2019 m. gegužės 24 d. 18:15 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

Dviratininkai autobusuose nelaukiami

(4)

Dviratininkai autobusuose nelaukiami nuotrauka, foto

NEPOPULIARU. 2014-ųjų vasarą Klaipėdoje atsirado galimybė nemokamai miesto autobusais vežtis dviračius. Iki šiol du autobusiukai su trimis dviračiams skirtais tvirtinimo stovais kursuoja į Karklę ir Žaliąjį Slėnį (24 ir 23 maršrutai). Tačiau tokios paslaugos populiarumas yra beveik nulinis, tad daugiau tokių stovų ant kitų raudonųjų autobusiukų ir neatsirado.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdoje dar 2014-aisiais atsirado galimybė su pora viešojo transporto autobusiukų nemokamai vežti ir dviračius, tačiau tuo ir apsiribota.

Aprašą galima keisti, tačiau kas tada atsakytų, jei dviratininkas su savo dviračiu suplėšytų kitam keleiviui drabužius?

Andrius SAMUILOVAS, VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" direktoriaus pavaduotojas

Didžiuosiuose autobusuose dviratininkai yra nelaukiami, nes jais vežti tokią transporto priemonę draudžia miesto valdžios patvirtintos taisyklės.

"Kovo 25 d. 19.40 val. Universiteto stotelėje laukiu 5 autobuso. Laukiu su dviračiu (dviračio padangos išsileidusios, o mano tikslas - Debreceno rajonas kitame miesto gale). Privažiavus 5 autobusui ir jam atidarius duris įsitikinau, kad autobusas pustuštis (sėdėjo 5 žmonės). Vairuotojo pasiteiravau, ar mane įsileis su dviračiu. Buvau sutiktas su ypač priešišku vairuotojo kategoriškumu. Vairuotojas net nesistengdamas paaiškinti, pakomentuoti kategoriškai atšovė, kad jokiu būdu manęs su dviračiu neveš, ir prieš nosį uždarė autobuso duris. Vairuotojas nepasirūpino atkreipti dėmesį, ar saugu uždaryti duris (stovėjau tarpduryje). Laimei, nenukentėjau. Autobusuose nėra ženklų, kad dviračiams važiuot autotransportu negalima. Taip pat aš puikiai suprantu, kad dviratis užima vietą. Reikalui esant už dviratį galiu sumokėti papildomą mokestį išmušdamas vieną, du ar tris bilietėlius. Jeigu vis dėlto diskriminacija vyksta ir į pustuštį autobusą dviračio negalima įvežti dėl kitų priežasčių (tvarkos, švaros ir pan. sumetimų), prašome autobusuose išklijuoti ženklus", - tokį skundą Klaipėdos autobusų parkui, persiųstą ir "Vakarų ekspreso" redakcijai, surašė klaipėdietis Adomas Petružis.

VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) direktoriaus pavaduotojas Andrius Samuilovas situaciją aiškino lakoniškai - dviračių autobusais neleidžia vežti miesto Tarybos patvirtintas Keleivių ir bagažo vežimo vietinio susisiekimo autobusais ir maršrutiniais taksi Klaipėdos mieste tvarkos aprašas.

"Aišku, aprašą galima keisti, tačiau kas tada atsakytų, jei dviratininkas su savo dviračiu suplėšytų kitam keleiviui drabužius? Galima numatyti, kad dviratį galima vežti, kai autobusas tuščias. Tačiau kaip nustatyti, kas yra tuščias autobusas? Kai tuščia jo aikštelė? Interpretacijų gali būti įvairių", - sakė A. Samuilovas.

Minėtasis tvarkos aprašas dabar numato, kad kiekvienam keleiviui leidžiama nemokamai vežti vieną ne didesnį kaip viena keleivio vieta rankinį bagažą, kurio matmenų suma - ne didesnė kaip 120 cm. Jis turi neužimti papildomos laisvos sėdimos vietos. Taip pat leidžiama vežti vaikiškus vežimėlius. Moksleiviai ir studentai turi teisę nemokamai vežtis ir didesnių gabaritų vieną rankinį bagažą, būtiną jų mokslams ar studijoms.

Įsigijus vieną kartinį bilietą be nuolaidos galima vežti bagažą, kurio matmenų suma ne didesnė kaip 180 cm. Didesnį bagažą, išskyrus vaikiškus vežimėlius, vežti draudžiama. Taip pat draudžiama vežti smailius, aštrius, griozdiškus, trukdančius keleiviams ar galinčius sutepti sėdynes arba keleivių drabužius daiktus.

2014-ųjų vasarą Klaipėdoje atsirado galimybė nemokamai miesto autobusais vežtis dviračius. Iki šiol du autobusiukai su trimis dviračiams skirtais tvirtinimo stovais kursuoja į Karklę ir Žaliąjį Slėnį (24 ir 23 maršrutai).

"Idėją, jog reikia sudaryti sąlygas vežti dviračius, iškėlė Karklės seniūnaitė Rasa Bučienė. Manoma, kad ja gali pasinaudoti tie, kurie galbūt pavargo važiuodami dviračiais arba jiems kelionės metu jis sugedo", - 2014-aisiais sakė KKT direktorius Gintaras Neniškis.

Pati R. Bučienė tada aiškino, kad pagrindinė tokios iniciatyvos priežastis buvo dviratininkų saugumas, nes kelio į Karklę rekonstrukcijos projektas vis gulėdavo stalčiuose, o kelių kilometrų ilgio dviračių tako atkarpa nuo Olando Kepurės tęsiasi tik keliu ir yra itin pavojinga.

G. Neniškis beveik prieš trejus metus sakė, kad bus žiūrima, ar dviratininkai noriai naudosis tokia paslauga, ir jei ji taptų populiari, planuota stovus įrengti ir ant kitų raudonųjų autobusiukų, kursuojančių mieste.

"Šiandien galima konstatuoti, kad tokios paslaugos populiarumas yra beveik nulinis. Vežėjas yra minėjęs, kad yra tik viena šeima, kuri bent kartą per mėnesį keliauja su dviračiais. Tad daugiau tokių stovų ir neatsirado", - sako A. Samuilovas.

Dviratininko pasiūlymą autobusuose klijuoti lipdukus, įspėjančius apie tai, kad dviračių jais vežti negalima, jis įvertino gana skeptiškai.

"Visgi apsvarstysime tokį pasiūlymą", - teigė pašnekovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Arunui

2017-03-30   21:05

IP: 212.59.11.142

ve.lt/naujienos/ekonomika/automobiliai/dviracius-jau-galima-vezti-ir-autobusais/

Tai kas kaltas, kad tu neperskaitei? Kas kaltas, kad nematai rėmų dviračiams vežti?
O dėl Londono transporto gal patylėk, ten kainos tokios, kad galima būtų auksinius autobusus į reisus leisti. Mokėsi tiek?

KKT

2017-03-30   20:39

IP: 90.142.215.253

ne kosmosas :)

Arunas

2017-03-30   19:41

IP: 86.38.2.187

Neniskiui reiktu primint, kad egzistuoja tokia balta lipni plevele, is kurios gizaineriai galetu iskirpti grazu uzrasa autobusiuko sonui :"vezk dvirati"! Danijoje ant traukiniu duru buna nupiestas dviratis, bet gi jis nebuves uzsienyje turbut. O apie Londono transporto Oyster el.korteliu suteikiama nauda aiskinantis keleiviu srautus ir ju vartotoju apklausa el.pastu apie marsrutu keitima, nauju dviraciu taku irengima, integravima i visa sistema, tai nera prasmes ir pasakot, nes KKT tai aplamai kosmosas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Dėl nubraižytų automobilių nirštantys klaipėdiečiai norėtų, kad policijos pareigūnai patruliuotų ir baustų...

Braižomi automobiliai - neišsprendžiama problema? nuotrauka, foto

Klaipėdos senovinių automobilių vasaros sezono atidarymas, kuris džiugina klaipėdiečių ir Klaipėdos svečių...

„Seni kibirai" pradeda sezoną nuotrauka, foto

Penktadienio vakarą Palangoje finišavo penktosios Lietuvoje, o drauge ir Baltijos šalyse, elektromobilių...

Elektromobiliu iš Vilniaus į Palangą atvyko be įkrovimo nuotrauka, foto

Visuotinio automobilių mokesčio nebus, tačiau tie, kurie nuspręs atsisakyti aplinkai taršaus...

1000 eurų paskata - seno automobilio atsisakantiems nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos (12) nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Priešais Šideikių namo (dabar Tautinių kultūrų centras) langus buvo žvyruotas kelias (dabar...

Čempionate - merginų rekordas ir lyderių kovos nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienį Klaipėdoje prasidėjo ir šeštadienį iki vakaro vyks Lietuvos suaugusiųjų vyrų ir...

Paskutinį gegužės savaitgalį - renginių lavina nuotrauka, foto

Renginiai, Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydės paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

„Neptūnui“ - žūtbūtinis mūšis Vilniuje nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai Vilniuje bandys kabintis dėl kelialapio į Lietuvos krepšinio...

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 14 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...