2019 m. sausio 19 d. 23:09 val., šeštadienis

Ekonomikos naujienos

Mėsininkams - sunkumų metas

(2)

Mėsininkams - sunkumų metas nuotrauka, foto

RESTRUKTŪRIZACIJA. Praėjusių metų pabaigoje bendrovei "Agrovet" pavyko išvengti bankroto.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Prieš pusantrų metų apie restruktūrizaciją paskelbusi bendrovė "Agrovet" supykdė kreditorius, tačiau blogiausio scenarijaus išvengė. Praėjusių metų pabaigoje SEB bankas pateikė ieškinį dėl įmonės bankroto iškėlimo, bet Klaipėdos apygardos teismas jį atmetė. Be to, restruktūrizacija pradedama vykdyti ir uostamiesčio "Klaipėdos mėsinėje".

"Agrovet" su finansiniais sunkumais susidūrė dar 2016 m. birželį, užsidarius Rusijos rinkai. Tąkart stipriai krito produktų kainos, sumažėjo įmonės produkcijos paklausa. Jai buvo iškelta restruktūrizavimo byla.

Palankus verdiktas

Mėsininkai vylėsi, jog restruktūrizacija stabilizuos finansinę padėtį. Tačiau tam koją kiša teisminiai procesai, kadangi bankininkai teikia ieškinius ir siekia įmonės bankroto.

Šiaulių bankas įmonei suteikė 2,7 mln. eurų kreditą. Dar 770 tūkst. eurų bendrovė skolinga bankui "Luminor". Didžiausios paskolos "Agrovet" sulaukė iš SEB banko - skola siekia 7,2 mln. eurų. Dabar visų kreditorių finansiniai reikalavimai siekia net 11 mln. eurų.

Prieš pusmetį Klaipėdos apygardos teismo nutartimi restruktūrizavimo byla buvo nutraukta, kadangi kreditorių susirinkimas nepritarė "Agrovet" restruktūrizavimo planui.

Praėjusių metų pabaigoje "Agrovet" bankroto siekė SEB bankas. Jis su trečiaisiais asmenimis Šiaulių banku ir "Luminor" teigė, kad įmonė yra nemoki. Patys mėsininkai aiškino, jog yra mokūs, vykdo ir vykdys veiklą, įsipareigojimus kreditoriams, o pajamų gauna iš vykdomos veiklos. Jų duomenimis, pradelsti įsipareigojimai sudaro vos 13,65 proc. turto vertės, tad nežymus turto ar įsipareigojimų pokytis yra įprastas reiškinys ekonomikoje.

Per dvejus metus ilgalaikis įmonės turtas augo 6,7 proc., o įsipareigojimų sumažėjo 2,7 proc. "Agrovet" teigė, kad skola kreditoriams buvo nesumokėta dėl laikinų finansinių sunkumų.

Teismą įtikino bendrovės pareiškimas, jog yra paruoštos priemonės, kurios stabilizuos įmonės finansinę padėtį. Po Rusijos paskelbto embargo "Agrovet" atliko sudėtingas procedūras ir auditus, taip gaudama leidimus eksportuoti produkciją į Japoniją, Honkongą, JAV ir Kiniją. Taip pat pasirašyta sutartis su neatskleistu strateginiu investuotoju, kuris neva ruošiasi išpirkti bendrovės kontrolinį akcijų paketą.

Pastaraisiais mėnesiais įmonės pozityvi veikla leido jai išvengti bankroto - teismas vėl iškėlė restruktūrizavimo bylą. Restruktūrizavimo administratoriumi buvo paskirta UAB "Bankrotas".

Kapstosi iš duobės

"Agrovet" įmonė - tik dalis mėsininkų verslo dalyvių. Kartu su ja savo veiklą vykdo partneriai UAB "Grimeda", UAB "Kretingalės mėsa" ir UAB "Pajūrio mėsinė". Kaip praėjusių metų pabaigoje teigė "Agrovet" generalinis direktorius Augenijus Gudžiūnas, vienos įmonės bankroto iškėlimas keltų grėsmę kitų bendrovių veiklai.

"Pajūrio mėsinė" teisme bylinėjosi su Šiaulių banku. Mėsininkų bendrovė buvo kaltinama nemokumu, neva finansiniai sunkumai vis gilėja, o atsiskaitymas su kreditoriais - blogėja. Šioje byloje trečiaisiais asenimis buvo SEB bankas ir "Luminor". Pastarieji taip pat siekė įmonės bankroto.

Tiesa, šiuo atveju daugelis kreditorių pasisakė už skolos mokėjimo terminų atidėjimą. Restruktūrizavimas tenkino ir įmonės darbuotojus, todėl teismas nusprendė iškelti "Pajūrio mėsinei" restruktūrizavimo bylą. Administratore paskirta Loreta Beržinskienė, kuriai patvirtinta tūkstančio eurų mėnesinė administravimo išlaidų sąmata.

"Kretingalės mėsa" iš finansinės duobės kapstėsi optimizuodama savo veiklą - mažindama išlaidas, atleisdama darbuotojus ir pan. Pagal "Sodros" duomenis, praėjusių metų spalį įmonėje dirbo 59 žmonės, nors metų pradžioje skaičius buvo daugiau nei dvigubai didesnis - 135. Visgi tai leido panaikinti 30 tūkst. eurų skolą "Sodrai".

Darbuotojų sumažėjo ir "Pajūrio mėsinėje". Praėjusių metų pradžioje įmonėje dirbo 119 žmonių, o štai spalio pradžioje - 57. Tačiau skola "Sodrai" (300 tūkst. eurų) - liko. "Agrovet" įmonėje iki minėto laikotarpio dirbo 60 žmonių. Skolos "Sodrai" siekė 127 tūkst. eurų.

Blogai ir klaipėdiečiams

Beje, su finansiniais sunkumais susidūrė ir "Klaipėdos mėsinė". Pastaroji taip pat siekia restruktūrizacijos, tačiau ji situaciją ketina stabilizuoti savo jėgomis.

"Yra daug priežasčių. Bus ruošiamas restruktūrizacijos planas. Mums nauji investuotojai nereikalingi, galime susitvarkyti patys. Pagrindinė priežastis - 30 procentų pabrangusi žaliava, ilgalaikėse sutartyse dėl konkurencijos kainodaros pakeisti negalime. Dėl to metai buvo nuostolingi, finansiniai srautai - neigiami. Skaičiai rodo, kad balansas yra. Situacija nėra tokia bloga, kad reikėtų skelbti bankrotą", - "Vakarų ekspresui" sakė "Klaipėdos mėsinės" generalinis direktorius Gintaras Valančius.

Pasak jo, daugiau detalių paaiškės po Klaipėdos apygardos teismo priimto sprendimo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

juzis

2018-01-04   06:41

IP: 88.119.47.108

zoja-ne i ta darza ilipai-zmones ruosiasi bankrutuoti,o tu cia su paskolomis is Afrikos

2018-01-03   23:31

IP: 41.138.91.170

Sveiki
Aš kalbu su žmonėmis, prekybininkų, inžinierių, verslininkų, agronomų, pareigūnų ir kt.
Norite kreiptis dėl paskolos pinigų paskolos gauna finansinę paramą: įgyvendindami savo projektus, verslą, mokėdami sąskaitas, išsinuomoję automobilį, pakeiskite automobilį. El. Paštas: antonellaborghi@yahoo.com
Su naujais metais

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą (31)

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) pasirašytu memorandumu su...

Klaipėdos nafta prisidės prie SGD infrastruktūros plėtojimo JAV nuotrauka, foto

Klaipėdos krašto lietuvininkų-šišioniškių kulinarijos paveldo bruožai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, "Varninės" restoranas ypač didelio lankytojų antplūdžio susilaukdavo įvairių švenčių progomis: Joninių ir...

4 šių metų interjero tendencijos: sodrios spalvos ir netradicinės formos nuotrauka, foto

Stilius, Šią savaitę Kelne, Vokietijoje, prasidėjo viena didžiausių pasaulyje baldų ir interjero parodų...

Verslininką išlaisvino internete uždirbti milijonai nuotrauka, foto

IT, Benediktą Gylį dabar dažniausiai pristato milijonieriumi, kuris savo pirmąjį milijoną uždirbo būdamas...

Tomas Danilevičius į Klaipėdą atvežė apdovanojimą nuotrauka, foto

Sportas, Ilgamečiam dienraščio "Vakarų ekspresas" sporto žurnalistui Algirdui Auruškevičiui pagaliau į rankas įteikta...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...