2019 m. vasario 21 d. 20:29 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

Tyrimas: kas labiausiai erzina vairuotojus?

(4)

Kelių eismo taisyklėse apibrėžta, kad eismo dalyviai turi remtis tarpusavio supratimu ir pagarba, tačiau realybėje neretai šio punkto nesilaikoma. Yra daugybė situacijų, kurias sukuria patys vairuotojai ir dėl kurių neretai nutinka įvairių eismo įvykių. Autotransporto portalo Autogidas.lt respondentai įvardija, kokios situacijos vairuotojus labiausiai pykdo ir erzina.

Vairuojančius asmenis labai pykdo tie vairuotojai, kurie nesilaiko kelių eismo taisyklių ir nežino, kas yra vairavimo kultūra. Pasak respondentų, dažniausiai pasitaikančios situacijos yra kelios: tokie vairuotojai piktybiškai nepraleidžia, atsiradus kliūčiai kelyje, neatsižvelgia į pirmumo teisę, neišjungia tolimųjų šviesų, kai iš priekio atvažiuoja kitas vairuotojas, važiuodami užkiša savo automobilį, staiga be įspėjamųjų ženklų persirikiavę iš vienos eismo juostos į kitą ir taip sukurdami avarinę situaciją.

Dauguma Autogidas.lt respondentų kaip didžiausią problemą įvardija posūkių nerodymą. Pasak jų, pradėdami arba baigdami lenkimo manevrą, rikiuodamiesi į kitą juostą, sukdami vairuotojai privalo įspėti kitus eismo dalyvius apie būsimus veiksmus. Kai įspėjimo nėra, situacija labai erzina kitus vairuotojus.

Respondentai taip pat įvardija greičio problemą – kai greitis viršijamas arba kaip tik važiuojama daug lėčiau nei leistina. Autogidas.lt apklausoje dalyvavusieji piktinasi ypač mieste lakstančiais vairuotojais, baimindamiesi eismo įvykių, kai kas nors nespės sustoti, nepastebės pėsčiojo ir pan. Tačiau taip pat kaip greičio viršijimas pykdo ir lėtas važiavimas: eismo dalyviai, važiuojantys vidutiniškai perpus lėčiau nei leistina, trukdo kitiems vairuotojams, ypač jei važiuoja ne pirmąja eismo juosta.

Kai kurie respondentai įvardija, kad juos labai erzina savo statusą norintys pabrėžti vairuotojai. Dažniausiai jie važiuoja su naujausiais ir prabangiausiais automobiliais, ir atrodo, kad jiems kelių eismo taisyklės vien dėl automobilio kainos negalioja.

Apklausoje dalyvavusius asmenis erzina ir blogos nuotaikos vairuotojai. Nuotaika matyti iš vairuotojų elgsenos – jie būna pikti, irzlūs, išsiblaškę, daro klaidų, vairuoja neatsakingai.

Taip pat vairuotojus erzina situacijos, kai važiuodami kiti vairuotojai užsiima ne vairavimu, o kitais reikalais, pavyzdžiui, kalba telefonu, dažosi, geria kavą ir pan.

Pasak vairuojančiųjų, nors situacija keliuose šiek tiek gerėja, vairuotojai tampa draugiškesni, vis dėlto norėtųsi daugiau atsakingumo ir tolerancijos kitų eismo dalyvių atžvilgiu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Sanitaras

2011-06-07   12:09

IP: 134.110.7.7

Vairuotojus labiausiai erzina kiti vairuotojai - kuo jų daugiau, tuo didesnė "nervatriopkė"

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Praėjusiais metais Klaipėdos "Regitroje" užfiksuota 10 atvejų, kai buvo siekiama nesąžiningai išlaikyti...

Kiek naujų vairuotojų Klaipėdoje "iškepta" praėjusiais metais? nuotrauka, foto

Lietuvos policija pradeda naudoti alkoholio detektorius, kurie efektyviai ir greitai padeda...

Pradeda naudoti bekontakčius alkoholio detektorius nuotrauka, foto

„Regitra“ trečiadienį paskelbė atnaujintą numatomų gaminti numerio ženklų sąrašą. Jis papildytas daugiau...

„Regitra“ siūlo rezervuoti išskirtinius numerius nuotrauka, foto

Antradienio vakarą Vakarų ir Šiaurės Vakarų Lietuvoje esama slidžių kelio ruožų.

Klaipėdos rajone ant kelių formuojasi plikledis nuotrauka, foto

KU toliau vadovaus Artūras Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį Klaipėdos universitetas oficialiai pranešė, kad išsirinko nuolatinį rektorių. Juo tapo beveik...

Rusijai šnipinėjusį Lietuvos jūrininką siūlo įkalinti nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos pilietį 45-erių jūrininką Romaną Šešelį, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai, antradienį...

Klaipėdoje auginamos pirmosios krevetės nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėda, "Paragaukite šviežių, Lietuvoje užaugintų, krevečių", - gali būti, kad greitu laiku Klaipėdos...

Kultūros darbuotojams – didesnis finansavimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...