2018 m. kovo 17 d. 20:38 val., šeštadienis

Ekonomikos naujienos

Mėsininkams - sunkumų metas

(2)

Mėsininkams - sunkumų metas nuotrauka, foto

RESTRUKTŪRIZACIJA. Praėjusių metų pabaigoje bendrovei "Agrovet" pavyko išvengti bankroto.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Prieš pusantrų metų apie restruktūrizaciją paskelbusi bendrovė "Agrovet" supykdė kreditorius, tačiau blogiausio scenarijaus išvengė. Praėjusių metų pabaigoje SEB bankas pateikė ieškinį dėl įmonės bankroto iškėlimo, bet Klaipėdos apygardos teismas jį atmetė. Be to, restruktūrizacija pradedama vykdyti ir uostamiesčio "Klaipėdos mėsinėje".

"Agrovet" su finansiniais sunkumais susidūrė dar 2016 m. birželį, užsidarius Rusijos rinkai. Tąkart stipriai krito produktų kainos, sumažėjo įmonės produkcijos paklausa. Jai buvo iškelta restruktūrizavimo byla.

Palankus verdiktas

Mėsininkai vylėsi, jog restruktūrizacija stabilizuos finansinę padėtį. Tačiau tam koją kiša teisminiai procesai, kadangi bankininkai teikia ieškinius ir siekia įmonės bankroto.

Šiaulių bankas įmonei suteikė 2,7 mln. eurų kreditą. Dar 770 tūkst. eurų bendrovė skolinga bankui "Luminor". Didžiausios paskolos "Agrovet" sulaukė iš SEB banko - skola siekia 7,2 mln. eurų. Dabar visų kreditorių finansiniai reikalavimai siekia net 11 mln. eurų.

Prieš pusmetį Klaipėdos apygardos teismo nutartimi restruktūrizavimo byla buvo nutraukta, kadangi kreditorių susirinkimas nepritarė "Agrovet" restruktūrizavimo planui.

Praėjusių metų pabaigoje "Agrovet" bankroto siekė SEB bankas. Jis su trečiaisiais asmenimis Šiaulių banku ir "Luminor" teigė, kad įmonė yra nemoki. Patys mėsininkai aiškino, jog yra mokūs, vykdo ir vykdys veiklą, įsipareigojimus kreditoriams, o pajamų gauna iš vykdomos veiklos. Jų duomenimis, pradelsti įsipareigojimai sudaro vos 13,65 proc. turto vertės, tad nežymus turto ar įsipareigojimų pokytis yra įprastas reiškinys ekonomikoje.

Per dvejus metus ilgalaikis įmonės turtas augo 6,7 proc., o įsipareigojimų sumažėjo 2,7 proc. "Agrovet" teigė, kad skola kreditoriams buvo nesumokėta dėl laikinų finansinių sunkumų.

Teismą įtikino bendrovės pareiškimas, jog yra paruoštos priemonės, kurios stabilizuos įmonės finansinę padėtį. Po Rusijos paskelbto embargo "Agrovet" atliko sudėtingas procedūras ir auditus, taip gaudama leidimus eksportuoti produkciją į Japoniją, Honkongą, JAV ir Kiniją. Taip pat pasirašyta sutartis su neatskleistu strateginiu investuotoju, kuris neva ruošiasi išpirkti bendrovės kontrolinį akcijų paketą.

Pastaraisiais mėnesiais įmonės pozityvi veikla leido jai išvengti bankroto - teismas vėl iškėlė restruktūrizavimo bylą. Restruktūrizavimo administratoriumi buvo paskirta UAB "Bankrotas".

Kapstosi iš duobės

"Agrovet" įmonė - tik dalis mėsininkų verslo dalyvių. Kartu su ja savo veiklą vykdo partneriai UAB "Grimeda", UAB "Kretingalės mėsa" ir UAB "Pajūrio mėsinė". Kaip praėjusių metų pabaigoje teigė "Agrovet" generalinis direktorius Augenijus Gudžiūnas, vienos įmonės bankroto iškėlimas keltų grėsmę kitų bendrovių veiklai.

"Pajūrio mėsinė" teisme bylinėjosi su Šiaulių banku. Mėsininkų bendrovė buvo kaltinama nemokumu, neva finansiniai sunkumai vis gilėja, o atsiskaitymas su kreditoriais - blogėja. Šioje byloje trečiaisiais asenimis buvo SEB bankas ir "Luminor". Pastarieji taip pat siekė įmonės bankroto.

Tiesa, šiuo atveju daugelis kreditorių pasisakė už skolos mokėjimo terminų atidėjimą. Restruktūrizavimas tenkino ir įmonės darbuotojus, todėl teismas nusprendė iškelti "Pajūrio mėsinei" restruktūrizavimo bylą. Administratore paskirta Loreta Beržinskienė, kuriai patvirtinta tūkstančio eurų mėnesinė administravimo išlaidų sąmata.

"Kretingalės mėsa" iš finansinės duobės kapstėsi optimizuodama savo veiklą - mažindama išlaidas, atleisdama darbuotojus ir pan. Pagal "Sodros" duomenis, praėjusių metų spalį įmonėje dirbo 59 žmonės, nors metų pradžioje skaičius buvo daugiau nei dvigubai didesnis - 135. Visgi tai leido panaikinti 30 tūkst. eurų skolą "Sodrai".

Darbuotojų sumažėjo ir "Pajūrio mėsinėje". Praėjusių metų pradžioje įmonėje dirbo 119 žmonių, o štai spalio pradžioje - 57. Tačiau skola "Sodrai" (300 tūkst. eurų) - liko. "Agrovet" įmonėje iki minėto laikotarpio dirbo 60 žmonių. Skolos "Sodrai" siekė 127 tūkst. eurų.

Blogai ir klaipėdiečiams

Beje, su finansiniais sunkumais susidūrė ir "Klaipėdos mėsinė". Pastaroji taip pat siekia restruktūrizacijos, tačiau ji situaciją ketina stabilizuoti savo jėgomis.

"Yra daug priežasčių. Bus ruošiamas restruktūrizacijos planas. Mums nauji investuotojai nereikalingi, galime susitvarkyti patys. Pagrindinė priežastis - 30 procentų pabrangusi žaliava, ilgalaikėse sutartyse dėl konkurencijos kainodaros pakeisti negalime. Dėl to metai buvo nuostolingi, finansiniai srautai - neigiami. Skaičiai rodo, kad balansas yra. Situacija nėra tokia bloga, kad reikėtų skelbti bankrotą", - "Vakarų ekspresui" sakė "Klaipėdos mėsinės" generalinis direktorius Gintaras Valančius.

Pasak jo, daugiau detalių paaiškės po Klaipėdos apygardos teismo priimto sprendimo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

juzis

2018-01-04   06:41

IP: 88.119.47.108

zoja-ne i ta darza ilipai-zmones ruosiasi bankrutuoti,o tu cia su paskolomis is Afrikos

2018-01-03   23:31

IP: 41.138.91.170

Sveiki
Aš kalbu su žmonėmis, prekybininkų, inžinierių, verslininkų, agronomų, pareigūnų ir kt.
Norite kreiptis dėl paskolos pinigų paskolos gauna finansinę paramą: įgyvendindami savo projektus, verslą, mokėdami sąskaitas, išsinuomoję automobilį, pakeiskite automobilį. El. Paštas: antonellaborghi@yahoo.com
Su naujais metais

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Socialdemokratai: mokesčių sistema skylėta, mokestinė moralė - pašlijusi nuotrauka, foto

Socialdemokratai: mokesčių sistema skylėta, mokestinė moralė - pašlijusi (2)

Jeigu Vyriausybė pati nepasiūlys geresnės mokesčių reformos, galės prisiimti autorystę sau ir...

Jau dvejus metus europarlamentarai nesutaria dėl autorinių teisių direktyvos atnaujinimo. Kai kurie...

Autorinių teisių direktyva kelia nerimą nuotrauka, foto

Gali būti, jog jau netrukus žemės ūkio politika visoje Europos Sąjungoje bus...

ES – bendra žemės ūkio politika? nuotrauka, foto

Europos Sąjungos (ES) pramoninkų asociacija „Business Europe“ Europos Parlamento (EP) energetikos komiteto...

Valdas Sutkus: bandoma stabdyti Rusijos projektui „Nord Stream 2“ nenaudingas ES Dujų direktyvos pataisas nuotrauka, foto

Krekenaviškė Dalia Budrevičienė, daugiau nei prieš dešimtmetį viešai sugėdinusi Viktorą Uspaskichą dėl...

Apie vokelius Viktoro Uspaskicho įmonėje prakalbusi Dalia Budrevičienė: „Tiesa man galėjo kainuoti ir gyvybę“ nuotrauka, foto

„Koralas“ žengė tvirtą žingsnį bronzos medalių link nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo pirmenybėse šeštadienį prasidėjo priešpaskutinio turo kovos. Bene didžiausią susidomėjimą...

Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Toliau kyla vandens lygis krašto kelio Šilutė-Rusnė apsemtame ruože. Apsemto ruožo...

Pralaimėjo pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pralaimėjo pirmąsias Baltijos rankinio lygos ketvirtfinalio rungtynes, tačiau viltis...

Knygnešystė: Mažvydo laikų ir dabartinė nuotrauka, foto

Klaipėda, Spaudos draudimo metais knygnešių nešama Mažojoje Lietuvoje išspausdinta lietuviška literatūra buvo graibstyte...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...