2018 m. lapkričio 21 d. 19:42 val., trečiadienis

Ekonomikos naujienos

Lietuviškose bendrijose kunkuliuoja aistros

(17)

Lietuviškose bendrijose kunkuliuoja aistros nuotrauka, foto

REZISTENCIJA. Su bendrijų pirmininkais bent jau uostamiestyje kartais kovojama net ir rengiant mitingus.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Redakcija kiekvieną savaitę sulaukia sodininkų, daugiabučių namų gyventojų ar garažų savininkų bendrijų atstovų, kurie lyg susitarę kaltina savo pirmininkus neskaidria veikla. Esą šie nesąžiningai leidžia bendrijų lėšas ir piktnaudžiauja savo padėtimi.

"Vakarų ekspresas" nesiima spręsti, kurie iš jų teisūs, o siūlo nesutarimus išspręsti taikiai. Juk tiek viena, tiek kita pusė siekia to paties - pagerinti gyvenimo sąlygas. Tačiau dalykiškai išspręsti nesutarimų nepavyksta. Todėl daugelio jų ginčai, kaip ir dera teisinėje valstybėje, persikelia į teismų sales.

Pyksta ant pirmininko

Su panašiomis problemomis susiduria ne tik Klaipėdos, bet ir didžioji dalis kitų Lietuvos miestų bendrijų.

Štai viešoji įstaiga "Namas plius" sukūrė pavyzdinę interneto svetainę, skirtą daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijoms. Svetainėje pateikti ir bendrijų narių apklausų rezultatai. Net 56,2 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų nepatenkinti savo bendrijos valdymu, net 65 proc. teigia, kad jų bendrijose neatliekama revizija, o 43 proc. balsavusiųjų savo pirmininko darbą 10 balų skalėje vertino vos 1 balu. Tačiau į klausimą, ar sutiktumėte būti bendrijos primininku, net 75 proc. atsakė neigiamai.

Kalčiausias - pirmininkas

Kretingos gatvėje esančio daugiabučio gyventojams, susibūrusiems į bendriją "Miško tyla", niekaip nepavyksta susitarti dėl namo renovacijos. Atrodo, kad visi turėtų būti suinteresuoti sumažinti mokesčių naštą, tačiau...

Per kelerius metus bendrija pakeitė kelis pirmininkus, tačiau ir dabartinis susiduria su dalies gyventojų nepasitenkinimu.

Nepatenkintųjų atstovas Andrius Barkus įsitikinęs, kad pirmininkas Arkadijus Deniščikas falsifikuoja dokumentus ir, gyventojo manymu, gali pelnytis bendrijos sąskaita. "Kaip kitaip, jei ne naudos siekimu galima pavadinti A. Deniščiko pastangas renovuoti mūsų namą už 1,5 mln. litų, kai radome bendrovę, tokius pačius darbus galinčią atlikti už 0,5 milijono. Buvau bendrijos revizorius, tačiau mane atleido. O finansiniuose bendrijos dokumentuose viskas yra taip supainiota, kad geriausi buhalteriai nieko negali suprasti", - redakcijai skundėsi vyriškis.

Jis teigė, kad iki šiol gyventojai moka po 1 litą už kvadratinį būsto metrą į bendrijos kaupiamąjį fondą, tačiau už tuos pinigus esą nieko nedaroma. "Aš už sūnaus butą kiekvieną mėnesį moku po 139 litus už bendrijos administravimą bei įmoką į kaupiamąjį fondą. O ataskaitų, kur išleisti pinigai, negauname. Net langai laiptinėse nėra pakeisti", - piktinosi A. Barkus.

Jis įtaria, kad bendrijos pirmininkas, subūręs kelių bendraminčių grupelę, bendrijos lėšas naudoja neskaidriai. Vyriškis teigia, kad aplinkinių namų gyventojai už renovavimą mokėjo nuo 15 tūkst. iki 20 tūkst. litų, nelygu buto plotas. Tačiau A. Deniščikas užsakė labai brangų projektą, kurį realizavus butų savininkus prislėgtų nuo 33 tūkst. iki 43 tūkst. litų skolos.

Keli triukšmadariai?

"Miško tylos" pirmininkas A. Deniščikas teisinasi, esą už renovaciją tiek mokėti nereikės, nes dalis išlaidų, apie 40 proc., bus kompensuota. "Tačiau kuo ilgiau delsime, tuo mažesnės kompensacijos galime tikėtis. Skelbėme konkursą, techniniam projektui atlikti. Visam namui renovuoti reikėtų 1,2 mln. litų. Jei 40 proc. šios sumos kompensuotų, tai bendra renovacijos suma viršytų 700 tūkst. litų. Užtat gautume didelį ekonominį efektą. Šiuo metu aš už savo butą per metus moku per 3000 litų, atnaujinus namą tektų mokėti 30 proc. mažiau - 2000 litų. Štai ir visa matematika. Manau, kad triukšmą kelia keli nepatenkinti gyventojai, kurie, spėju, patys nori būti pirmininkais. Aš į tą kėdę nesilaikau įsikibęs, jei susirinkimas nuspręs, pasitrauksiu", - aiškino A. Deniščikas.

Jis paaiškino, kad darbai sustojo ir projektas nevykdomas, nes kai kurių gyventojų prašymu teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė vykdyti bet kokius veiksmus, susijusius su namo renovacija.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

tomas

2015-01-11   10:45

IP: 78.219.50.40

Asta Kargaudiene yra puiki pirmininke ir tai nenugincijama!

2013-08-12   14:01

IP: 82.135.208.122

KAIMYNUI. Būkite malonūs - duokite man adresą ar kitokius A.Barkaus kontaktus - tikrai sumokės, nes turi ir kitokių problemų. Mano tel. 868797551.

fedia

2013-05-25   22:14

IP: 86.100.139.134

Andrius Barkus nemoka bendrijai, yra vienintelis skolininkas is 36 butu. nemoka piktybiskai (o atejes pas zurnalista - meluoja). siai dienai apie 600lt kazkur skola. seimos nariai uzsiima galimai neteiseta ekonomine veikla (prekyba). kas is kinijos "replikas" internetu pardavineja, kas juros gerybem is po skverno. kazin, ar privalomus mokescius moka? kuo pats smirda - tuo ir kitus tepa.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą (27)

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) pasirašytu memorandumu su...

Klaipėdos nafta prisidės prie SGD infrastruktūros plėtojimo JAV nuotrauka, foto

Į prezidentus oficialiai užsiregistravo N. Puteikis nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo „valstiečių“ frakcijos atstovas Lietuvos Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis...

Šešiolikmečių klaipėdiečių triumfas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje vykusiame pirmajame naujojo Europos jaunimo krepšinio lygos...

"Negalime kontroliuoti kainų, bet galime keisti įpročius" nuotrauka, foto

Ūkis, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad nauja maisto kuponų sistema padės...

Lietuvos teatro poetas Klaipėdoje buvo laimingas nuotrauka, foto

Kultūra, Paskutinį savo gyvenimo savaitgalį vienas garsiausių Lietuvos teatro režisierių Eimuntas Nekrošius praleido...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...