2019 m. kovo 25 d. 01:38 val., pirmadienis

Ekonomikos naujienos

Lietuvos bankas „Žemaitijos pienui“ skyrė 158 tūkst. eurų baudą

Lietuvos bankas „Žemaitijos pienui“ skyrė 158 tūkst. eurų baudą nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Lietuvos bankas už įstatymų pažeidimus pieno perdirbimo bendrovei „Žemaitijos pienas“ skyrė 158 tūkst. eurų baudą. O už Lietuvos banko nurodymų nepaisymą skirtas įspėjimas.

Bendrovė per Vilniaus biržą pranešė, kad sprendimą ketina skųsti teismui.

„Patikrinimas atskleidė aplaidų bendrovės požiūrį į apskaitą ir informacijos pateikimą investuotojams. Be to, „Žemaitijos pieno“ vadovai, priimdami kai kuriuos sprendimus dėl tantjemų, neatsižvelgė į pačios bendrovės ir smulkiųjų akcininkų interesus“, - pranešime teigė Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

Lietuvos bankas „Žemaitijos pieną“ nubaudė dėl Vertybinių popierių įstatymo pažeidimų. Anot banko, bendrovės finansinės ataskaitos neatitinka reikalavimų. 

Banko nuomone, įmonė netinkamai įvertino dalį turto, todėl galėjo sumažėti bendrovės vertė. Investuotojų asociacija jau anksčiau kaltino bendrovę bandymais sumažinti įmonės vertę. 

„Žemaitijos pienas“ tinkamai neįvertino 2016 metų gruodžio 31 dienos iš susijusios bendrovės UAB „Čia Market“ gautinos 1,588 mln. eurų sumos, būsimųjų pinigų srautų. (...) Manytina, kad, įvertinus gautinos sumos iš susijusios įmonės būsimųjų pinigų srautų, diskontuotų taikant pradinę faktinę palūkanų normą, dabartinę vertę, „Žemaitijos pieno“ ir grupės 2016 metų turtas ir nuosavas kapitalas padidėtų“, - teigiama Lietuvos banko sprendime. 

Anot Lietuvos banko pranešimo, nustatyta, kad, nors Lietuvos bankas 2017 metų vasario pradžioje davė nurodymą iš naujo peržiūrėti viso ilgalaikio materialiojo turto naudingo tarnavimo laikotarpius, bendrovė to nepadarė. Dėl to „Žemaitijos pienas“ netinkamai pateikė finansinę informaciją apie bendrovės 2016 metų finansinę būklę ir veiklos rezultatus.

Be to, banko nuomone, „Žemaitijos pienas“ aplaidžiai žiūrėjo į informacijos atskleidimą investuotojams, nepagrįstai sumažino susijusių bendrovių gautinas skolas. 

Taip pat Lietuvos bankas teigia, kad išmokėdama 750 tūkst. eurų tantjemas įmonė nepagrįstai sumažino savo pelną, vadovai neveikė vienodai visų akcininkų naudai.

Lietuvos bankas turėjo priekaištų ir „Žemaitijos pieną“ auditavusiai audito įmonei „Grant Thornton Baltic“ bei auditorei Laimei Jablonskienei. Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba audito įmonei skyrė įspėjimą, o auditorei sustabdė auditoriaus pažymėjimo galiojimą. Apie tai jau anksčiau pranešė ir Investuotojų asociacija, kuri auditorę taip pat apskundė. Tačiau „Žemaitijos pienas“ tikina, kad licencijos sustabdymas nebūtinai susijęs su jos auditu.

Pati įmonė tikina skųsianti baudą teismui. 

„Bendrovė nesutinka su Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktoriaus sprendimu ir mano, kad formalių reikalavimų neatitikimai yra nulemti skirtingo teisinio reguliavimo aiškinimo, todėl bendrovė teisės aktų nustatyta tvarka skųs sprendimą“, - teigiama „Žemaitijos pieno“ pranešime. 

Įmonė taip pat nurodo, kad Lietuvos bankas pažymėjo, jog nėra gauta neteisėtų pajamų ir padaryta žalos, įmonė, susipažinusi su išvadomis, kai kuriuos pažeidimus ėmėsi koreguoti. Be to, bankas nenustatė sunkinančių aplinkybių. 

Smulkiuosius „Žemaitijos pieno“ akcininkus vienijanti Investuotojų asociacija bylinėjasi su bendrove teismuose dėl šios akcijų kainos bei pasitraukimo iš biržos. Praėjusią savaitę Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė smulkiuosius bendrovės akcininkus vienijančios Investuotojų asociacijos kasacinį skundą ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones - uždraudė bendrovės vadovybei disponuoti 2,07 mln. savų akcijų, kurių nominali vertė siekia 600 tūkst. eurų. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Lietuvoje pastebėti pirmieji gandrai nuotrauka, foto

Lietuva, Artėjant Gandro dienai, kuri minima pirmadienį, Liaudies buities muziejus pakvietė prisiminti...

Kodėl klaipėdiečiai A.Hitlerį sutiko su džiaugsmu? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Lygiai prieš 80 metų – 1939 m. kovo 23 d. - į...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube nuotrauka, foto

Kelionės, Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas, populiariąsias kelionių...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė kitai savaitei, kovo 25-31 dienoms. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė. AVINAS...

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 7 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...