2019 m. sausio 22 d. 00:27 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

Ką turime žinoti apie finansus sulaukę tam tikro amžiaus?

Ką turime žinoti apie finansus sulaukę tam tikro amžiaus? nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Su amžiumi ateina supratimas ir pradedama suvokti daugiau. Lygiai taip pat, bėgant metams, vis daugiau imame suprasti apie finansus ir jų reikšmę mūsų gyvenime. Dėl šios priežasties, nežinant tikslaus žmogaus amžiaus, galima nuspėti kiek jam metų, pagal jo turimas žinias apie finansus. Nesvarbu kokios tai šalies pilietis, visi privalo turėti tam tikrų žinių apie asmeninius finansus. Tiesa, jaunimas, apie finansus žino mažiau, todėl daugelis savo finansine problemas sprendžia pasinaudojant greitosiomis paskolomis Latvijoje (ātrais kredits LV), Lietuvoje, Vokietijoje, Švedijoje ir kitose šalyse. Kad to daryti nereikėtų, bėgant metams apie finansus reikėtų domėtis vis daugiau, taip bus galima susikurti stabilų finansinį pagrindą ir kontroliuoti savo finansus.

Ką reikėtų žinoti 20-ies. Sulaukę tokio amžiaus, žmonės jau turėtų turėti finansinių žinių pagrindus. Paprastai, tokio amžiaus žmonės po truputį pradeda ieškoti darbo ir jie tampa savarankiškais žmonėmis, įtraukiamais į darbo rinką, bei tvarkančiais savo piniginius reikalus. Kalbant konkrečiau, dvidešimtmečiai jau turėtų žinoti: kaip veikia pinigų srautai, kaip planuoti biudžetą, kiek reikėtų uždirbti, kad pakaktų būtiniausioms reikmėms bei įvairių bankų ir kreditų kompanijų palyginimų svarbą. Tai esminiai dalykai, kuriuos dvidešimtmetis turėtų žinoti, arba, bent jau ko tikimasi iš dvidešimtmečio, susidūrusios su suaugusiųjų pasauliu.

Ką reikėtų žinoti 30-ies. Tokio amžiaus žmonės, paprastai jau turi tam tikrus finansinius įpročius ir supranta bendrą finansų veikimo principą. Tai laikas, kuomet kuriamos šeimos, žmonės mokosi valdyti pinigus ir paskirstyti juos skirtingiems pirkiniams, bei privalo nusistatyti prioritetus ir priimti finansinius iššūkius. Aiškiau tariant, tokio amžiaus žmonės jau: žino kaip apjungti šeimos finansus, kaip planuoti šeimos biudžetą, prisiima atsakomybę už nuosavą turtą, galvoja apie pensiją ir po truputėlį jai kaupia pinigus. Tokio amžiaus suvokimas jau yra šiek tiek didesnis nei dvidešimtmečių, be to, rimtesnis ir jų požiūris, todėl su finansais tampa susitvarkyti lengviau.

Ką reikėtų žinoti 40-ies. Žmonės, sulaukę tokio amžiaus, dažniausiai pasiekia didžiausią savo uždarbio lygį, kitaip tariant, paprastai tokiu metu jie gauna didžiausias pajamas ir jau yra sukaupę pakankamai darbinės patirties. Uždirbant daugiau pinigų, tenka susidurti su didesne finansine atsakomybe. Be to, tokiu metu, imama vis rimčiau galvoti apie patogią senatvę, todėl imama vis labiau tam ruoštis, nesvarbu, kad iki jos dar pakankamai toli. Laikas bėga labai greitai. Keturiasdešimtmečiai, paprastai jau žino kaip tinkamai tvarkyti savo finansus, tačiau vis dar mokosi finansinių paslapčių. Dažnai tokio amžiaus žmonės jau rimtai planuoja savo pajamas sulaukus pensijos, taip pat, stengiamasi užtikrinti savo vaikų finansinę ateitį bei suteikti jiems galimybę įgyti aukštesnį išsilavinimą, na o jei yra finansinių įsiskolinimų, sulaukus tokio amžiaus, norima ir stengiamasi kuo greičiau iš viso to išsilaisvinti.

Ką reikėtų žinoti 50-ies. Sulaukus penkiasdešimties, gyvenimas tik įsibėgėja, todėl vis dar yra ko mokytis, nors didžiąją dalį žinių jau reikia būti sukaupus. Paprastai, tokio amžiaus žmonės, jau yra finansiškai nepriklausomi, nebeturi finansinių įsipareigojimų ir pradeda gyventi sau. Tai laikas, kuomet lyg ir imama gyvenimu mėgautis iš naujo. Žinoma, ne visuomet pavyksta būti visiškai finansiškai laisvu, tačiau dažnu atveju, tokiu metu pavyksta susitvarkyt su finansiniais įsipareigojimais ir turėti papildomų pinigų, nenumatytiems atvejams bei atostogoms.

Jauniems žmonėms, piniginiai dalykai rūpi mažiau, jie džiaugiasi jaunyste ir su finansais elgiasi ne itin atsakingai. Net ir neturint daug pinigų, jau reikėtų juos planuoti protingai bei žvelgti į ateitį ir dėliotis finansinius planus. Net ir prireikus pasinaudoti tam tirų kreditorių paslaugomis, nereikėtų skubėti, verčiau palyginti jų paslaugas internete, kad ir tinklapyje credx.lv. Visai nesvarbu kur tai daryti, svarbiausia neskubėti. Na, o bėgant metams, supratimas didėja, žinių įgauname vis daugiau, todėl savo finansus planuoti tampa gerokai lengviau bei pavyksta išsilaisvinti iš finansinių įsipareigojimų. Kuo daugiau žinosime apie finansus, tuo bus lengviau juos planuoti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą (36)

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) pasirašytu memorandumu su...

Klaipėdos nafta prisidės prie SGD infrastruktūros plėtojimo JAV nuotrauka, foto

Šviesų festivalis plečiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį sugrįš jau V Klaipėdos šviesų festivalis,...

Ar Karklei reikalingas dar vienas muzikos festivalis? nuotrauka, foto

Renginiai, Atšilus orams, muzikos festivaliai it magnetas traukia vasaros linksmybių išsiilgusius muzikos ir...

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti viešame konkurse...

Gripas į lovą guldo vis daugiau klaipėdiečių nuotrauka, foto

Klaipėda, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad...

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...