2020 m. rugsėjo 30 d. 17:41 val., trečiadienis

Komentaras

Varžytuvės

2020-04-09, 12:44

Vaida Jokšienė

Varžytuvės nuotrauka, foto

Reklama

Nepatingėjau iš lentynos išsitraukti storą, nugeltusiais nuo senumo lapais „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“. Ieškojau žodžio, kuris geriausiai atspindėtų ugdytojo ir ugdomojo padėtį COVID-19 akivaizdoje.

Pasipylė žodžiai – genialu, diplomatija, giedra, kakofonija, laisvas, perkąsti, saulėtas... Bet stabtelėjau ties žodžiu „varžytis“. Ir abi žodyne pateiktos šio žodžio reikšmės kaip pirštu į akį: rungtyniauti, rungtis arba būti nedrąsiam, gėdytis.

Taigi vieni puolė rungtis demonstruodami savo gebėjimus informacinių technologijų srityje, dalindamiesi patirtimi, vesdami vebinarus, girdamiesi savo pasiekimais spaudoje, televizijos laidose, o kiti tuo tarpu spraudėsi kampe gėdydamiesi savo neišmanymo, „nemokėjimo“. Atsirado ir tokių, kurie stebėjosi neišmanėliais ir dar kartą priminė mokytojams jų vietą (svarbūs visi kovojantys pirmose eilėse, bet ne mokytojai, juk jie „neišdirba“ visų sutartyje sulygtų valandų).

Bet liūdniausia vis tik tai, kad užmirštama esmė – ne kompiuterių skaičius, ne gebėjimas valdyti išmaniąsias technologijas, įrankius, ne modernus pamokos temos išdėstymas, o žmogus, esantis už ekrano yra svarbiausias. Turbūt nesupyks brolis Benediktas, jei aš pasidalinsiu jo pamokymu Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos penktokams. Dar kovo pradžioje, jaukaus pokalbio metu buvo ištarti žodžiai: Netikėkite, kai jums sakys, kad jūs savo likimo kalviai. Kiekvienas iš jūsų esate bendruomenės dalis“. Akibrokštas, bet ir virusu sergame ne dėl to, kad taip lemta, dalinamės juo kaip bendruomenės nariai. Net ir mano 86-erių metų močiutė, išgyvenusi Antrąjį pasaulinį karą, tremtį, samprotauja, jog pasaulis nesugrius, net jei antrus metus reikėtų kartoti kursą.

Nebesivaržykime, bet būkime čia ir dabar. Kalbėkimės, jauskime, padėkime, patarkime vieni kitiems. Tikėkime ir pasitikėkime tais, kurie įdeda visą širdį į savo darbą. Leiskime jiems klysti, nusivilti, supykti... ir vėl atsitiesti. Šis įtemptas laikotarpis pasibaigs, bet žmogui išliks svarbios tos pačios vertybės – meilė, pagarba, sveikata, šeima, mokslas, duona kasdieninė... Ir niekas nepamatuos ir neįkainos tų valandų, kurias gydytojas praleido slaugydamas ligonį, mokytojas - ieškodamas kelio į savo mokinių širdis ir protus...

Dėkoju Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos bendruomenei už sutelktumą, atsidavimą savo profesijai ir tikėjimą augančiu žmogumi.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Komentaras

Rugsėjo pirmoji savaitė - išbandymų metas ne tik moksleiviams, tėveliams ir pedagogams....

Mokslo metus pradėjo netradiciškai nuotrauka, foto

COVID-19 nustatytas traukinio Vilnius-Klaipėda konduktoriui nuotrauka, foto

Klaipėda, COVID-19 nustatytas „LTG Link“ keleivinio traukinio konduktoriui - kontrolieriui. Rugsėjo 22 dieną...

Kaip galėtų atrodyti Klaipėdos uostui svarbus statinys nuotrauka, foto

Klaipėda, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija buvo paskelbusi atvirą architektūrinės koncepcijos konkursą...

Pareigūnai atkreipė dėmesį į Slengius nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien, rugsėjo 30 d. popietę, Klaipėdos kelių policijos pareigūnai Slengiuose vėl tikrino,...

Tuščio kalbėjimo pinklėse: D. Nausėdienės kalbą skaitant nuotrauka, foto

Nuomonės, 907 žodžiai yra daug. Būtent tiek žodžių praėjusį antradienį konferencijoje, graudžiai provincialiai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...