2019 m. kovo 21 d. 15:50 val., ketvirtadienis

Ekonomikos naujienos

Europos parlamentarai nepritarė kraštutinėms Tabako direktyvos nuostatoms

Europos parlamentarai nepritarė kraštutinėms Tabako direktyvos nuostatoms nuotrauka, foto

© Reuters/Scanpix nuotr.

Šiandien (birželio 21 d.) Liuksemburge vyksta paskutinis Airijos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai metu organizuojamas Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos (EPSCO) posėdis. Dieną prieš EPSCO ministrų posėdį už Tabako direktyvos klausimą atsakingi parlamentarai išreiškė griežtą nepritarimą planuojamiems kraštutiniams tabako gaminių suvaržymams, rašo Europolitics.

„Naujosios Tabako direktyvų nuostatos privalo padėti mažinti tabako vartojimą ir užkirsti kelią jaunuolių galimybėms pradėti rūkyti. Tačiau visos priemonės turi būti labai griežtai pasvertos, kad nesužlugdytų Europos tabako gamintojų. Šiai dienai numatytos Tabako direktyvos nuostatos akivaizdžiai skatins kontrabandos srautus iš trečiųjų šalių ir turės labai stiprų neigiamą ekonominį ir socialinį poveikį visoms ES šalims“, – argumentavo Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos narys Csaba Sándor Tabajdi (Vengrija).

EPSCO posėdyje aptarinėjamos pagrindinės šių dienų aktualijos: jaunimo užimtumo, lyčių pusiausvyros, tabako gaminių vartojimo ir tvarių sveikatos priežiūros sistemų ateities klausimai. Svarstymų išvakarėse Tabako direktyvos klausimu Europos Komisija ir ES Taryba sulaukė kategoriško parlamentarų įspėjimo, jog jie nepritaria kraštutinėms Tabako direktyvos nuostatoms.

Svarstymui pateiktoje Tabako direktyvoje buvo numatyta, jog nuo 2015 metų plonos ir mėtinės cigaretės ES šalyse būtų visiškai uždraustos, cigarečių pakelių išvaizda ir parametrai neturėtų jokių skiriamųjų ženklų, o tabako pardavimo vietose nebūtų naudojama reklama. Prieš šį sprendimą pasisakė visi penki už Tabako direktyvą atsakingi – Teisės reikalų, Tarptautinės prekybos, Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos, Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos – komitetai.

Nors komitetai nepritaria anksčiau išvardytiems apribojimams, daugiau nei pusė jų narių palaiko siūlymą, kad visoje ES cigarečių pakeliai būtų paženklinti įspėjamaisiais ženklais apie rūkymo žalą.

Nuo liepos 1 dienos Lietuvai perėmus iš Airijos pirmininkavimą ES Tarybai, Tabako direktyva toliau bus svarstoma Lietuvos pirmininkavimo metu. Lietuva nacionalinės pozicijos Tabako direktyvos klausimu dar nėra suformavusi.

Persvarstant 2001 metais priimtą Tabako direktyvą, numatoma ir daugiau pakeitimų. Pavyzdžiui, elektronines cigaretes, kuriose nikotino yra daugiau negu tam tikras nustatytas kiekis, būtų galima teikti rinkai tik gavus leidimą prekiauti jomis kaip medikamentais. Planuojama, kad įspėjimai apie pavojų sveikatai ant cigarečių ir sukamosioms cigaretėms skirto tabako pakuočių būtų didesni ir labiau krintantys į akis. Taip pat būtų uždraustos cigaretės, cigaretėms sukti skirtas tabakas ir bedūmiai tabako gaminiai su būdingo kvapo ar skonio (pavyzdžiui, vanilės, šokolado arba ananasinio kokteilio) medžiagomis. Būtų griežčiau tikrinamas tabaką internetu perkančių asmenų amžius, o internetu prekiaujantys mažmenininkai privalėtų pranešti apie savo veiklą. Siekiant, kad Europos Sąjungoje būtų vartojama mažiau nelegalių produktų, planuojama įdiegti stebėjimo ir sekimo sistema.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Absurdas: perki prabangų būstą ir valstybei nieko nemoki nuotrauka, foto

Lietuva, Perki butą už 300 tūkst. eurų, o NT mokesčio vis tiek...

Senjorai grįžta į studijų suolą nuotrauka, foto

Švietimas, Dažnai sulaukę pensinio amžiaus senoliai dar nenori jaustis išstumti iš visuomenės. Išėję...

Kodėl Darvydas Šernas patikėjo „Atlanto“ vizija nuotrauka, foto

Sportas, Sudėtingu žiemos periodu vos išgyvenęs Klaipėdos „Atlanto“ klubas su naujais savininkais atsispyrė...

Kas laimės menkių ir ruonių karą? nuotrauka, foto

Jūra, UAB "Banginis" ir Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacijos vadovas Algirdas...

Švietimas, Paskelbta prieš 49 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...