2018 m. rugsėjo 19 d. 10:32 val., trečiadienis

Ekonomikos naujienos

Atidaryta Raudonojo Kryžiaus parduotuvė – be pakabų ir matavimosi kabinų, bet su daugybe vilčių

Raudonojo Kryžiaus parduotuvėje, kuri šiandien atvėrė duris Klaipėdos prekybos ir pramogų centre „Akropolis“, nėra daugelio įprastų dalykų. Čia nerasite pakabų drabužiams ar matavimosi kabinų, o lentynose išdėliota vienintelė prekė – viltis.

Tačiau jau nuo pirmųjų parduotuvės darbo akimirkų prie jos išsirikiavo pirkėjų eilė – žmonės noriai pirko tris skirtingas viltis simbolizuojančius atvirukus, taip aukodami pinigus pagyvenusiems žmonėms, iš karo zonų pabėgusiems vaikams ir pirmosios pagalbos mokymams. Tai tris pagrindinės programos, kurias Lietuvoje įgyvendina seniausia šalies nevyriausybinė humanitarinė organizacija.

„Vienos parduotuvės parduoda maistą. Kitos drabužius. Kažkas parduoda kvepalus, kažkas žaislus. Mūsų parduotuvėje vienintelė prekė yra viltis - tai, ko negalima paliesti ar pamatyti, bet galima pajusti ir suteikti. Džiaugiamės, kad jau antrus metus prieš Kalėdas „Akropoliuose“ atidarome „Vilties“ parduotuves, o žmonės noriai jose apsiperka“, - pasakojo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

 

Šiemet „Vilties“ parduotuvės ambasadoriais tapo ne vienas žinomas šalyje žmogus – dainininkas Jurgis Didžiulis, televizijos žvaigždė Beata Nicholson, , klaipėdiečiai Jonas Sakalauskas, Ramūnas Vyšniauskas, Rima Petrauskytė. Jie ne tik pasakos žmonėms apie „Vilties“ parduotuvės idėją, bet ir patys savanoriaus joje.

Pernai pirmą kartą Lietuvoje veikusi Raudonojo Kryžiaus „Vilties“ parduotuvė pardavė prekių daugiau nei už 13 tūkst. eurų.

„Pirmasis parduotuvės sezonas buvo labai sėkmingas – pamatėme, kad žmonėms patinka tokia galimybė prisidėti prie humanitarinės pagalbos programų įgyvendinimo. Daugelis „Viltis“ pirko kaip Kalėdų dovaną. Tad šiemet, kaip tikra parduotuvė, atnaujinome prekių kolekciją, ir grįžtame į „Akropolius“, - sakė Gintarė Guzevičiūtė.

 

„Vilties“ parduotuvėse galima nusipirkti S, M ar L dydžio viltis ir už 5, 10 ar 15 eurų prisidėti prie jų išsipildymo. Lankytojai bus kviečiami orios senatvės viltį suteikti Raudonojo Kryžiaus slaugomiems vienišiems seneliams, saugios vaikystės viltį padovanoti prieglobstį nuo karo Lietuvoje radusioms šeimoms su vaikais. Pirkdami išgelbėtos gyvybės viltį, lankytojai galės prisidėti prie organizacijos įgyvendinamos pirmosios pagalbos mokymų programos, kuria siekiama, kad daugiau žmonių mokėtų teikti pirmąją pagalbą nutikus nelaimei.

„Tūkstančiams žmonių Lietuvoje šios dovanos yra labai svarbios. Nes jos ne tik suteikia saugios vaikystės, orios senatvės, išgelbėtos gyvybės viltis, bet ir ją įgyvendina. Mačiau kaip pernai klaipėdiečiai noriai pirko ir dovanojo viltis kitiems žmonėms. Ir todėl labiau džiaugiuosi, kad Raudonasis Kryžius pratęsė šią socialinę iniciatyvą, o pirmosios šiemet „Vilties“ parduotuvės atidarymui pasirinko Klaipėdą.“, – sakė Klaipėdos „Akropolio“ valdytojasOvidijus Zibalis.

Klaipėdoje Raudonojo Kryžiaus „Vilties“ parduotuvė veiks savaitę, iki gruodžio 8 d. Vėliau parduotuvė persikels į Šiaulių ir Vilniaus „Akropolius“.

 

Apie Lietuvos Raudonąjį Kryžių

Lietuvos Raudonasis Kryžius – seniausia Lietuvoje veikianti nevyriausybinė humanitarinė organizacija, kuri rūpinasi pačiais pažeidžiamiausiais: vienišais, sergančiais seneliais, sudėtingose situacijose atsidūrusiomis šeimomis ir vaikais, artimųjų ieškančiais žmonėmis, skurstančiais ir alkstančiais, karo pabėgėliais. Raudonasis Kryžius taip pat rūpinasi ir pirmosios pagalbos mokymais – siekia, kad nutikus nelaimei šalia esantys žinotų, ką reikia daryti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą (14)

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) pasirašytu memorandumu su...

Klaipėdos nafta prisidės prie SGD infrastruktūros plėtojimo JAV nuotrauka, foto

Mokyklinės uniformos - su apgaulės siūlėmis nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad Klaipėdos...

Klaipėdos „Koralas“ traukiasi iš I lygos pirmenybių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Koralo“ klubo direktorius Arvydas Kazlauskas informavo Lietuvos futbolo federaciją, kad klubas...

Vilhelmo kanalas tapo konflikto zona nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Paveldosaugininkų sprendimas suteikti valstybės apsaugą garsiojo Vilhelmo kanalo jungčiai su Kuršių...

Klaipėdos rajone siaučia vilkai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybė šiemet jau gavo 12 prašymų kompensuoti vilkų padarytą žalą....

Kriminalai, Paskelbta prieš 19 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 32 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 47 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...