2020 m. birželio 1 d. 14:44 val., pirmadienis

Komentaras

„Kad tokios būtų visos pamokos”

2020-02-02, 15:39

Vaida Jokšienė

„Kad tokios būtų visos pamokos” nuotrauka, foto

© „Adobe Stock“ nuotr.

Dar 2015 metų birželio 17 d. Lietuvos Respublikos švietimo ministro įsakymu buvo patvirtinta klasikinio ugdymo samprata. „Tikslas – išugdyti vakarietiško mentaliteto išsilavinusį, įgijusį platų kultūros akiratį, kūrybingą žmogų, įgalintą kompetentingai ir kūrybiškai reflektuoti praeities ir dabarties kultūrų santykį ir išlaikyti individo ir visuomenės tarpusavio įsipareigojimų pusiausvyrą” - tokį įpareigojantį priesaką galima aptikti Švietimo, mokslo ir sporto mininsterijos tinklapyje. Šiuos įsipareigojimus pasiryžę prisiimti ir Klaipėdos “Versmės” progimnazijos mokytojai.

Čia nuo rugsėjo 1-osios klasikinio ugdymo sampratos elementai įgyvendinami 1-oje ir 5-oje klasėse. Pasidžiaugti yra kuo. Be abejo, Antikos kultūra vadinama šiuolaikinės Europos civilizacijos lopšiu. Tad ir plataus akiračio formavimas pradėtas nuo Antikos kultūros, meno, filosofijos studijavimo. Neapsirikite, progimnazijos mokytojai nepasodino klasikinio ugdymo studijas pasirinkusio mokinio prie sudėtingo traktato, tačiau suteikė galimybę prisiliesti prie kultūros ištakų reflektuojant su dabarties kultūra.

Viena pirmųjų gvildentų temų - Olimpinės žaidynės. Per įvairias pamokas mokiniai studijavo Olimpinius simbolius, kūrė kostiumus, analizavo priesaiką, rašė rašinėlius, kalbėjo apie dopingo vartojimą ir kita. Viską vainikavo spalio 22 dienos išvyka į Vilnių, kur mokiniai lankėsi LTOK (Lietuvos Tautinis Olimpinis komitetas). Juos pasitiko olimpinio švietimo programų vadovė Ugnė Supranavičienė. Mokiniai išgirdo ne tik įdomią olimpinių žaidynių istoriją, pačiupinėjo deglus, talismanus, bet ir susitiko su maratonų bėgike Diana Labočevske. Neįtikėtina, kiek išvermės ir ryžto reikia norint kiekvieną mėnesį bėgant įveikti apie 900 km. Ir kiurksoti prie televizoriaus ekrano nėra kada, o nuo bėgimo rutinos gelbsti ausinukai, kuriuose skamba ne tik muzika, bet ir audio knygų tekstai. Mokiniai namo parsivežė aiškią žinutę - niekada nepasiduok! Žmogus niekada nepralaimi - jis tik išmoksta dar vieną pamoką. Kad noras klystant tobulėti nenugultų minčių labirintuose, kiekvienas dovanų gavo sportinių batelių raištelius. Juk daug smagiau judėti, kai į priekį veda ant raištelių sugulę žodžiai - draugystė, pagarba ir tobulėjimas.

„Kad tokios būtų visos pamokos”,- išgirdau kalbant mokinius. Tad tikiu, kad auga smalsi, žingeidi karta. Tikiu, kad olimpinė žinių ugnis, rusenanti jų širdyse, nukeliaus ilgą kelią ir neužges. Tikiu, kad klasikinio ugdymo sampratos elementų įgyvendinimas gali išugdyti išprususią, plataus kultūrinio akiračio, kūrybingą asmenybę.

https://www.ve.lt/uploads/img/banners/srtfondas.gif

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Komentaras

Rugsėjo pirmoji savaitė - išbandymų metas ne tik moksleiviams, tėveliams ir pedagogams....

Mokslo metus pradėjo netradiciškai nuotrauka, foto

Skelbia kritinę padėtį: trūksta 2 grupių kraujo nuotrauka, foto

Lietuva, Kraujo donorai, susidūrėme su didžiule problema. Mums reikia Jūsų pagalbos jau DABAR!...

J. Narkevičius ketina skirti A. Lataką Klaipėdos uosto vadovu, bet aiškinasi interesus nuotrauka, foto

Klaipėda, Susisiekimas ministras teigia neturintis pagrindo Klaipėdos uosto direkcijos vadovu neskirti beveik prieš...

Tėvo dieną švęskime kitaip! nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmąjį birželio sekmadienį Lietuvoje švenčiama tėvo diena.

KU rektorius, prof. Artūras Razbadauskas: „Užsitęsęs karantinas kelia chaosą" nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Įpusėjus trečiam karantino mėnesiui Lietuvoje Sveikatos apsaugos ministerija pasiūlė gyventojams savanoriškai pildyti...

Lietuva, Paskelbta prieš 24 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 59 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...