2018 m. vasario 20 d. 19:27 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

Mėsininkams - sunkumų metas

(2)

Mėsininkams - sunkumų metas nuotrauka, foto

RESTRUKTŪRIZACIJA. Praėjusių metų pabaigoje bendrovei "Agrovet" pavyko išvengti bankroto.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Prieš pusantrų metų apie restruktūrizaciją paskelbusi bendrovė "Agrovet" supykdė kreditorius, tačiau blogiausio scenarijaus išvengė. Praėjusių metų pabaigoje SEB bankas pateikė ieškinį dėl įmonės bankroto iškėlimo, bet Klaipėdos apygardos teismas jį atmetė. Be to, restruktūrizacija pradedama vykdyti ir uostamiesčio "Klaipėdos mėsinėje".

"Agrovet" su finansiniais sunkumais susidūrė dar 2016 m. birželį, užsidarius Rusijos rinkai. Tąkart stipriai krito produktų kainos, sumažėjo įmonės produkcijos paklausa. Jai buvo iškelta restruktūrizavimo byla.

Palankus verdiktas

Mėsininkai vylėsi, jog restruktūrizacija stabilizuos finansinę padėtį. Tačiau tam koją kiša teisminiai procesai, kadangi bankininkai teikia ieškinius ir siekia įmonės bankroto.

Šiaulių bankas įmonei suteikė 2,7 mln. eurų kreditą. Dar 770 tūkst. eurų bendrovė skolinga bankui "Luminor". Didžiausios paskolos "Agrovet" sulaukė iš SEB banko - skola siekia 7,2 mln. eurų. Dabar visų kreditorių finansiniai reikalavimai siekia net 11 mln. eurų.

Prieš pusmetį Klaipėdos apygardos teismo nutartimi restruktūrizavimo byla buvo nutraukta, kadangi kreditorių susirinkimas nepritarė "Agrovet" restruktūrizavimo planui.

Praėjusių metų pabaigoje "Agrovet" bankroto siekė SEB bankas. Jis su trečiaisiais asmenimis Šiaulių banku ir "Luminor" teigė, kad įmonė yra nemoki. Patys mėsininkai aiškino, jog yra mokūs, vykdo ir vykdys veiklą, įsipareigojimus kreditoriams, o pajamų gauna iš vykdomos veiklos. Jų duomenimis, pradelsti įsipareigojimai sudaro vos 13,65 proc. turto vertės, tad nežymus turto ar įsipareigojimų pokytis yra įprastas reiškinys ekonomikoje.

Per dvejus metus ilgalaikis įmonės turtas augo 6,7 proc., o įsipareigojimų sumažėjo 2,7 proc. "Agrovet" teigė, kad skola kreditoriams buvo nesumokėta dėl laikinų finansinių sunkumų.

Teismą įtikino bendrovės pareiškimas, jog yra paruoštos priemonės, kurios stabilizuos įmonės finansinę padėtį. Po Rusijos paskelbto embargo "Agrovet" atliko sudėtingas procedūras ir auditus, taip gaudama leidimus eksportuoti produkciją į Japoniją, Honkongą, JAV ir Kiniją. Taip pat pasirašyta sutartis su neatskleistu strateginiu investuotoju, kuris neva ruošiasi išpirkti bendrovės kontrolinį akcijų paketą.

Pastaraisiais mėnesiais įmonės pozityvi veikla leido jai išvengti bankroto - teismas vėl iškėlė restruktūrizavimo bylą. Restruktūrizavimo administratoriumi buvo paskirta UAB "Bankrotas".

Kapstosi iš duobės

"Agrovet" įmonė - tik dalis mėsininkų verslo dalyvių. Kartu su ja savo veiklą vykdo partneriai UAB "Grimeda", UAB "Kretingalės mėsa" ir UAB "Pajūrio mėsinė". Kaip praėjusių metų pabaigoje teigė "Agrovet" generalinis direktorius Augenijus Gudžiūnas, vienos įmonės bankroto iškėlimas keltų grėsmę kitų bendrovių veiklai.

"Pajūrio mėsinė" teisme bylinėjosi su Šiaulių banku. Mėsininkų bendrovė buvo kaltinama nemokumu, neva finansiniai sunkumai vis gilėja, o atsiskaitymas su kreditoriais - blogėja. Šioje byloje trečiaisiais asenimis buvo SEB bankas ir "Luminor". Pastarieji taip pat siekė įmonės bankroto.

Tiesa, šiuo atveju daugelis kreditorių pasisakė už skolos mokėjimo terminų atidėjimą. Restruktūrizavimas tenkino ir įmonės darbuotojus, todėl teismas nusprendė iškelti "Pajūrio mėsinei" restruktūrizavimo bylą. Administratore paskirta Loreta Beržinskienė, kuriai patvirtinta tūkstančio eurų mėnesinė administravimo išlaidų sąmata.

"Kretingalės mėsa" iš finansinės duobės kapstėsi optimizuodama savo veiklą - mažindama išlaidas, atleisdama darbuotojus ir pan. Pagal "Sodros" duomenis, praėjusių metų spalį įmonėje dirbo 59 žmonės, nors metų pradžioje skaičius buvo daugiau nei dvigubai didesnis - 135. Visgi tai leido panaikinti 30 tūkst. eurų skolą "Sodrai".

Darbuotojų sumažėjo ir "Pajūrio mėsinėje". Praėjusių metų pradžioje įmonėje dirbo 119 žmonių, o štai spalio pradžioje - 57. Tačiau skola "Sodrai" (300 tūkst. eurų) - liko. "Agrovet" įmonėje iki minėto laikotarpio dirbo 60 žmonių. Skolos "Sodrai" siekė 127 tūkst. eurų.

Blogai ir klaipėdiečiams

Beje, su finansiniais sunkumais susidūrė ir "Klaipėdos mėsinė". Pastaroji taip pat siekia restruktūrizacijos, tačiau ji situaciją ketina stabilizuoti savo jėgomis.

"Yra daug priežasčių. Bus ruošiamas restruktūrizacijos planas. Mums nauji investuotojai nereikalingi, galime susitvarkyti patys. Pagrindinė priežastis - 30 procentų pabrangusi žaliava, ilgalaikėse sutartyse dėl konkurencijos kainodaros pakeisti negalime. Dėl to metai buvo nuostolingi, finansiniai srautai - neigiami. Skaičiai rodo, kad balansas yra. Situacija nėra tokia bloga, kad reikėtų skelbti bankrotą", - "Vakarų ekspresui" sakė "Klaipėdos mėsinės" generalinis direktorius Gintaras Valančius.

Pasak jo, daugiau detalių paaiškės po Klaipėdos apygardos teismo priimto sprendimo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

juzis

2018-01-04   06:41

IP: 88.119.47.108

zoja-ne i ta darza ilipai-zmones ruosiasi bankrutuoti,o tu cia su paskolomis is Afrikos

2018-01-03   23:31

IP: 41.138.91.170

Sveiki
Aš kalbu su žmonėmis, prekybininkų, inžinierių, verslininkų, agronomų, pareigūnų ir kt.
Norite kreiptis dėl paskolos pinigų paskolos gauna finansinę paramą: įgyvendindami savo projektus, verslą, mokėdami sąskaitas, išsinuomoję automobilį, pakeiskite automobilį. El. Paštas: antonellaborghi@yahoo.com
Su naujais metais

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

„Sodra“ po dešimtmečio pertraukos gavo daugiau pinigų, nei išleido nuotrauka, foto

„Sodra“ po dešimtmečio pertraukos gavo daugiau pinigų, nei išleido (1)

Praėjusiais metais pirmą kartą per dešimtmetį „Sodra“ gavo daugiau įmokų, nei išleido,...

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Nuo vasario 19 dienos Klaipėdos miesto didžiųjų atliekų, antrinių žaliavų ir buityje...

KRATC informuoja: prailgintas atliekų priėmimo aikštelių darbo laikas nuotrauka, foto

Pusė šalies gyventojų neturi jokių santaupų, nes paprasčiausiai nėra iš ko jų...

Pinigai dingsta net neprisilietus nuotrauka, foto

Barai ir restoranai penktadienį ir šeštadienį tikisi lankytojų antplūdžio. Pasak verslininkų, gyventojai...

Kavinės laukia lankytojų antplūdžio nuotrauka, foto

Palanga turistus vilios medijų inovacijomis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vasario 23 d. Londono parodų rūmuose startuos kelionių ir turizmo paroda „The...

Sulaikytas klaipėdietis dėl suklastoto vairuotojo pažymėjimo nuotrauka, foto

Kriminalai, Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė klaipėdietį, kuris dokumentų patikrinimo metu pateikė suklastotą anglišką...

Klaipėdietį pribloškė pareigūnų elgesys nuotrauka, foto

Kriminalai, Netoli Klaipėdos esančioje Antrojoje Melnragėje – garsus akibrokštas. Sekmadienio vakarą...

Už neklusnumą - "įkalinimas" prausykloje nuotrauka, foto

Klaipėda, Į lopšelį-darželį pasiimti vaiko atvykę tėvai liko šokiruoti, kai savo atžalą rado...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 44 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...