2017 m. gruodžio 12 d. 01:08 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

Dėl balkono durų - konfliktas

Dėl balkono durų - konfliktas nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Naujai įstatytos balkono durys įžiebė nemenką konfliktą tarp paslaugą suteikusios įmonės ir užsakovų. Šernų soduose gyvenanti klaipėdietė piktinosi, jog į durų angą buvo grūste įgrūstos per plačios durys. Tačiau darbą atlikęs įmonės atstovas teigė, jog sutartyje nurodyta, kad paruošiamaisiais darbais ir apdaila pasirūpins patys užsakovai.

Paliko broką

Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi klaipėdietė Irma Zeniauskaitė, gyvenanti su senyvo amžiaus mama, ir skundėsi, jog viena bendrovė, nekokybiškai įstačiusi plastikines balkono duris, ne tik vengia prisiimti atsakomybę, bet kaltina užsakoves dėl broko.

"Iš pradžių atvyko išmatuoti durų angos pločio, vėliau atvežė pagamintas duris, kurios buvo akivaizdžiai per didelės. Tačiau tam, kad durys tilptų, įmonės darbininkas pasiūlė išmušti dalį mūrinių staktų. Nežinojome ką daryti, tad sutikome. Tačiau bemušdamas staktas jis apibraižė visas duris. Mes pareikalavome, kad jei jau taip atsitiko, lai įmonė mums atlygina nuostolius. Beje, išmatavus durų angos plotį, prie duomenų savo parašą turėjo padėti mama, kuri yra pensinio amžiaus. Vėliau, kaip pasirodė, pretenzijų reikšti esą nebebuvo galima, nes duomenys buvo suderinti ir patvirtinti užsakovės. Bet juk matavo ne mano mama - ji nė neturi tokios kompetencijos", - susirūpinusi žodžius bėrė I. Zeniauskaitė.

Įstatytos durys ne tik atrodė tragiškai, bet ir sunkiai darinėjosi, rėmėsi į staktą. Tačiau užsakovėms šį broką pašalinti teko pačioms - samdyti žmogų, kuris padarytų vidinę apdailą ir pašalintų 3-4 centimetrus mūrinių staktų.

Duris įstatęs darbininkas įbrėžimus esą dar siūlė bandyti šalinti acetonu, tačiau ponia Irma liepė neliesti durų. "Tuomet jis pradėjo purkštauti, kad tokiu atveju ji liksianti kalta dėl įbrėžimų", - apie nemalonią situaciją pasakojo pašnekovė.

Klaipėdietė tikino, jog buvo kreiptasi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, tačiau sulaukė atsakymo, kad įstačius duris teisybės esą jau nebesurasi.

Nors pamatavus duris buvo sumokėtas net 60 proc. dydžio avansas už darbą, įmonė reikalauja atiduoti ir likusius pinigus. Iš viso durys turėjo atsieiti 265 eurus.

Kaltinimų kratosi

Duris įstatęs UAB "Aveplast" ("Tiks langai") atstovas ponas Viktoras (pavardės atskleisti nenorėjo) pasipiktino dėl tokios iškraipytos istorijos. Anot jo, buvo visai kitaip. Pasirodo, ponios Irmos mama, gyvenanti Šernų soduose, žadėjo pati išsiimti senąsias balkono duris ir atlikti vidaus apdailą. Už tai ir paslaugos kaina už balkono durų įstatymą sumažėjo. O su minėta įmone sutarta tik dėl durų pagaminimo ir įstatymo jau paruoštoje angoje.

"Jie turėjo paruošti statybinę angą, išardyti seną gaminį, iš vidaus pusės atmušti nereikalingą tinką, kuris po to ir trukdė. Užsakovai tai pamiršo ir vertė mus atlikti tuos darbus, nors sutartyje apie juos nė kalbos nebuvo", - pasakojo ponas Viktoras.

KIENO TIESA? Klaipėdietė Irma piktinosi, kad langų, durų statymu, balkonų įstiklinimu užsiimanti įmonė į durų angą įstatė per plačias duris. Skaitytojos nuotr.

Sutarto pločio durys esą puikiai tiko, žvelgiant iš balkono pusės. Iš vidaus tereikėjo padaryti apdailą pagal gaminio plotį. Įbrėžimus, anot pašnekovo, padarė duris varstydamos užsakovės, nors ir įspėtos apie galimas pasekmes. Vis dėlto, kilus tokiai nepasitenkinimo bangai, įmonė esą nusileido ir suteikė klientėms nuolaidą.

"Šiuo atveju, jeigu taip ir buvo, vartotoja turėjo iškart nesutikti, raštu pateikti pretenziją dėl atvetų durų ir atsisakyti, nes išmatavimai neatitiko nurodytų sutartyje. Taip pat kyla klausimas, ar buvo nurodyti jų matmenys", - samprotavo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) Regioninės veiklos koordinavimo skyriaus vedėja Aida Gasiūnaitė-Stavginskienė.

Tarnybos duomenimis, VVTAT Klaipėdos apskrities skyrius dėl minėtos įmonės nuo praėjusių metų iki šių metų rugsėjo vartotojų prašymų gavęs nebuvo, tačiau kituose apskričių skyriuose keli vartotojų prašymai gauti.

Tarnybos atstovė atkreipė dėmesį, kad darbų rezultato priėmimo metu arba naudojimo metu nustačius darbų trūkumus vartotojas turi teisę reikalauti neatlygintinai pašalinti juos per protingą terminą, sumažinti darbų kainą, atlyginti trūkumų šalinimo išlaidas, jeigu užsakovo teisė pašalinti trūkumus buvo numatyta rangos sutartyje, arba pareikalauti pakartotinai ir neatlygintinai atlikti darbus.

"Tokiu atveju vartotojas turi raštu kreiptis į rangovą ir išdėstyti pasirinktą reikalavimą. Jei per 14 kalendorinių dienų nuo raštiško kreipimosi į rangovą vartotojui nėra pateikiamas atsakymas arba gautas atsakymas vartotojo netenkina, vartotojas turi teisę kreiptis į VVTAT", - "Vakarų ekspresui" komentavo A. Gasiūnaitė-Stavginskienė.

Patarimai

VVTAT taip pat pateikia keletą patarimų tiems, kurie planuoja užsakyti minėtą paslaugą:

  • atidžiai išsirinkite pardavėją;
  • prieš užsakydami išsiaiškinite, ar bendrovė tiekia tik standartinius langus/duris bei kokia gamintojo kilmės šalis;
  • aiškiai nurodykite, kokios spalvos, modelio langų/durų norima;
  • išsiaiškinkite, koks yra pagaminimo ir pristatymo terminas;
  • išsiaiškinkite, koks garantinis terminas suteikiamas gaminiams;
  • atidžiai perskaitykite sudaromą užsakymą ar sutartį;
  • reikalaukite dokumentų, įrodančių pinigų sumokėjimo faktą.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, jog labai svarbu fiksuoti įrodymus - saugoti paslaugos sutartį, pirkimo dokumentą, susirašinėjimą su paslaugos teikėju ir kt.. taip lengviau įvertinti, dėl kokų darbų buvo susitarta kas buvo atlikta, ir taip pagrįsti nekokybiškai suteiktos paslaugos faktą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

SGD paklausa Azijoje palaikė aukštesnes kainas Europoje nuotrauka, foto

SGD paklausa Azijoje palaikė aukštesnes kainas Europoje

Trečią šių metų ketvirtį tęsėsi suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importo augimas,...

Vyriausybė pritarė Mokėjimų ir su juo susijusių įstatymų projektams, kurie skatina...

Stiprinama mokėjimų paslaugų apsauga nuotrauka, foto

Vykdant pertvarką Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) nuo kitų metų gegužės neliks...

SADM pertvarka: nuo kitų metų gegužės bus naikinama iki 15 proc. etatų nuotrauka, foto

Nuo 2019 metų Lietuvoje atsiras naujas rodiklis – minimalus vartojimo poreikių dydis....

Paskaičiavo, kiek reikia pinigų minimaliausiems poreikiams nuotrauka, foto

Valdantieji giriasi suformavę perteklinį kitų metų valstybės biudžetą ir liaupsina save už...

Ūkininkai pasilieka mokesčių rojuje nuotrauka, foto

Gruodžio 12-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Kas vyksta "Neptūne"? nuotrauka, foto

Sportas, "Iš Klaipėdos išvažiavau su ašaromis akyse. Pasakysiu atvirai: šis sprendimas buvo vienas...

"Vakarų ekspresas". 1992 12 08, 09, 10, 11 ir 12 nuotrauka, foto

VE-25, 1992-ųjų gruodžio 8 dienos "Vakarų ekspreso" žinutėje "Dizenterija" apnuoginta skaudi to laikmečio...

Šalies miestai pasipuošė Kalėdoms nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Gruodžio 1-ąją šalyje prasidėjo švenčių laukimo maratonas. Šalies miestai vieni po...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

VE-25, Paskelbta prieš 6 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...