2018 m. kovo 24 d. 02:43 val., šeštadienis

Ekonomikos naujienos

Išeities taškas - vietinė rinkliava

2006-12-22, 12:00

Eglė BUGENYTĖ

Išeities taškas - vietinė rinkliava  nuotrauka, foto

Atliekų ūkis

Artėja šventės ir miestelėnams, ko gero, vėl akis badys apšnerkšti atliekų konteineriai, tapę jau kasdienišku vaizdeliu.

Specialistai pataria gyventojus nelikti abejingus ir reikalauti paslaugų kokybės iš tų, kurie už tai ima pinigus.

Pastaraisiais metais atliekų išvežimo paslaugų kainos gyventojams Klaipėdoje išaugo nuo 14 iki 16-18 centų ir daugiau už 1 kv. metrą. Kainos priklauso nuo to, kaip susiderėjo namų valdų bendrovės ir atliekų vežėjai. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus specialistai, nuolat stebintys šį procesą, pastebi, jog pabrangus šiukšlių išvežimo paslaugai, darbų kokybė toli gražu nepagerėjo.

"Išties čia dar daug netvarkos ir pažeidimų. Ne kartą teko matyti ir užfiksuoti vaizdą, kaip šiukšlių mašina, sustojusi prie trijų konteinerių, du išsipila, o vieną palieka pilną. Kartais išvis pravažiuoja pro konteinerius, jei jie nėra pilni su kaupu. Ar tai nereiškia, kad vežėjai "taupo" reisus į sąvartyną, kur už šiukšlių deponavimą reikia mokėti tiksliai jas pasvėrus? Negana to, vežėjai tvirtina, kad komunalinių atliekų susikaupimo norma daugiabučių namų gyventojams už 1 kvadratinį metrą - 0,09 kubinio metro per metus - yra per maža, ją esą reikia keisti. Padidinus normą, vėl brangtų vežėjų paslaugos. Kam tą normą didinti, jei šiandien neišvežamas visų konteinerių turinys?" - svarstė Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė.

Tačiau ji pripažino, kad Savivaldybė kol kas neturi ekonominių svertų, kaip gerinti komunalinių atliekų vežimo paslaugos kokybę.

"Mes galime prašyti, reikalauti, bet nevaldome pinigų, kurie už paslaugas mokami vežėjams. Tačiau jau kitais metais ši situacija iš pagrindų ims keistis. Atidarius naują regioninį Dumpių sąvartyną, įvedus vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą, su vežėjais bus atsiskaitoma už kiekvieną į sąvartyną pristatytą šiukšlių toną ir tuomet nebeliks pagundos palikti kiemuose pilnų konteinerių, - sakė D. Berankienė. - Svarbu tai, jog Klaipėdos savivaldybė, kaip ir kitos projekte kuriant naują atliekų tvarkymo sistemą dalyvaujančios apskrities savivaldybės, ketina įvesti vietinę rinkliavą. Jau yra paskaičiuota, kad jos dydis 2007 metais Klaipėdos miesto daugiabučių gyventojams siektų 20-21 centą už vieną kvadratinį metrą ploto. Kokio dydžio iš tiesų bus vietinė rinkliava, spręs kiekviena apskrities savivaldybė atskirai."

Pasak D. Berankienės, būtent vietinė rinkliava ir bus tas ekonominis svertas, kurio pagalba bus galima efektyviai kontroliuoti ne tik vežėjų paslaugos kokybę, bet ir užkirsti kelią naudojimuisi svetimais konteineriais už tai nemokant nė cento, pakelių, parkų šiukšlinimui ir panašiai.

"Kitais metais atliekų tvarkymo sistemos operatoriaus funkcijas Savivaldybė planuoja perduoti Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui - bendrai regiono savivaldybių įmonei, kurios didžiausioji akcininkė yra Klaipėdos miesto savivaldybė. Dar šį mėnesį miesto Tarybai bus pateiktas svarstyti koncesijos suteikimo šiam centrui sprendimo projektas",- sakė D. Berankienė.

O iki tol, kol pradės veikti geresnės kokybės atliekų tvarkymo sistema, pagal kurią švariai išmoko gyventi Vakarų Europos šalių gyventojai, kiekvienam pirmiausia reikia pradėti nuo savęs.

Eglė BUGENYTĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

EK ragina Lietuvą pagalvoti apie naujus mokesčius nuotrauka, foto

EK ragina Lietuvą pagalvoti apie naujus mokesčius

Lietuvai vis dar išlieka aktualūs turto ir aplinkosaugos mokesčiai, be to,...

Žmonės dažnai klysta manydami, kad visa namo renovacija ir su tuo susijusios...

Šilumos taupymas: kaip sumažinti sąskaitas? nuotrauka, foto

Po vasario 13 d. "Vakarų eksprese" publikuoto straipsnio "Sklypai be dokumentų -...

Žemės tarnyba: savivaldybės procese dalyvauja nuotrauka, foto

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai įregistravo Darbo kodekso pataisą, pagal...

Siūloma algas mokėti keturis kartus per mėnesį nuotrauka, foto

Iš pareigų trečiadienį atleistas teismo kartą į pareigas grąžintas Lietuvos automobilių kelių...

Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos atleistas Daivis Zabulionis nuotrauka, foto

Kovo 24-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Tyrimas dėl nusiaubto D. Didžiūnaitytės ir kitų mirusiųjų kolumbariumo: žala siekia 3 150 eurų nuotrauka, foto

Kriminalai, Šią savaitę Vilniaus apskrities policija ėmėsi tyrimo dėl Sudervės kapinių kolumbariumo, kurio...

Varžtas blyne - ne pažeidimas? nuotrauka, foto

Sociumas, Valgydama parduotuvės "IKI" gamybos žemaičių blynus, klaipėdietė nustėro - vos neatsikando į...

„Vakarų ekspresas“. 1993 03 23-26 nuotrauka, foto

VE-25, 1993-iųjų kovas buvo visai ne toks, kokį mes šiandien matome už lango....

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sociumas, Paskelbta prieš 7 val.

VE-25, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...