2018 m. spalio 23 d. 17:22 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

Išeities taškas - vietinė rinkliava

2006-12-22, 12:00

Eglė BUGENYTĖ

Išeities taškas - vietinė rinkliava  nuotrauka, foto

Atliekų ūkis

Artėja šventės ir miestelėnams, ko gero, vėl akis badys apšnerkšti atliekų konteineriai, tapę jau kasdienišku vaizdeliu.

Specialistai pataria gyventojus nelikti abejingus ir reikalauti paslaugų kokybės iš tų, kurie už tai ima pinigus.

Pastaraisiais metais atliekų išvežimo paslaugų kainos gyventojams Klaipėdoje išaugo nuo 14 iki 16-18 centų ir daugiau už 1 kv. metrą. Kainos priklauso nuo to, kaip susiderėjo namų valdų bendrovės ir atliekų vežėjai. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus specialistai, nuolat stebintys šį procesą, pastebi, jog pabrangus šiukšlių išvežimo paslaugai, darbų kokybė toli gražu nepagerėjo.

"Išties čia dar daug netvarkos ir pažeidimų. Ne kartą teko matyti ir užfiksuoti vaizdą, kaip šiukšlių mašina, sustojusi prie trijų konteinerių, du išsipila, o vieną palieka pilną. Kartais išvis pravažiuoja pro konteinerius, jei jie nėra pilni su kaupu. Ar tai nereiškia, kad vežėjai "taupo" reisus į sąvartyną, kur už šiukšlių deponavimą reikia mokėti tiksliai jas pasvėrus? Negana to, vežėjai tvirtina, kad komunalinių atliekų susikaupimo norma daugiabučių namų gyventojams už 1 kvadratinį metrą - 0,09 kubinio metro per metus - yra per maža, ją esą reikia keisti. Padidinus normą, vėl brangtų vežėjų paslaugos. Kam tą normą didinti, jei šiandien neišvežamas visų konteinerių turinys?" - svarstė Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė.

Tačiau ji pripažino, kad Savivaldybė kol kas neturi ekonominių svertų, kaip gerinti komunalinių atliekų vežimo paslaugos kokybę.

"Mes galime prašyti, reikalauti, bet nevaldome pinigų, kurie už paslaugas mokami vežėjams. Tačiau jau kitais metais ši situacija iš pagrindų ims keistis. Atidarius naują regioninį Dumpių sąvartyną, įvedus vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą, su vežėjais bus atsiskaitoma už kiekvieną į sąvartyną pristatytą šiukšlių toną ir tuomet nebeliks pagundos palikti kiemuose pilnų konteinerių, - sakė D. Berankienė. - Svarbu tai, jog Klaipėdos savivaldybė, kaip ir kitos projekte kuriant naują atliekų tvarkymo sistemą dalyvaujančios apskrities savivaldybės, ketina įvesti vietinę rinkliavą. Jau yra paskaičiuota, kad jos dydis 2007 metais Klaipėdos miesto daugiabučių gyventojams siektų 20-21 centą už vieną kvadratinį metrą ploto. Kokio dydžio iš tiesų bus vietinė rinkliava, spręs kiekviena apskrities savivaldybė atskirai."

Pasak D. Berankienės, būtent vietinė rinkliava ir bus tas ekonominis svertas, kurio pagalba bus galima efektyviai kontroliuoti ne tik vežėjų paslaugos kokybę, bet ir užkirsti kelią naudojimuisi svetimais konteineriais už tai nemokant nė cento, pakelių, parkų šiukšlinimui ir panašiai.

"Kitais metais atliekų tvarkymo sistemos operatoriaus funkcijas Savivaldybė planuoja perduoti Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui - bendrai regiono savivaldybių įmonei, kurios didžiausioji akcininkė yra Klaipėdos miesto savivaldybė. Dar šį mėnesį miesto Tarybai bus pateiktas svarstyti koncesijos suteikimo šiam centrui sprendimo projektas",- sakė D. Berankienė.

O iki tol, kol pradės veikti geresnės kokybės atliekų tvarkymo sistema, pagal kurią švariai išmoko gyventi Vakarų Europos šalių gyventojai, kiekvienam pirmiausia reikia pradėti nuo savęs.

Eglė BUGENYTĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą (23)

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) pasirašytu memorandumu su...

Klaipėdos nafta prisidės prie SGD infrastruktūros plėtojimo JAV nuotrauka, foto

Dėl vėjo nutraukiami keltų reisai iš Senosios perkėlos nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl stiprėjančios vandens srovės uoste ir vėjo šiandien (spalio 23 d.)...

"Šeimos gydytojai nenori sergančių mažamečių" nuotrauka, foto

Sveikata, Didelį ligų bagažą turintys mažamečiai ir senjorai privačiose sveikatos priežiūros įstaigose dažnai...

STT sulaikė Šilutės rajono valdžią nuotrauka, foto

Kriminalai, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė Šilutės rajono merą, „Tvarkos ir teisingumo“...

„Vakarų ekspreso“ redakcijoje - Gitanas Nausėda nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienį „Vakarų ekspreso“ redakcijoje lankėsi kandidatas į Lietuvos prezidentus Gitanas Nausėda.

Sveikata, Paskelbta prieš 3 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...