2018 m. kovo 22 d. 15:45 val., ketvirtadienis

Ekonomikos naujienos

"Bega" užsivilko lyderės marškinėlius

(1)

"Bega" užsivilko lyderės marškinėlius nuotrauka, foto

KRANTINĖ. Atidaryta Uosto direkcijos rekonstruota 66-oji krantinė.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Praėjusį penktadienį jūrų krovinių kompanijos "Bega" nuomojamoje teritorijoje siautė didelė šventė - atidaryti trys nauji objektai teritorijoje, iškilmingai, dalyvaujant ir ministrams, ir kunigams, paminėtas kompanijos veiklos 25-metis.

Šventės proga prisiminti pirmieji kompanijos metai 1992-aisiais, kai nebuvo technikos ir trąšos buvo kraunamos didmaišiuose (big-bag), kurie ir sąlygojo pavadinimo "Bega" atsiradimą.

Dabar ši krovos kompanija, atsiradusi apleisto kartono fabriko teritorijoje, neatpažįstamai pasikeitusi. Penktadienį oficialiai atidarytos 6 silosų talpyklos, pastatytos plečiant "Begos" unikalų žemės ūkio produktų krovos terminalą, bei naujas geležinkelio vagonų ir autotransporto priemonių pakrovimo ir iškrovimo postas, rekonstruota 66-oji krantinė, kuria naudojasi bendrovė. Ją rekonstruojant nutiesti 4 km naujo geležinkelio.

AKMUO."Begoje" atidengtas paminklinis akmuo, rastas atliekant požeminius darbus ruošiantis statyti pirmąjį didįjį žemės ūkio produktų sandėlį. Jis įamžina pastarųjų penkerių metų "Begos" plėtros etapą. Akmenį atidengė (iš kairės į dešinę) dabartinis uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, buvęs Uosto direkcijos vadovas, kai "Bega žengė pirmuosius žingsnius", Valentinas Greičiūnas, tuometinis susisiekimo ministras Jonas Biržiškis ir buvęs "Begos" generalinis direktorius, dabar valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Kompanijos pasveikinti su veiklos jubiliejumi atvykęs Vyriausybės vicekancleris Alminas Mačiulis perdavė ir šalies ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio linkėjimus. A. Mačiulis pažymėjo, kad "Bega" yra viena svarbiausių krovos kompanijų Klaipėdos uoste, kad ji duoda didelę grąžą ir miestui, ir Valstybei.

Šventėje dalyvavęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas akcentavo, kad "Bega" yra puiki žemdirbių partnerė. Tačiau ministras norėtų, kad per "Begą" būtų eksportuojami ne tik Lietuvos grūdai, bet ir iš jų pagaminta produkcija.

POSTAS. Atidarytas naujas geležinkelio vagonų ir autotransporto priemonių pakrovimo ir iškrovimo postas. Egidijaus Jankausko nuotr.

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius pasidžiaugė privačios kompanijos investicijomis. Pasak jo, "Bega" duoda gerą toną ateičiai. "Klaipėdos uostas - visos Lietuvos uostas. Jo plėtra - šalies ekonominio klestėjimo elementas", - sakė ūkio ministras. Jis perdavė veiklos 25-metį švenčiančiai kompanijai buvusio susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus ir dabartinio susisiekimo ministro Roko Masiulio sveikinimus.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas "Begą" pavadino jautria ir patikima socialine miesto partnere. Pasak mero, ši kompanija labai aukštai užkėlė kartelę uoste. Ji yra rimtas galvos skausmas kitoms kompanijoms, nes vilki lyderės marškinėlius. V. Grubliauskas visai "Begos" šeimai palinkėjo geriausios kloties.

PALAIMINO. Naujas patalpas palaimino Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. Egidijaus Jankausko nuotr.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, kuriam studijų metais teko atlikti praktiką šioje kompanijoje, pažymėjo, kad "Begai", pirmajai privačiai kompanijai, žengti pirmuosius žingsnius nebuvo lengva."Dabar, kai sakoma, kad Klaipėda - modernus uostas, pirmiausia omenyje turima "Bega", - sakė Uosto direkcijos vadovas.

Gerų žodžių jubiliatei negailėjo ir su ja dirbančių partnerių atstovai. Beje, su kai kuriais jų kompanija dirba 25 metus. "Dirbdami su "Bega" mes patys tampame stipresni", - sakė "Baltic Agro", pradėjusios bendradarbiauti tik šiemet, direktorius Arūnas Bielskis.

ŠVENTĖJE. Iš kairės į dešinę: žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius" ir "Begos" valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis turėjo kuo pasidžiaugti. Egidijaus Jankausko nuotr.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas Vidmantas Dambrauskas seniausios asociacijos narės "Begos" valdybos pirmininkui Aloyzui Kuzmarskiui įteikė asociacijos garbės ženklą.

Bendrovės "Klaipėdos monolitas" valdybos pirmininkas Rimantas Taraškevičius išreiškė viltį, kad "Bega" ir toliau plės savo suprastruktūrą, tad statybininkai joje turės darbo.

"Begos" valdybos pirmininkas A. Kuzmarskis pasidžiaugė savo kolektyvu, Uosto direkcijos komanda ir jos ambicingais planais plėtojant uostą. "Ši diena mums labai svarbi. Mums garbė stovėti prieš jus", - sakė jis.

SVEČIAI. Pagerbti "Begos" jos 25-mečio proga sugužėjo daug garbių svečių. Egidijaus Jankausko nuotr.

Pieš perkerpant simbolinę šešių silosų tarlpyklų atidarymo juostelę šventės dalyviai stebėjo oro akrobačių pasirodymą. Nuotaiką svečiams kėlė Karinių jūrų pajėgų orkestras. Naujas patalpas palaimino Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. "Tiek kunigų vienoje vietoje dar nesu matęs", - juokavo vienas šventės dalyvis.

Žymos: bega

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

JŪRŲ MINISTRUI

2017-12-27   19:48

IP: 195.14.182.157

Giliavandenis uostas dar nepastatytas,
Jau Melnragėje švartuojasi laivai.
Ką pasakys dar „JŪRŲ MINISTERIJA“,
Ir dėl Šventosios uosto, ir dėl Lietuvos Laivyno, ir dėl ....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Siūloma algas mokėti keturis kartus per mėnesį nuotrauka, foto

Siūloma algas mokėti keturis kartus per mėnesį

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai įregistravo Darbo kodekso pataisą, pagal...

Iš pareigų trečiadienį atleistas teismo kartą į pareigas grąžintas Lietuvos automobilių kelių...

Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos atleistas Daivis Zabulionis nuotrauka, foto

„Sodrai“ skelbiant, kad dėl nuo šių metų įvestų vadinamųjų „Sodros“ įmokų „grindų“...

Saulius Skvernelis teigia, kad „Sodros“ įmokų „grindys“ pasiteisino nuotrauka, foto

Seimo pirmininkas ragina partijas pritarti Valstybės gynimo tarybos (VGT) siūlymui didinti...

Ragina partijas sutarti dėl gynybos išlaidų didinimo iki 2,5 proc. BVP nuotrauka, foto

Finansų ministerija prognozuoja, kad šalies ekonomika šiemet ir kitąmet augs sparčiau....

Finansų ministerija prognozuoja spartesnį ekonomikos augimą nuotrauka, foto

„Ir mokykloje, ir studijuodamas slydau lengvai“ nuotrauka, foto

Žmonės, Baleto šokėjas Aurelijus Liškauskas juokauja dar mokyklos laikais supratęs, kad reikia dalintis:...

„Neptūno” treniruotėje - svečiai iš užsienio nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkų treniruotėje lankėsi ir su žaidėjo profesija artimiau susipažinti panoro...

Baltijos uostai nepraranda populiarumo nuotrauka, foto

Jūra, Šiemet pirmą kartą Klaipėdos uosto istorijoje bus toks ilgas kruizinių laivų sezonas....

Bibliotekai - Imanuelio Kanto vardas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto viešoji biblioteka nori pasivadinti Imanuelio Kanto vardu ir kelia sau...

Žmonės, Paskelbta prieš 44 min.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...