2020 m. rugsėjo 25 d. 15:39 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

Nelegaliose gatvės lenktynėse - „auksinis" jaunimas ir filmų fanatikai

Nelegaliose gatvės lenktynėse - „auksinis" jaunimas ir filmų fanatikai nuotrauka, foto

AFP nuotr.

Reklama

Holivudinių filmų siužetus Lietuvos „auksinis" jaunimas bando perkelti į realybę. Nelegalių gatvės lenktynių dalyviai neretai lekia prabangiais BMW, „Mercedes-Benz" ar net „Chevrolet Corvette" automobiliais, o juos sudaužę prašo atlyginti nuostolius. Nelegalių gatvės lenktynių faktą sunku įrodyti, o nuostolių sumos gali būti net su keturiais ar penkiais nuliais, sako ne gyvybės draudimo bendrovės BTA ekspertai.

„Jei galime įrodyti, jog automobilio savininkas savo transporto priemonę sudaužė nelegalių gatvės lenktynių metu, draudimo išmoka nemokama. Visgi, šį faktą įrodyti labai sunku. Tokių atvejų nėra daug, tačiau automobiliai dažnai yra itin prabangūs, nuostoliai dideli, tad išmokos siekia tūkstančius eurų", - komentuoja BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Dažniausiai nelegaliose gatvės lenktynėse dalyvauja jaunimas iki 25 metų. Pasak A. Žiukelio, galima sudaryti tikslų dalyvių prototipą. Išskiriami du tipai. Pirmasis - „auksinis" jaunimas. Prabanga galintys pasigirti ir tėvų pinigus švaistantys jaunuoliai gatvėmis mėgsta skrieti įsėdę į prabangius BMW, „Mercedes-Benz" ar netgi „Chevrolet Corvette" automobilius. Antras tipas - holivudinių filmų ir įspūdingų veiksmo scenų prisižiūrėję jaunuoliai. Kvapą gniaužiančius triukus televizoriaus ekrane ar internete matę vaikinai nori išbandyti ir patys. Neretai jie savarankiškai bando patobulinti savo automobilį.

Policijos departamentas neturi tikslių statistinių duomenų apie nelegalias lenktynes. 2014 m. užregistruotas 391 pranešimas, susijęs su įvairiomis lenktynėmis. Šiemet užregistruoti 172 tokie atvejai.

Pasak Policijos departamento atstovės Linos Nemeikaitės, dažniausiai nelegalios lenktynės vyksta naujai nutiestose miestų gatvėse bei aikštelėse. Lenktynių dalyviai ieško ilgų bei lygių kelio atkarpų. Kartais tokio tipo renginius bandoma organizuoti didmiesčių pakraščiuose esančiose apleistose didelio ploto aikštelėse.

Policija visuomet reaguoja į pranešimus apie rengiamas nelegalias lenktynes ir nutraukia žmonių gyvybei pavojingus renginius. Už tokį pažeidimą gresia atsakomybė - bauda nuo 289 iki 579 eurų ir draudimas vairuoti nuo vienerių iki dvejų metų.

Kaip teigia L. Nemeikaitė, yra buvę atvejų, kuomet stebėti nelegalias lenktynes neretai susirenka net keli šimtai žmonių, o jose dalyvauja dešimtys automobilių. Visgi policija teigia, jog ši veikla mūsų šalyje nėra tokia populiari, kaip užsienyje.

„Lietuvoje tokia nelegali veikla nėra itin populiari. Džiaugiamės, kad mūsų vairuotojai yra pakankamai drausmingi. Tačiau kartais tenka gauti pranešimų apie Lietuvos didmiesčiuose bandomas organizuoti nelegalias lenktynes. Policija visuomet reaguoja į tokius pranešimus ir laiku užkerta kelią pavojingiems renginiams", - sako L. Nemeikaitė.

Policijos atstovės teigimu, tokio pobūdžio renginiams svarbu laiku užkirsti kelią. Neteisėtų lenktynių metu yra pasitaikę atvejų, kai nukentėjo ir dalyviai, ir žiūrovai. Pernai metų balandį, Šiauliuose, nelegalių lenktynių trasoje žuvo 22 metų motociklininkas.

BTA specialistai rekomenduoja pastebėjus vykstančias lenktynes, pasielgti pilietiškai ir pranešti apie nelegalų renginį policijai bei užkirsti kelią galimoms nelaimėms.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Trečiadienį prasidedant Europos judumo savaitei aplinkosaugininkai tikrins automobilių taršumą.

Aplinkosaugininkai tikrins automobilių taršumą nuotrauka, foto

„Regitra“ kitąmet B kategorijos siekiantiems vairuotojams praktikos egzaminuose žada įtraukti papildomą...

„Regitra“ egzaminuose įtrauks užduotį vairuoti su navigacija nuotrauka, foto

Per pirmąjį šių metų pusmetį, draudikų teigimu, Taikos prospektas yra avaringiausia gatvė...

Vairuotojams pritrūksta ir susikaupimo, ir sąmoningumo nuotrauka, foto

Geri manevravimo įgūdžiai yra neatsiejami nuo saugios kelionės motociklu. Būtent dėl...

Kodėl motociklininkams svarbu mokėti manevruoti ne tik greitai, bet ir lėtai? nuotrauka, foto

Baltijos valstybės išplėtė sankcijų sąrašą A. Lukašenkos režimo šalininkams nuotrauka, foto

Pasaulis, Lietuva, Latvija ir Estija išplėtė sankcijų sąrašą, kuriame – Aliaksandro Lukašenkos režimo...

„Savaitės eksprese“ - kodėl Rasa Vilkienė paliko Klaipėdą? nuotrauka, foto

SE, "Aš per treniruotę išprakaituoju, iššaukiu, išverkiu tai, kas yra susikaupę. Nejučiom ir...

Kretingiškių atliekoms – modernūs požeminiai konteineriai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jau nuo pirmadienio kretingiškiai galės naudotis naujais, moderniais požeminiais konteineriais. Iš viso...

Politinė reklama tragedijos vietoje nuplėšta: politikas kreipsis į policiją nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo rinkimuose dalyvaujančio politiko atvaizdas gatvėje Klaipėdos rajone, kur šią savaitę po...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...