2020 m. liepos 13 d. 05:28 val., pirmadienis

Apie literatūrą kitaip

Kai pražysta mūsų esamasis kasdienybės laikas...

2020-03-11, 12:44

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Orinta Adomavičiūtė

Kai pražysta mūsų esamasis kasdienybės laikas... nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Trispalviais malūnėliais, sukančiais laisvės vėją, papuoštoje Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje baigėsi Gimtosios kalbos dienai skirti renginiai. Jų būta daug ir įvairių: lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai vedė atviras pamokas apie gimtąjį žodį, jo galią, gimnazijos kabinetų durys „prakalbo“ mėgstamų knygų citatomis ir eilėraščių posmais, organizuota tradicine tapusi mokslinė-praktinė konferencija „Gimtosios kalbos upės ir upeliai“ su Klaipėdos universitetu, vyko Nacionalinis diktantas.

Idėjų nestokojančios, meilės gimtajai kalbai ir kraštui vedamos gimnazijoje sukosi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, į bendrą kelionę pakvietusios ir kolegas iš kitų miesto mokyklų. Lituanistų metodinės grupės pirmininkės Dalės Bukevičienės iniciatyva vasario mėnesį kolegoms iš kitų mokyklų buvo pristatytas patyriminio ugdymo projektas „Kelionė po Mažąją Lietuvą“, kuris rudenį vykusioje respublikinėje parodoje ,,Mokykla be sienų 2019“ išsiskyrė unikalia tematika.

Mokytojos Monikos Šulcaitės-Jaunienės teigimu, šis projektas atskleidžia įtraukiojo ugdymo, orientuoto į pagarbą kiekvieno besimokančiojo asmenybei, skirtybių pripažinimą, toleranciją, individualią mokymosi sėkmę, esmę.

Dalyvavusiųjų šioje neįprastoje kelionėje laukė šešios „stotelės“, kuriose kviesta žaisti senovinių matų domino, šifruoti senuosius Mažosios Lietuvos matus, vietovardžius, kurti „Kelionės vadovo“ puslapį, ant stiklo piešti Mažosios Lietuvos krašto moterų tautinio kostiumo atributą – delmoną.

Vienoje „stotelių“ dalyviai buvo pakviesti kurti radijo teatrą, kitoje kviesta vaišintis Mažosios Lietuvos skanėstais. Ši diena mokytojams priminė, kad bendros pastangos dėl kiekvieno mokinio sėkmės yra gana nelengvas, tačiau būtinas ir mokyklos bendruomenę sutelkiantis iššūkis, kviečiantis reaguoti ir atsakyti į įvairius mokinių poreikius, motyvacijos stiprinimą, asmeninės sėkmės pasiekimą.

Akimirkos iš aprašytų renginių liko nuotraukose, įspūdžiai ir padėka, organizavusiems renginius ir įdėjusiems į juos dalį savo širdies šilumos, – mūsų atmintyje.

Lieka džiaugtis, kad vis grįžtame prie tautos savastį gaivinančio šaltinio – kalbos, kad gebame ištarti gerą žodį ir taip pražydinti esamąjį savo laiką.

https://www.ve.lt/uploads/img/banners/srtfondas.gif

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Apie literatūrą kitaip

Apie tai, kaip moksleivius paskatinti skaityti knygas, apie rašymo subtilybes kalbėjomės su...

Vytautas Čepas: "Rašyti išmoksi tik rašydamas" nuotrauka, foto

"Vakarų ekspreso" naujienų portalas vykdo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo remiamą...

„Sutinku daugybę smalsių vaikų“ nuotrauka, foto

Kaip iš Lietuvos teritorijos "dingo" 830 tūkst. gyventojų (2) nuotrauka, foto

SE, Daugiau nei šimtas metų nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Ką pakeitė šis...

J. Gižo sodyboje – unikali ekspozicija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Liepos–spalio mėn. muziejuje J. Gižo etnografinėje sodyboje (Žvejų g. 13, Dreverna,...

Atsisveikinimas su sveiku protu. Liumpeninteligentų valanda nuotrauka, foto

Nuomonės, Didžioji dauguma dabartinių inteligentų yra patys tikriausi prisitaikėliai ir chrestomatiniai kolaborantai. Tačiau...

60 metų santuokoje nugyvenę žemaičiai ištvėrė siaubingą tragediją nuotrauka, foto

Žmonės, Vatušiškis Alfonsas Stonys geltonkasę gražuolę Ireną Magdaleną Sungailaitę pirmąsyk pamatė 1959...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...