Lietuvos vežėjams svarbiose Europos valstybėse - Prancūzijoje ir Vokietijoje - šiemet ir...
ve.lt > Žinios > Ekonomika > Automobiliai
Automobiliai
Streikuojantys taksistai Vilniuje kelia spūstis
© Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.
Streikuojančių taksistų kolona, apie 60 automobilių, jau pajudėjo į sostines gatves. Pradėję maršrutą nuo Ozo gatvės, taksistai pasiekė Geležinio vilko gatvę ir Lietuvos Edukologijos universiteto žiedą, kuriame susijungia judrios sostinės gatvės. Taksi automobiliams žiede pradėjus sukti ratus, susidarė eismo spūstys.
Pagrindinis taksistų reikalavimas - gauti darbo. Po Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų ir mokesčių inspektorių patikrinimų be darbo yra likę apie 700 taksi vairuotojų.
Taksi automobilių kolona žada važinėti po visą miestą, siekdama atkreipti valdžios dėmesį į be legalaus darbo likusius vairuotojus. Firmoms, kuriuose dirbo vairuotojai, sustabdytos veiklos licencijos.
Kaip jau skelbta, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai ir mokesčių inspektoriai, pasitelkę policijos pareigūnus, atliko daugiau kaip 60 kratų sostinėje taksi paslaugas teikiančiose įmonėse, jų vadovų ar akcininkų namuose, darbo vietose, automobiliuose.
Skaičiuojama, kad šios įmonės užėmė apie 70 proc. Vilniaus taksi rinkos.
Kratų metu pirmadienį rasta ir paimta daugiau kaip 30-ies įmonių buhalterinė apskaita, įvairūs dokumentai, kiti svarbūs duomenys. Įtariama, kad visoms įmonėms per statytinius vadovavo 6 asmenys, kurie įtariami taip organizavę įmonių veiklą, kad valstybei būtų mokami kuo mažesni mokesčiai arba jie visai nebūtų mokami prisidengiant nepelninga įmonių veikla.
Tam veikė per 30 įmonių, iš kurių 20 registruotos dviem adresais. Įmonių vadovai įtariami didelių sumų įmonių pinigų pasisavinimu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimu, apgaulingos apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimu, dokumentų klastojimu.
Iš viso šioje byloje pareikšti ar greitu laiku bus pareikšti ne mažiau kaip 50 įtarimų asmenims, organizavusiems nelegalų verslą ar jiems talkinusiems.
Preliminariais skaičiavimais, galimai neapskaitytų pinigų suma, kuri buvo naudojama šešėliniame versle ir legalizuota, gali siekti dešimtis milijonų litų. Šis "verslas" buvo vykdomas ne vienus metus.
Ikiteisminis tyrimas atliekamas Lietuvos kriminalinės policijos biure, jį kontroliuoja Generalinė prokuratūra.
Kratos bei atliekamas ikiteisminis tyrimas - Valstybinės mokesčių inspekcijos 2010 m. pradėto projekto "Keleivių vežimas ir taksi" tęsinys.
Anot Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), taksi paslaugas teikiančios įmonės 2011 m. sumokėjo tik 3,1 mln. litų mokesčių, iš jų apie 70 proc. sumokėjo 20 įmonių, tuo tarpu likusi 30 proc. dalis tenka daugiau kaip 430 įmonių. Projekto metu nustatyta, kad vidutinis deklaruojamas darbo užmokestis taksi paslaugas teikiančiose įmonėse buvo tik 350 litų, o, remiantis deklaruotais duomenimis, vienas licencinę kortelę turintis automobilis tariamai per dieną uždirbdavo tik 20-50 litų pajamų.
Pirmadienį VMI aplankė Žaliųjų Ežerų gatvėje įsikūrusias sostinės taksi įmones "Merselita", "Viltranpa", "Baltic Taxi", "Taksolitas", "Tanagros taksi", "Art1 taksi", "Translota", "Fomersis", SDKE, "Taksi plius", "Ekotaksi", "Taksi Lux".
Nuotraukų galerija
reklama
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Komentarai
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Automobiliai
Pirmadienį visoje Lietuvoje prasidėjo akcija "Daugiau erdvės kiemuose", kurios metu gyventojai galės...
Pirmieji eksponatai Lietuvoje atidaromame techninių sporto šakų šlovės muziejuje bus per 30...
Tikimybė vairuojant motociklą patirti traumą arba žūti pakliuvus į rimtą eismo įvykį...
Sportas, Paskelbta prieš 16 min.
Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 16 val.
Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.
Sportas, Paskelbta prieš 2 val.
Naujienos

A. Zuokienė siūlo sudaryti komisiją dėl įvykių... (13)

Pilies džiazo festivalis - su žvaigždėmis (programa) (1)

Studentų lūkesčiai: norėtų 2000 Lt, bet dirbtų... (5)

Prašoma peržiūrėti draudimą vykdyti "Street View" projektą
reklama

Įvairybės
Naudinga informacija
Indėlių palūkanos
Bankas
EUR 12 mėn.
"Sostinės kreditas"
4.5%
Mėmelio taupomoji kasa
4%
Vilniaus Taupomoji Kasa
3.5%
Akademinė kredito unija
3.1%
Šiaulių bankas
3%
UniCredit Bank
2.1%
Ūkio bankas
2%
Swedbank
1.9%
Konkursai
Sveikinimai
Orai Klaipėdoje
Šiandien
Rytoj
Poryt
Naktį
14

12

7

Dieną
27

25

20

reklama

Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Paviešintos nuotraukos ir video iš autobusiuko (135)
- Drąsiaus Kedžio dukra perduota motinai (92)
- Neringa Venckienė nori pasimatyti su buvusia globotine (63)
- Aštuonerių metų mergaitė - valstybės paslaptis (62)
- Klaipėdoje - nelegalus mitingas dėl įvykių Klonio... (58)
- Dėl Garliavos įvykių - mitingas Klaipėdoje (50)











































































na ir
2012-02-08 11:06
teko susidurti su taksistu paprasiusiu 50 lt uz 3 km,ryskiai matosi taksisto grubumas ,centnerines auksines grandines-verslininkas net nezino kiek is jo vagiama
Štai taip
2012-02-08 10:08
Slepia pajamas ir nemoka mokesčių verslininkai ir klykia, kad nėra pinigų didinti minimalias algas. O pasirodo, yra kitaip... Bet mes visi žinojome, kad yra tų pinigų, bet jie nenori dalintis su savo darbuotojais. Kaip visur. Tai tokia, štai, yra laisvoji rinka. Užmušti ją, kitaip neišeina...Su mūsų darbdavių tokiu mentalitetu.