2018 m. sausio 16 d. 13:42 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

Mėsininkams - sunkumų metas

(2)

Mėsininkams - sunkumų metas nuotrauka, foto

RESTRUKTŪRIZACIJA. Praėjusių metų pabaigoje bendrovei "Agrovet" pavyko išvengti bankroto.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Prieš pusantrų metų apie restruktūrizaciją paskelbusi bendrovė "Agrovet" supykdė kreditorius, tačiau blogiausio scenarijaus išvengė. Praėjusių metų pabaigoje SEB bankas pateikė ieškinį dėl įmonės bankroto iškėlimo, bet Klaipėdos apygardos teismas jį atmetė. Be to, restruktūrizacija pradedama vykdyti ir uostamiesčio "Klaipėdos mėsinėje".

"Agrovet" su finansiniais sunkumais susidūrė dar 2016 m. birželį, užsidarius Rusijos rinkai. Tąkart stipriai krito produktų kainos, sumažėjo įmonės produkcijos paklausa. Jai buvo iškelta restruktūrizavimo byla.

Palankus verdiktas

Mėsininkai vylėsi, jog restruktūrizacija stabilizuos finansinę padėtį. Tačiau tam koją kiša teisminiai procesai, kadangi bankininkai teikia ieškinius ir siekia įmonės bankroto.

Šiaulių bankas įmonei suteikė 2,7 mln. eurų kreditą. Dar 770 tūkst. eurų bendrovė skolinga bankui "Luminor". Didžiausios paskolos "Agrovet" sulaukė iš SEB banko - skola siekia 7,2 mln. eurų. Dabar visų kreditorių finansiniai reikalavimai siekia net 11 mln. eurų.

Prieš pusmetį Klaipėdos apygardos teismo nutartimi restruktūrizavimo byla buvo nutraukta, kadangi kreditorių susirinkimas nepritarė "Agrovet" restruktūrizavimo planui.

Praėjusių metų pabaigoje "Agrovet" bankroto siekė SEB bankas. Jis su trečiaisiais asmenimis Šiaulių banku ir "Luminor" teigė, kad įmonė yra nemoki. Patys mėsininkai aiškino, jog yra mokūs, vykdo ir vykdys veiklą, įsipareigojimus kreditoriams, o pajamų gauna iš vykdomos veiklos. Jų duomenimis, pradelsti įsipareigojimai sudaro vos 13,65 proc. turto vertės, tad nežymus turto ar įsipareigojimų pokytis yra įprastas reiškinys ekonomikoje.

Per dvejus metus ilgalaikis įmonės turtas augo 6,7 proc., o įsipareigojimų sumažėjo 2,7 proc. "Agrovet" teigė, kad skola kreditoriams buvo nesumokėta dėl laikinų finansinių sunkumų.

Teismą įtikino bendrovės pareiškimas, jog yra paruoštos priemonės, kurios stabilizuos įmonės finansinę padėtį. Po Rusijos paskelbto embargo "Agrovet" atliko sudėtingas procedūras ir auditus, taip gaudama leidimus eksportuoti produkciją į Japoniją, Honkongą, JAV ir Kiniją. Taip pat pasirašyta sutartis su neatskleistu strateginiu investuotoju, kuris neva ruošiasi išpirkti bendrovės kontrolinį akcijų paketą.

Pastaraisiais mėnesiais įmonės pozityvi veikla leido jai išvengti bankroto - teismas vėl iškėlė restruktūrizavimo bylą. Restruktūrizavimo administratoriumi buvo paskirta UAB "Bankrotas".

Kapstosi iš duobės

"Agrovet" įmonė - tik dalis mėsininkų verslo dalyvių. Kartu su ja savo veiklą vykdo partneriai UAB "Grimeda", UAB "Kretingalės mėsa" ir UAB "Pajūrio mėsinė". Kaip praėjusių metų pabaigoje teigė "Agrovet" generalinis direktorius Augenijus Gudžiūnas, vienos įmonės bankroto iškėlimas keltų grėsmę kitų bendrovių veiklai.

"Pajūrio mėsinė" teisme bylinėjosi su Šiaulių banku. Mėsininkų bendrovė buvo kaltinama nemokumu, neva finansiniai sunkumai vis gilėja, o atsiskaitymas su kreditoriais - blogėja. Šioje byloje trečiaisiais asenimis buvo SEB bankas ir "Luminor". Pastarieji taip pat siekė įmonės bankroto.

Tiesa, šiuo atveju daugelis kreditorių pasisakė už skolos mokėjimo terminų atidėjimą. Restruktūrizavimas tenkino ir įmonės darbuotojus, todėl teismas nusprendė iškelti "Pajūrio mėsinei" restruktūrizavimo bylą. Administratore paskirta Loreta Beržinskienė, kuriai patvirtinta tūkstančio eurų mėnesinė administravimo išlaidų sąmata.

"Kretingalės mėsa" iš finansinės duobės kapstėsi optimizuodama savo veiklą - mažindama išlaidas, atleisdama darbuotojus ir pan. Pagal "Sodros" duomenis, praėjusių metų spalį įmonėje dirbo 59 žmonės, nors metų pradžioje skaičius buvo daugiau nei dvigubai didesnis - 135. Visgi tai leido panaikinti 30 tūkst. eurų skolą "Sodrai".

Darbuotojų sumažėjo ir "Pajūrio mėsinėje". Praėjusių metų pradžioje įmonėje dirbo 119 žmonių, o štai spalio pradžioje - 57. Tačiau skola "Sodrai" (300 tūkst. eurų) - liko. "Agrovet" įmonėje iki minėto laikotarpio dirbo 60 žmonių. Skolos "Sodrai" siekė 127 tūkst. eurų.

Blogai ir klaipėdiečiams

Beje, su finansiniais sunkumais susidūrė ir "Klaipėdos mėsinė". Pastaroji taip pat siekia restruktūrizacijos, tačiau ji situaciją ketina stabilizuoti savo jėgomis.

"Yra daug priežasčių. Bus ruošiamas restruktūrizacijos planas. Mums nauji investuotojai nereikalingi, galime susitvarkyti patys. Pagrindinė priežastis - 30 procentų pabrangusi žaliava, ilgalaikėse sutartyse dėl konkurencijos kainodaros pakeisti negalime. Dėl to metai buvo nuostolingi, finansiniai srautai - neigiami. Skaičiai rodo, kad balansas yra. Situacija nėra tokia bloga, kad reikėtų skelbti bankrotą", - "Vakarų ekspresui" sakė "Klaipėdos mėsinės" generalinis direktorius Gintaras Valančius.

Pasak jo, daugiau detalių paaiškės po Klaipėdos apygardos teismo priimto sprendimo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

juzis

2018-01-04   06:41

IP: 88.119.47.108

zoja-ne i ta darza ilipai-zmones ruosiasi bankrutuoti,o tu cia su paskolomis is Afrikos

2018-01-03   23:31

IP: 41.138.91.170

Sveiki
Aš kalbu su žmonėmis, prekybininkų, inžinierių, verslininkų, agronomų, pareigūnų ir kt.
Norite kreiptis dėl paskolos pinigų paskolos gauna finansinę paramą: įgyvendindami savo projektus, verslą, mokėdami sąskaitas, išsinuomoję automobilį, pakeiskite automobilį. El. Paštas: antonellaborghi@yahoo.com
Su naujais metais

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Bitkoinas pinga, augant susirūpinimui dėl kriptovaliutų reguliavimo idėjos nuotrauka, foto

Bitkoinas pinga, augant susirūpinimui dėl kriptovaliutų reguliavimo idėjos

Populiariausia pasaulyje kriptovaliuta bitkoinas pinga, nes tarp investuotojų auga netikrumas dėl kriptovaliutų...

Vartotojų nebebus galima papildomai apmokestinti, atsiskaitant kredito arba debito kortelėmis, nes...

Už atsiskaitymą kortelėmis vartotojų papildomai apmokestinti nebus galima nuotrauka, foto

Preliminarus valstybės valdomų įmonių privatizavimo planas, kurį pernai rugsėjį pristatė Ūkio ministerija,...

Gal ir žmonių bėdas galima parduoti? nuotrauka, foto

Užsienio leidinių platintojai bent laikinai galės neplėšyti ar kitais būdais neslėpti alkoholio...

Užsienio leidiniuose reklama laikinai nebus plėšoma nuotrauka, foto

"Sodra" pradėjo mokėti indeksuotas pensijas. Beveik 7 proc. didesnės pensijos šią savaitę...

"Sodra" pradėjo mokėti 7 proc. didesnes pensijas nuotrauka, foto

Atrodo, kad lauke yra 15 laipsnių šalčio nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Antradienį lepins saulė, tačiau netrukus sulauksime gausaus sniego ir tikros žiemos....

Lietuvos Nepriklausomybės Aktas grįžta namo nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Prezidentūroje trečiadienį rengiama Vasario 16-osios nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo...

Žuvininkystės tarnyba vis dar neturi kur kraustytis nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Kol kas Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) dar nepersikraustė į...

Klaipėdos „Atlante“ – trys nauji legionieriai nuotrauka, foto

Sportas, „Atlantas“ sutartis iki metų pabaigos sudarė su dar trimis naujokais – ...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 52 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...