2017 m. spalio 21 d. 16:59 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Automobiliai

Automobiliai

Ar atplauks iš JAV skenduoliai?

Lietuvos autoverslininkų asociacija per kai kurias žiniasklaidos priemones šalies gyventojus įspėjo, kad mus gali pasiekti skendę naudoti automobiliai, kurių apstu po Jungtines Amerikos Valstijas siaubusių uraganų. Ir šie "skenduoliai" neva mus pasieks dar šiemet.

"Lietuvos autoverslininkų asociacija ragina gyventojus nesusivilioti mažomis naudotų mašinų kainomis ir automobilį rinktis itin atidžiai, mat skenduolis paprastai pridaro savininkui tik nuostolių, - rašoma straipsnyje. - Lietuva jau daug metų yra viena didžiausių JAV naudotų automobilių importuotojų Europoje."

Rokas Knyva ragina gyventojus nesusivilioti mažomis naudotų mašinų kainomis.

Manoma, kad Lietuvą kasmet pasiekia apie 250 tūkstančių tokių transporto priemonių. Tiesa, dauguma jų vėliau išvežamos iš šalies. Tačiau ir Lietuvoje kasmet registruojama per 10 000 iš JAV atvežtų naudotų automobilių.

"Ekspertai skaičiuoja, kad vien po pirmųjų "Harvey" sukeltų potvynių dienų skenduolių mašinų atsirado apie 300-500 tūkst. vienetų. Automobiliai skenduoliai naudotų automobilių rinkas visame pasaulyje užplūdo ir po 2005 metais praūžusios "Katrinos". Dažniausiai nebetinkami eksploatuoti automobiliai realizuojami antrinėse rinkose per aukcionus, slepiant istorines pažeidimų aplinkybes, - pareiškime metami rimti kaltinimai naudotų automobilių vežėjams.

Lietuvos autoverslininkų asociacija pataria kiekvienu atveju atsargiai bei kritiškai įvertinti tikrinamo automobilio būklę, atidžiai pasidomėti jo kilme bei buvusiomis eksploatacijos sąlygomis." "Būtinai patikrinkite patikusį automobilį serviso centre ir visada su pasirinkto automobilio pardavėju sudarykite raštišką pirkimo-pardavimo sutartį, kuri šį įstatymiškai įpareigos atskleisti visą jam žinomą informaciją, o už jos slėpimą prisiimti atsakomybę prieš jus ir valstybę", - pataria Lietuvos autoverslininkų asociacijos generalinis direktorius Rokas Knyva.

"Skenduolių" tikrai nevešime

Tokius nuogąstavimus paneigti arba patvirtinti paprašėme Motorinių transporto priemonių iš JAV importuotojų ir pardavėjų asociacijos atstovo Teisučio Matulevičiaus: "Automobiliai "skenduoliai" į Lietuvą tikrai buvo vežami gal kokiais 2006 ar 2007 metais, bet tik kaip "metalinis daiktas", arba tiksliau, tik kaip atsarginės metalinės dalys: kapotai, bamperiai, sparnai, stogai. Vėliau mes tokių skendusių automobilių atsisakėme, ir štai dėl ko.

Tokį automobilį reikia "išmuitinti", o jeigu nori jį atsigabenti kaip "skenduolį", turi atlikti specialias defektacijas. Man iki šio neteko girdėti, kad Lietuvoje būtų parduotas iš Amerikos atvežtas "skenduolis".

Teisutis Matulevičius nuogąstavimus, kad į Lietuvą bus gabenami skendę automobiliai, vadina dar vienu puolimu prieš naudotų automobilių verslą.

Tegul tie žmonės, kurie parašė apie tai, pateikia bent vieną tokį pavyzdį. Tikrai nepateiks. Vadinasi, naudotų automobilių pirkėjų gąsdinimai - viso labo užsakomasis straipsnis arba dar vienas šaukštas deguto į mūsų - naudotų automobilių asociacijos - daržą.

Tai dar kartą rodo nesąžiningų verslininkų iš naujų automobilių asociacijos puolimą prieš mūsų verslą. Skendusiame autobilyje paprastai būna pažeisti kompiuteriniai blokai. O jeigu bent vienas blokas streikuoja, gali važiuojant savaime atsidaryti langas, sėdynė neatsilošti arba šildymas savaime įsijungti.

Skendusio automobilio dokumentuose būna pažymėta "Water flood". Tokio automobilio niekur neužregistruosi. Gal į kokį Kazachstaną kas ir veža. Bet įsivaizduokite, jeigu aš pirkėją kazachą apgausiu, įsiūlęs skendusią mašiną, man nesinorėtų, kad vėliau peilis, skirtas avinams skersti, atsirastų mano užpakalyje.

Mieli Lietuvos žmonės, tikrai nebijokite. Mes neperkame ir nepirksime nė vieno skendusio automobilio. Beje, automobilis, pirktas Amerikoje, yra labai lengvai patikrinamas, nes, suvedus kėbulo numerį, galima surasti visą automobilio istoriją, ko negalima padaryti su Europoje įsigytais automobiliais. Šiaip jau skęsta automobiliai ne tik JAV, bet ir Paryžiuje, ir Berlyne, ir Vilniuje.

Reikia suvokti, kad ilgą laiką išbuvęs sūriame vandenyje automobilis tampa bevertis. Sūrus vanduo ardo mašiną ir, kol tokią atgabensi iki Lietuvos, kelionėje ji galutinai apipus.

Mes Amerikoje tam ir samdome darbuotojus, kad jie, iš aukcionų pirkdami naudotus daužtus automobilius, atidžiai juos apžiūrėtų ir patikrintų. Kam mums skendusį automobilį pakrauti į konteinerį, mokėti pinigus už transportavimą, jeigu čia jo nebus kur dėti?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Automobiliai

Kasmet tūkstančiai lengvųjų automobilių Lietuvoje po eismo įvykio netenka teisės dalyvauti eisme,...

Ar autonumirėliai patenka į atliekas? nuotrauka, foto

Dar prieš kelis dešimtmečius, skaitydami apie spūstis, galėjome tik užjausti britus, japonus...

Spūstys atėjo ir į Lietuvą nuotrauka, foto

„Nesinori keiktis, bet kam šovė į galvą tokia mintis, kad reikia pastatyti...

Nepamačiusius ženklų „pažadins“ kalneliai nuotrauka, foto

Šeštadienį nuo pat ryto klaipėdiečiai galėjo pamatyti ir nusifotografuoti prie senovinių automobilių,...

Nepabūgusiems lietaus - senovinių automobilių paroda nuotrauka, foto

Liubomiras Laucevičius: „Vyresni nemadingi, bet dar gyvenu“ nuotrauka, foto

Žmonės, Iš sos­ti­nės ki­lęs kau­nie­tis ak­to­rius Liu­bo­mi­ras Lau­ce­vi­čius su žiū­ro­vais su­si­ti­ko Vil­niu­je. Kuk­lus...

Kodėl "Bavarija" pabėgo iš "Avarijos"? nuotrauka, foto

Klaipėda, Praėjusį šeštadienį aiškinomės, kas ir kaip parinko pavadinimus muzikinėms grupėms "Mango","Pikaso", atlikėjams...

Apleisto laivelio šeimininko paieškos nuvedė į Naująją Akmenę nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiestis unikalus tuo, kad čia galima rasti ne tik apleistų bešeimininkių automobilių,...

Siūlo įrašinėti paciento ir gydytojo pokalbius nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Kai paskambinate į banką ar kitą panašią instituciją, dažnai išgirstate perspėjimą, kad...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...