2019 m. balandžio 22 d. 11:56 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

Naujos žieminės padangos – tinkamų padangų pasirinkimo gidas

2018-09-26, 09:00

padangos1.lt informacija.

Naujos žieminės padangos – tinkamų padangų pasirinkimo gidas nuotrauka, foto

Sudėtingiausiais ir potencialiai pavojingiausias metų laikas vairavimo sąlygoms neabejotinai yra žiema. Norint, kad šiuo drėgnuoju metų laiku Tu jaustumeisi saugiai ir Tavo automobilio valdomumas būtų prognozuojamas, būtina pasirūpinti tinkamomis žieminėmis padangomis. Retai kas naujas žiemines padangas įsigyja dažniau nei kartą per kelis sezonus, todėl šiame straipsnyje Tau siūlome susipažinti su žieminių padangų skirtumais, norint pasirinkti vairavimo sąlygoms ir Tavo poreikiams atitinkančias padangas!

Žieminės padangos ir jų tipai 

Lietuvoje visi automobiliai privalo pasikeisti padangas į žiemines pradedant nuo lapkričio 10 dienos, tačiau ne visos žieminės padangos yra vienodos, kaip mano daugelis. Žiemines padangas galima suskirstyti į keturias kategorijas, pagal gumos sudėtį ir techninius parametrus:

  1. Dygliuotos žieminės padangos. Skirtos pačioms ekstremaliausioms žiemos sąlygoms. Šios padangos užtikrina sukibimą taip pat ir sunkiai pravažiuojamais, labai apsnigtais ir apledėjusiais keliais, metalinių dyglių, esančių padangoje, pagalba.  Jei Tu gyveni už miesto arba vietoje, kur kelius valo retai, šios padangos bus tinkamiausios. Važiuojant nuvalytu asfaltu, dygliuotos padangos bus triukšmingesnės už padangas, kuriuos yra be dyglių, o tai sumažins komforto lygį.

Taip pat atkreipk dėmesį, kad kai kuriose Europos valstybėse, kur žiemos yra šiltesnės, su dygliuotomis padangomis važiuoti draudžiama.

  1. Dygliuojamos padangos. Šios padangos iš gamyklos atkeliauja be dyglių, bet jų savybės iš esmės tokios pačios kaip dygliuotų padangų. Joms bus pakankamas sukibimas su sniegu, bet dyglių trūkumas bus jaučiamas važiuojant stipriai apledėjusiu keliu. Kai kuriuos dygliuojamų padangų modelius, kurių gumos sudėtis yra kietesnė ir protektoriaus blokai nėra per daug lygūs, galima naudoti kaip alternatyvą universalioms padangoms.
  2. Skandinavų tipo žieminės padangos. Minkštos sudėties nedygliuotos padangos. Šios padangos taip pat neturi dyglių, tačiau jų guma minkštesnė, todėl jos užtikrina puikų sukibimą su apsnigtais ir apledėjusiais kelio paviršiais. Jos skirtos žemoms temperatūroms ir sudėtingesnėms važiavimo sąlygomis, todėl jos ypač vertinamos Lietuvos vairuotojų tarpe. Skandinavų tipo padangoms būdingas žemas triukšmo ir aukštas komforto lygis. Skandinavų tipo žieminės padangos dėl savo mikštos sudėties nudila palyginant greičiau nei kitos, todėl jų negalima naudoti vasaros sezono metu.   
  3. Centrinės Europos arba universalaus tipo žieminės padagos. Šios nedygliuotos padangos yra gamintojų bandymas sukurti alternatyvą vasarinių ir žieminių padangų komplektams. Tai yra populiaru valstybėse, kur žiema yra santykinis metų laikas su vidutine temperatūra apie 0°C. Šių padangų našumas ant stipriai apsnigtų arba apledėjusių kelių bus silpnesnis nei kitų žieminių padangų, tačiau jų pliusas yra tas, kad jas galima naudoti ir vasaros sezonu.

 

Foto: Shutterstock.com

Žieminių padangų pasirinkimo kriterijai 

Renkantis tinkamiausią žieminių padangų komplektą, svarbiausia sutelkti dėmesį į aplinką ir sąlygas, kuriomis daugiausiai ir dažniausiai su tomis padangomis važiuosite. Nėra vienų universalių žieminių padangų visiems atvejams – tiktai tos, kurios bus pritaikytos konkrečioms naudojimo sąlygoms.  

Miestas, priemiesčio rajonai 

Keliai Lietuvos miestuose ir priemiesčiuose paprastai ya reguliariai valomi ir barstomi, tačiau intensyviai sningant ir keičiantis temperatūrai, paviršius gali tapti slidus. Šiais atvejais tinkamiausios bus Skandinavų tipo žieminės padangos. Šių padangų gumos sudėtis užtikrina puikų sukibimą su apsnigtu ir apledėjusiu paviršiumi, taip pat turi puikų našumą ir žemą triukšmo lygį, kaip keliai yra nuvalyti. Dygliuojamas padangas galima naudoti kaip alternatyvą minėtoms padangoms – jų gumos sudėtis yra pakankamai kieta, todėl jos mažiau dils ant nuvalyto asfalto paviršiaus.  ačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad sukibimas ir stabdymo našumas dygliuojamų padangų bus silpnesnis nei Skandinavų tipo žieminių padangų. 

Apledėję, apsnigti kaimo keliai 

Jei daugiausia kilometrų pravažinėjate užmiestyje ir kaimo keliais, kurie yra valomi rečiau, geriausias pasirinkimas yra žieminės padangos su dygliais. Dygliuotos padangos užtikrina sukibimą ir valdomumą važiuojant ir stipriai apsinigtais, ir apledėjusiais keliais. Važiuojant prastesnės kokybės grindiniu, jos bus atsparesnės dilimui.

 

Foto: Shutterstock.com

Sausas arba šlapias kelio paviršius mieste, greitkeliai ir automagistralės  

Jei kasdien su automobiliu važiuojate retai ir nuvalytais miesto keliais, kurių pagrindą sudaro  paviršius be sniego ir ledo, tada galima rinktis Centrinės Europos tipo žiemines padangas. Taip pat šios padangos tinkamos keliaujant į kokią šiltesnę Europos šalį ,kur žiemos yra sausesnės ir šiltesnės bei daugumose jų įvažiavimas su dygliuotomis žieminėmis padangomis yra draudžiamas.Šioms padangoms būdingas pats didžiausias greičio indeksas žieminių padangų kategorijoje, todėl jos pritaikytos važiuoti Europos automagistralėmis. Centrinės Europos žieminės padangos ekonomiškumo atžvilgiu – naudingas pasirinkimas, nes jomis galima važiuoti visus metus, bet atkreipk dėmesį, kad saugumo ir sukibimo rodikliais jos atsiliks no kitų aprašytų žieminių padangų tipų, kai važiuosi sniegu ar apledėjusiu keliu.

Populiariausi padangų gamintojai 

Neretai žmonėms atrodo, kad žieminės padangos viena nuo kitos skiriasi tik prekių ženklo pavadinimais. Realybėje ne viskas yra taip paprasta – žieminių padangų gumos sudėtis ir padangų gamybos technologijos kiekvieno padangų gamintojo -skirtingos. Todėl vidutinis vartotojas, turintis ribotas technines žinias, kuriomis vadovaudamas, gali nuspręsti, kurios padangos yra geriausios – pagal, koks yra geriausiais padangų gamintojas, kokia yra konkretaus padangų prekių ženklo pozicija nepriklausomuose padangų testuose, pasiskaityti atsiliepimus automobilių žurnaluose ir automobilių ekspertų tinklapiuose, taip pat apie pasiekimus sporte – vietoje, kur padangų našumas yra patikrintas iki galimybių ribų.  

YOKOHAMA 

"Yokohama Rubber Co" kompanija yra įkurta 1917 metais, ji yra seniausias Japonijos padangų gamintojas. Šiuo metu pagamina daugiau kaip 70 milijonų padangų per metus. Yokohama turi didelę patirtį bekelių, krovininių ir lenktyninių automobilių padangų gamyboje, tačiau būtent dėl lengvųjų automobilių padangų gamybos, ši kompanija įsitvirtino tarp industrijos lyderių. 

Yokohama gaminamos padangos išsiskiria :

●            puikiu sukibimu ir valdomumu ant apsnigto kelio;

●            geru pasipriešinimu akvaplaningui.

Padangų gamyboje naudojami specialiai sukurti komponentai, kurie visam produkcijos asortimentui, įskaitant ir ekonominės klasės padangoms, suteikia kai kurias lenktyninių padangų savybes.

Yokohama sukurtai specialiai gumos masei būdingos ir kitos techninės ypatybės, tokios kaip  padidintas atsparumas nusidėvėjimui ir pagerintas sukibimas tiek su sausa, tiek su šlapia kelio danga.

 

MAXXIS

Maxxis padangos gaminamos šio prekių ženklo gamykloje Cheng-Shin Rubber Ind. Co. Ltd Taivane ir šiuo metu užima dešimtą vietą sąraše tarp didžiausių padangų gamintojų pasaulyje. Šiandien Maxxis prekių ženklas dideliu greičiu stiprina pozijas padangų rinkoje visame pasaulyje, siūlydamas savo produkciją daugiau nei 150 šalių. Maxxis pajamos viršija du milijardus dolerių per metus ir jame dirba 20 tūkstančių darbuotojų.

Maxxis padangos yra žinomos dėl jų ilgaamžiškumo ir gero pasirengimo įvairioms kelių sąlygoms. Ši reputacija pasiekta pasitelkus šiuolaikines technologijas, kurias naudoja sparčiai auganti kompanija.

Maxxis savo žieminių padangų gamyboje naudoja šias technologijas:

●            3D plokštelės – ypatingas plokštelių dizainas užtikrina puikų valdomumą ir vienodą nudilimą;

●            Silicio mišiniai – Maxxis savo padangų sudėtį papildo siliciu, kuris padeda pagerinti padangų sukibimą  ir prie žemesnės temperatūros;

●            Ypatingi padangų šoniniai blokai– pagerina sukibimą ir stabilumą posūkiuose.

SAILUN

Sailun padangų prekių ženklas yra įkurtas 2002 metais ir nuo to laiko labai greitai augo ir vystėsi, pirmenybę teikdamas kokybei. Savo padangų kūrime Sailun inžinieriai naudoja šiuolaikines trimates technologijas, kurios sutrumpina projektavimo laiką, taip sumažinant gamybos išlaidas ir padidinant galutinio produkto kokybę. Šios technologijos naudojimas užtikrina aukštos kokybės produkto sukūrimą, rinkai prieinama ekonomiška kaina. Sailun tikslas  - patenkinti tų automobilių vairuotojų reikalavimus, kurie nori pasirinkimo optimaliai atitinkančio kainos ir kokybės santykį.

Sailun naudoja padangų radijo dažnių identifikavimo sistemą (RFID),  kuri yra unikalus technologinis sprendimas didelių kiekių padangų gamyboje. Ši sistema surenka informaciją apie padangą, gamybos ir testavimo metu, kuri vėliau yra analizuojama ieškant mažiausių trūkumų. Toks būdas padeda žymiai sumažinti brokuotų padangų patekimą pas pirkėjus.

Dar vienas faktas, patvirtinantis Sailun padangų atitikimą aukščiausiems gamybos standartams yra naujų Ice Blazer Alpine padangų pripažinimas, pirmomis žieminėmis automobilių padangomis nuo Kinijos, kurių kokybę įvertino nepriklausoma ekspertų organizacija TÜV SÜD, priskirdama sertifikatą.

Sailun gaminamos padangos išsiskiria:

●            Geru sukibimu ant snieguoto ir apledėjusio kelio paviršiaus;

●            Patrauklios kainos ir plataus dydžių asortimentu.

 

Foto: Shutterstock.com

FALKEN

Falken padangos išsiskiria puikiu valdomumu įvairiomis oro sąlygomis. Šis prekių ženklas tradiciškai yra pažystamas dėl savo HP (aukšto našumo) ir UHP (ypač aukšto našumo) serijos padangomis, kurias yra įvertinę reikliausi vairuotojai. Skirtos maksimaliai išnaudoti automobilio galingumą ir dinamišką važiavimą įvairiomis oro sąlygomis.

Nors Falken yra japonų kompanija, bet savo produkciją prekiauja visame pasaulyje. Pvz. ji sukūrė žiemines padangas, pritaikytas būtent Skandinavijos rinkai, patvirtindama, kad ir su mūsų žiemos iššūkiais jos susidoros be problemų.

Įvairūs Falken padangų modeliai užpildo tiek premium, tie vidutinės klasės žieminių padangų segmentus, tačiau jų net pigiausios padangos nenusileidžia kitų gamintojų brangesnių padangų našumo ir saugumo kelyje lygiui. Aukšta kokybę už puikią kainą ir motociklų sporte įrodytas našumas – tai yra Falken!

 HANKOOK

Šiuolaikinės gamybos technologijos ir aukštos kokybės medžiagų naudojimas rodo, kad Hankook padangos yra skirtos važiavimui įvairiomis oro sąlygomis. Su šių korėjiečių prekių ženklo padangomis savo gamyklose automobilio komplektaciją siūlo dauguma žymių automobilių gamintojų, tokių kaip Audi, Ford, Renault ir Volkswagen. 

Hankook padangos yra žinomos savo ilgaamžiškumu, todėl su vienu padangų komplektu galėsi nuvažiuoti daugiau kilometrų nei su kitomis žieminėmis padangomis. Hankook padangų ilgaamžiškumas suteikia galimybę sutaupyti, nes jas reikės rečiau keisti. Ypatingas padangų dizainas suteiks galimybę sutaupyti ir dar vienu būdu – Hankook padangomis sukomplektuotas automobilis dėl sumažintos ridos pasipriešinimo sunaudos mažiau degalų.

 

Keletas Hankook žieminių padangų technininių sprendimų:

●            Aukštas silicio kiekis gumos mišinyje – puikus sukibimas ant šlapio kelio paviršiaus, taip pat sumažinamas pasipriešinimas keliui, tuo žymiai sumažindamas degalų suvartojimą;

●            Tvirtinimo juostos be sudūrimų vietų -  suteikia pagerintas padangos patvarumo ypatybes;

●            Paplatinti plieno juostų sluoksniai užtikrina optimalų protektoriaus stiprumą ir pagerina bendrą valdomumą;

●            Padidinto patvarumo padangos šonų  užpildas -  užtikrina pagerintą valdomumą, taip pat įtakoja vairo judesių atsakomąją reakciją;

●            Ypatingai patvarus padangos žiedas – apsaugo padangų žiedą no visų tipų deformacijų.

NEXEN

Nexen padangos gaminamos Pietų Korėjoje ir metai iš metų įgyja didesnį vairuotojų pasitikėjimą. Nexen padangos yra gaminamos naudojant šiuolaikines gamybos technologijas ir vairuotojams prieinamos labai demokratiškomis kainomis. Tai nerodo blogus našumo rodiklius – Nexen padangos konkuruoja su kitų gamintojų kokybiškomis padangomis. 

 Nexen yra užpatentavusi savo gumos silikato nanokompozitą, tuo dar labiau pagerindamas sukibimą su kelio paviršiumi ir patikimumo įvairiomis oro sąlygomis ypatybes. Nexen siūlo žiemines padangas ne tik lengviesiems, bet ir visureigiams bei mikroautobusams. 

Žieminių padangų priežiūra ir tinkamas saugojimas

Geros kokybės žiemos padangos tinkamai eksploatuojant ir saugant, gali tarnauti tris ir daugiau sezonų. Norint, kad jos tarnautų kaip galima ilgiau, siūlome pasinaudoti keliais specialistų patarimais.

Padangų paruošimas saugojimui

Žiemines padangas ir ratlankius po išmontavimo būtina nuplauti ir nuvalyti. Lietuvos keliai purškiami antislidžiais chemikalais ir dėl ilgalaikio kontakto su padangų guma, gadina padangas ir sumažina efektyvumą ir tarnavimo laiką.

Padangų saugojimas

Žiemines padangas rekomenduojama saugoti  žemoje (bet ne mažesne kaip + 5 C) ir nesikeičiančioje temperatūroje, kur jos bus apsaugotos nuo tiesioginių saulės spindulių. Padangos negali būti veikiamos drėgmės, taip pat ir tepalų bei kitų chemikalų įtakos. Geriausia padangas saugoti  – kiekvieną iš jų supakuoti į atskirą maišą, norint išvengti šviesos ir dulkių patekimo. Svarbu prisiminti, kad padangas be ratlankių būtina saugoti vertikalioje padėtyje (pastačius), bet padangas, ant kuri yra sumontuoti ratlankiai – horizontaliai vieną ant kitos (paguldžius). Padangoms būdinga  viena savybė – ilgai stovint vienoje pozicijoje, jos gali deformuotis, todėl rekomenduojama kas tam tikrą laiką keisti jų vietą ir perversti į kitą pusę. 

 

Foto: shutterstock.com

Rekomendacijos vairuotojams

Keletas patarimų, kad vairavimas žiemos sąlygomis būtų saugus :

●            Minimalus žieminių padangų protektoriaus gylis Lietuvoje yra 3 milimetrai. Jei protektoriaus gylis yra mažesnis, netaupyk saugumo sąskaita ir įsigyk naują padangų komplektą;

●            Atkreipk dėmesį į padangų pagaminimo metus – tai keturženklis skaičius, kuris yra ant padangos, ovalo formos rėmuose su DOT ženklu. Pirmi du skaitmenys nurodo gaminimo savaitę, paskutiniai du – paskutinius du gaminimo metus. Jei jos nėra senesnės kaip penki metai ir yra teisingai saugotos, priežasčių nerimauti nėra;

●            Transporto priemonę, kuri yra naudojama retai, būtina bent kartą per 3 mėnesius perstatyti, norint išvengti padangų deformacijos;

●            Jei žieminės padangos buvo saugomos sumontuotos ant ratlankių, prieš jas uždėdami ant automobilio, būtina subalansuoti ;

●            Tuo pačiu  metu, kaip keičiate padangas, reikėtų patikrinti automobilio važiuoklę ir  ratų suvedimą – neteisingas suvedimas sukelia prastesnius padangų našumo rodiklius ir greitesnį gumos nusidėvėjimą;

●            Reguliariai tikrinkite padangų slėgį! Kuo žemesnė yra temperatūra, tuo žemesnis yra dabartinis slėgis palyginti su realia padanga. Jei slėgis padangoje bus per mažas, padanga gali suplyšti, jei per didelis – padanga teiks prastesnį sukibimą;

●            Jei viena padangų pora yra geresnė už antrą,  ją būtina sumontuoti priekyje – nepriklausomai nuo pavaros tipo!

Tikimės, kad šis straipsnis suteiks platesnį žieminių padangų pasirinkimą, bet tikslesnei informacijai rekomenduojame kreiptis į profesionalius padadangų pardavėjus – tokius kaip www.Padangos1.lt , kur padės pasirinkti geriausias žiemines padangas būtent Tau! Įeik ir sužinok, kokia žieminių padangų akcija yra šiuo metu!

 

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Visuotinio automobilių mokesčio nebus, tačiau tie, kurie nuspręs atsisakyti aplinkai taršaus...

1000 eurų paskata - seno automobilio atsisakantiems nuotrauka, foto

Darbas užsienyje paskatino lietuvius kurti vežėjų verslą. Mikroautobusai veža darbininkus į Vokietiją,...

Kelionė iš užsienio „mikriuku“ su detektyvo elementais nuotrauka, foto

Servisai pradeda pasiruošimą artėjančiam padangų keitimo bumui, kai daugelis vairuotojų žiemines padangas...

Artėja padangų keitimo bumas nuotrauka, foto

Praėjusiais metais Klaipėdos "Regitroje" užfiksuota 10 atvejų, kai buvo siekiama nesąžiningai išlaikyti...

Kiek naujų vairuotojų Klaipėdoje "iškepta" praėjusiais metais? nuotrauka, foto

Girtas karys įsilaužė į sveikatingumo centrą nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-04-21, apie 19 val. 06 min. Klaipėdos apskr. VPK gautas pranešimas, kad...

Valda Bičkutė: „Intuityvi mityba – mano arkliukas“ nuotrauka, foto

Sveikata, Vilniaus mažojo teatro aktorę Valdą Bičkutę (38 m.) esame pratę matyti...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

VE.lt rekomenduoja: 04.22 d. TV sporto transliacijos nuotrauka, foto

Sportas, BTV

Kriminalai, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 50 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...