstyti po namus ir migdomi lovose be sauskelnių, neprižiūrimi pripiešia ant sienų, o vietoj smėlio dėžės su kastuvėliais ir kibirėliais įsikuria gėlyne.

Tuo tarpu jaunimo kompanijos, kurių baidosi beveik visi nuomotojai, vis dažniau nustebina.

„Visada stengdavausi išvengti jaunimo kompanijų, – pripažįsta svečių namus Palangoje turinti Loreta Šiaučiūnienė. – Bet dabar tai nebeaktualu – jauni žmonės tapo kultūringesni ir supratingesni“, – gyrė jaunąją kartą moteris.

Užsieniečiai poilsiauja kitaip

Nuomotojai atskleidžia, kad lietuvių ir į Lietuvos pajūrį atvykstančių užsienio svečių požiūris į poilsį bei laisvalaikio praleidimo būdus dažnai skiriasi.

Mūsų tautiečiai mėgsta atvykti į pajūrį trumpam (2-5 dienoms), o daiktų atsiveža tiek, kad vos sutalpina į automobilį. Jie keliasi gana vėlai, maistą verda namuose, apartamentuose praleidžia daugiau laiko, nei prie jūros ar lankydami miestą ir aplinkines vietas. Vakaronėms dažniausiai taip pat pasirenka nuomojamas patalpas.

Užsieniečiai atvyksta ilgesniam laikui, tačiau turi kur kas mažiau mantos. Jie atsikelia anksti ryte, papusryčiauja ir išeina. Grįžta mieste pavalgę pietus, pailsi, persirengia ir iškeliauja vakaroti į kavinę. Namuose gamina nebent pusryčius ar nedidelius užkandžius.

Tačiau, nuomos paslaugų teikėjų manymu, šiuos lietuvių ir užsieniečių skirtumus lemia ne vien žmonių būdo ypatumai, bet ir finansinės galimybės.

Žymos: nuomininkai, palanga

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Aya

2014-10-02   17:43

IP: 54.212.99.250

žinai, paprasti žmonės užsiblokuos, bet kur tie užblokuoti yra net nežinos na ntaampeys nemanau, kad jie prieš suteikdami tokią galimybę gerai neapgalvojo ką daro. False positive rezultatų visada pasitaiko, bet jie manau apie tai žino

nesutinku

2014-07-29   15:03

IP: 81.7.87.198

Grįžta iš kavinės ar naktinio baro po vidurnakčio,rėkauja,žvygauja,tranko mašinos dureles ir pan.Tai kokia čia kultūra?Juk kiti atvažiuoja pailsėti.Oi toli dar lietuvaičiams iki kultūringo poilsio ,toli iki pagarbos šalia esančiam

Palangoje laikinai apsistojusi

2014-07-29   15:02

IP: 78.58.71.72

O patys nuomotojai ar tapo kultūringesni? Abejoju. Palangoj jau tokia publika gyvena - jie pratę būti ciniški, mužikiški ir visokie kitokie... Ne apie visus kalbu, bet... Nemalonu, kai išlipi iš autobuso ir nuomotojos pasiruošusios vos net tavo poilsinę tašę iš rankų išplėšt siūlydamos savo paslaugas...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Su A.Guoga Centro partija turi daugiau už konservatorius nuotrauka, foto

Lietuva, Iš visų 17 į Europos parlamentą šiemet žygiuojančių partijų ir komitetų, daugiausia...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo nuotrauka, foto

Lietuva, Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai...

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Psichologija, Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...