Pasirengimas čempionatui baigėsi sunkia pergale prieš gruzinus

Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė paskutinėse kontrolinėse rungtynėse šeštadienį Vilniuje, "Siemens" arenoje, 88:80 (25:19, 16:21, 25:23, 22:17) nugalėjo Gruzijos krepšininkus.

Pirmąjį kėlinį 25:19 laimėjo lietuviai. 14-ąją min. gruzinai sumažino skirtumą iki dviejų taškų - 27:29, o 20-ąją min. išsiveržė į priekį 40:39. Po dviejų kėlinių minimaliu skirtumu - 41:40 pirmavo Lietuvos komanda.

Apylygė kova vyko ir trečiajame kėlinyje. Įpusėjus jam, rezultatas buvo lygus 48:48, 28-ąją min. svečiai pirmavo 57:55. Taiklių Šarūno Jasikevičiaus metimų dėka, lietuviai po trečiojo kėlinio pirmavo 66:63.

35-ąją min. Gruzijos rinktinė pirmavo 72:70, bet po to lietuviai laimėjo atkarpą 10:1 ir atitrūko 80:73.

Kęstučio Kemzūros treniruojamai Lietuvos rinktinei Šarūnas Jasikevičius pelnė 19, Simas Jasaitis - 16, o Darius Songaila ir Robertas Javtokas - po 9 taškus.

Gruzijos komandai Zaza Pačulija pelnė 19, Viktoras Sanikidzė - 16, o Tornikė Šengelija - 15 taškų.

Lietuvos rinktinė iš devynerių kontrolinių rungtynių laimėjo ketverias.

Pirmąsias Europos čempionato rungtynes lietuviai Panevėžyje žais rugpjūčio 31 dieną su Didžiosios Britanijos komanda.