2018 m. lapkričio 19 d. 11:55 val., pirmadienis

Ekonomikos naujienos

Gairės nubrėžtos, laukiama veiksmų

Gairės nubrėžtos, laukiama veiksmų nuotrauka, foto

KRYPTIS. Verslo ir Klaipėdos regiono savivaldybių atstovai vieningai pasisako už naujų skrydžių atsiradimą į Vokietiją ir iš jos. Apie tai informuoti Lietuvos oro uostų atstovai.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Po metinio oro uostų susitikimo Vilniuje Vakarų Lietuvos regionas pradėjo aktyviai rinkti argumentus, kodėl Palangos oro uoste yra būtini nauji skrydžiai. Apie naujų krypčių svarbą aktyviai pasisako ir bendruomenė, tad dabar didelė atsakomybė krenta ant Lietuvos oro uostų atstovų pečių.

Pastarosiomis savaitėmis 54 Klaipėdos regiono įmonės išreiškė savo nuomonę surengtoje apklausoje. Joje buvo siekiama išsiaiškinti, kurios naujos kryptis iš/į Palangos oro uostą atitiktų verslo, investuotojų, potencialių investuotojų ir turizmo interesus.

Kryptis favoritė - Vokietija

Apklausa parodė, jog praėjusiais metais daugiausiai partnerių, svečių ir turistų buvo sulaukta iš Vokietijos (75,5 proc.). 45,5 proc. - iš Švedijos, 35,8 proc. - iš Nyderlandų, o 28,3 proc. - iš Baltarusijos, Rusijos ir Suomijos.

Išskiriant miestus, apklausos dalyviai prioritetą skyrė Frankfurto, Hamburgo, Berlyno (Vokietija), Amsterdamo (Nyderlandai), Helsinkio (Suomija) ir Stokholmo (Švedija) oro uostams.

"Priežastys, dėl kurių šias šalis verslas nurodė prioritetinėmis, yra tai, jog jose įmonės vysto verslą, vykdo projektus, susitinka su partneriais ir investuotojais, turi daugybę klientų", - rašoma Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų pranešime.

Apklausa taip pat parodė, kad daugumai verslo atstovų dažnai tenka naudotis jungiamosiomis kryptimis per Rygą / Kopenhagą. Beveik pusė apklausos dalyvių nurodė, kad šia jungtimi naudojasi bent kartą per mėnesį. Beveik penktadalis keliauja 2-3 kartus per savaitę, o 11 proc. - kartą per savaitę.

Verslo atstovai pasisako ne tik už naujas kryptis į Vokietiją ar Nyderlandus. Jų manymu, būtina didinti skrydžių skaičių ir į Varšuvą (Lenkija), Kijevą (Ukraina) bei Minską (Baltarusija).

Beje, aktyviai į skrydžių klausimą sureagavusi Vakarų regiono bendruomenė pasigenda skrydžių į Airiją, Angliją, Škotiją ir Norvegiją, kur gyvena didelė dalis Lietuvos emigrantų.

Prašymai išgirsti

Argumentus surinkę verslo atstovai dabar kreipsis į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir Lietuvos oro uostus. Klaipėdos savivaldybė verslo pageidavimus jau išgirdo ir surengė vizitą į Vilnių.

Pasak mero Vytauto Grubliausko, prioritetu išlieka Vokietijos kryptis, kuri labiausiai aktuali verslui ir turizmui. Tokiai minčiai pritaria ir kitos Klaipėdos regiono savivaldybės.

"Sutelktos regiono savivaldybių ir oro uosto atstovų pastangos siekiant pritraukti naujų skrydžių jau davė kur kas geresnių rezultatų nei tikėtasi. Užsibrėžę į oro uostą pritraukti Londono kryptį, dabar jau galime džiaugtis ne tik šia, bet ir kitomis naujomis skrydžių galimybėmis, o keleivių skaičius oro uoste sėkmingai auga. Tačiau sustoti negalime - dabar ypač aktualus klausimas dėl susisiekimo su Vokietija. Naujų skrydžių pritraukimo klausimas buvo aptartas su Lietuvos oro uostų atstovais", - sakė Klaipėdos meras, asociacijos "Klaipėdos regionas" vadovas V. Grubliauskas.

Sostinėje V. Grubliauskas sulaukė patikinimo, jog dėl pokyčių Lietuvos oro uostų vadovybėje pozicija Klaipėdos regiono pasiekiamumo ir žinomumo didinimo programos atžvilgiu nesikeis. Kiek daugiau nei prieš mėnesį naujuoju Lietuvos oro uostų generaliniu direktoriumi konkurso būdu buvo išrinktas dabartinis Palangos oro uosto vadovas Marius Gelžinis.

Oro bendrovės galutinę situaciją dėl naujų skrydžių galės skelbti gegužę. Tada ir turėtų paaiškėti, ar atsiras norimos naujos kryptys į Vokietiją.

Praėjusiais metais Palangos oro uostas turėjo skrydžių krypčių į Oslą (Norvegija), Glazgą (Škotija), Londoną (Anglija), Kopenhagą (Danija), Varšuvą (Lenkija), Minską (Baltarusija), Rygą (Latvija), Kijevą (Ukraina), Sankt Peterburgą ir Maskvą (Rusija). Iš jų reguliarios buvo tik Kopenhagos, Londono, Oslo ir Rygos kryptys.

Įgyvendindamos Klaipėdos regiono pasiekiamumo ir žinomumo didinimo 2016-2018 metų programą aktyviai dirba 7 regiono savivaldybės: Klaipėdos, Palangos ir Neringos miestų bei Klaipėdos, Kretingos, Šilutės ir Skuodo rajonų. Šiam tikslui savivaldybės kasmet bendrai skiria 115 tūkst. eurų, iš jų 39~tūkst. eurų - Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis.

Neliks krypties į Glazgą

Praėjusios savaitės pradžioje skrydžių bendrovė "Ryanair" pranešė, kad uždarys savo bazę Glazge (Škotija). Tai reiškia, jog kitąmet šis miestas iš Palangos oro uosto gali būti nebepasiekiamas. "Ryanair" atstovė spaudai "Vakarų ekspresą" informavo, jog oro skrydžių bendrovė tokį sprendimą priėmė siekdama sustiprinti savo poziciją rinkoje. Šią vasarą skrydžiai iš Palangos į Glazgą ir atvirkščiai vyks kaip planuota, tačiau bendrovė kitų metų vasaros skrydžių plano dar neparengė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą (26)

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) pasirašytu memorandumu su...

Klaipėdos nafta prisidės prie SGD infrastruktūros plėtojimo JAV nuotrauka, foto

Lietuvos savivaldybių indeksas: geriausia Klaipėda nuotrauka, foto

Lietuva, Jau septinti metai tarp didžiųjų miestų išsiskiria du lyderiai – Klaipėda...

Nusilenkė Lietuvai, muziejui įteikęs kilnią dovaną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Salantiškis krašto istorijos žinovas ir kolekcionierius 40-metis Paulius Vaniuchinas, anksčiau Kretingos muziejui...

Iš buto vagys išsinešė buitinę techniką nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienį, apie 14.00 val. atvykusi į savo butą esantį Kretingos r. Kretingsodžio...

Ruošiasi restauruoti Nidos bažnyčią nuotrauka, foto

Neringa, Neringos savivaldybė ieško, kas restauruotų Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčią.

Lietuva, Paskelbta prieš 50 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Neringa, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...