Žvilgsnis iš šalies: nenorime kaukių, vengiame skiepytis, bet norime festivalių, švenčių ir ošiančios Palangos

Kaip Lietuvos Vyriausybės priimtus naujus ribojimus galimybių paso neturintiems žmonėms ir praeitą savaitę įvykusį protesto mitingą vertina užsienyje gyvenantys lietuviai? Kokios priemonės taikomos šalyse, kuriose jie gyvena?

Aurelija Čepulinskaitė-Jara, JAV

JAV niekas netikrina, pasiskiepijęs žmogus ar ne, bet žmonės patys yra sąmoningi ir supranta, kad reikia save ir kitus saugoti, nes kenčia visi, kenčia verslai ir darbai.

Jei esi pasiskiepijęs, gali nenešioti kaukės viešosiose patalpose, niekas netikrina. Kiti - saugosi ir visur nešioja kaukes. Dauguma vengia susibūrimų, nevyksta dideli koncertai, šventės. Žmonės skiepijasi ir tikrinasi.

Tie, kas prieš vakcinas - sėdi namuose ir taip saugo save nuo galimo užsikrėtimo.

Jei situacija pablogės, vėl taps privaloma dėvėti kaukes patalpose.

Lietuvoje, manau, per daug kontrolės, todėl daug pasipriešinimo. Keista, kad, užuot mažinus festivalių, koncertų ir kt. didelių susibūrimų skaičių, nes tai efektyviausia terpė virusui plisti, uždraudžiama eiti apsipirkti maisto parduotuvėje be galimybių paso.

Manau, kad tokiu atveju, jeigu nenorime įleisti kur nors žmonių be galimybių paso, turi būti sudarytos sąlygos vietoje atlikti greitąjį COVID-19 tyrimą.

Dabar priimti ribojimai, mano nuomone, tik atveria duris nelegaliam greitam verslui - gaminti padirbtus galimybių pasus. Mėtomasi nuo vieno kraštutinumo prie kito, nuoseklumo, žmonių švietimo ir teigiamo požiūrio trūksta.

Toks įspūdis, kad lietuviai nenori kaukių, vengia skiepytis, bet nori festivalių, švenčių ir perpildytos Palangos.

Na, visi mes pavargę nuo COVID-19, bet kažkaip reikia kartu tą problemą spręsti, ir pradėti reikėtų nuo savęs. Aš pati pasiskiepijau dar kovo pradžioje, bet ir toliau saugausi. Vengiu didelių susibūrimų, kartais parduotuvėse užsidedu kaukę ir visada dezinfekuoju rankas.

Tų kortelių, kurias gavom vakcinos metu, prašo tik sėdant į lėktuvą arba nuėjus pas gydytoją. Arba atlieka greitąjį COVID-19 tyrimą.

Jurgita Sadekova, Norvegija

Manau, kad kažkam dabartinė situacija yra labai pelningas verslas, o nukenčia nekalti žmonės. Pasaulis eina iš proto! Nėra „koronos“. Tai tiesiog visos žmonijos naikinimas. Išliks tik stipriausieji.

Norvegijoje panašiai kaip Lietuvoje. Tik ten, kur aš gyvenu, niekas kaukių nenešioja ir kol kas spaudimo skiepytis nėra. Norvegijos laikraščiai rašė apie skiepų pasekmes. Jie rašo viską atvirai, neslepia nuo žmonių informacijos.

Meilė Sposmanytė, Danija

Manau, kad Lietuvos Vyriausybė elgiasi kaip fašistinis Hitlerio režimas. Tik dabar ne žydai yra jų priešai, o skiepytis atsisakantys, natūralų imunitetą turintys žmonės, vaikai. Tokios diskriminacijos nepriklausomoje Lietuvoje dar nėra buvę. Esu pasibaisėjusi.

Danijoje valdžia bent jau nenaudoja tokios retorikos. Parlamente Mėlynasis blokas pasiūlė prilyginti „koroną“ eilinėms ligoms. Raudonasis blokas, kuris dabar turi daugumą, kol kas tam nepritarė. Tačiau jau vien tai, kad Danijos parlamente yra keliami tokie klausimai, yra vilties teikiantis faktas.

Lietuvos Seime toks klausimas - vis dar yra tabu. Vienintelis Dainius Kepenis bandė apie tai kalbėti.

Danijoje „koronos“ pasų reikia keliaujant į užsienį, einant į kavinę (į vidų), taip pat einant į kirpyklą ir į kiną. Nebereikia dėvėti kaukių parduotuvėse, autobusuose, traukiniuose. Lauke jų dėvėti nereikėjo niekada. Visi testai Danijoje yra nemokami.

Dabar paleista nauja spaudimo skiepytis kampanija prieš 12-15 m. vaikus. Tai jie ir dar tie, kurie vis dar nepasiskiepiję, yra kaltinami delta mutacijos, kuria suserga ir pasiskiepijusieji, platinimu.

Kai suskiepys tuos vargšus paaugliukus, esu 100 proc. tikra, kad imsis dar jaunesnio amžiaus vaikų ir darželinukų.

„Pfizer“ bandymuose jauniausiam vaikui buvo 6 mėn. Tai yra baisus „big pharma“ eksperimentas ir verslas, kurio pasekmes pajusim ateity.

Lietuvoje žiniasklaida skelbia, kad Danijoje šiuo metu daugiausia sergančiųjų. O vietos žiniasklaida rašo, kad greitosios pagalbos skyriai užkimšti pacientų, besiskundžiančių vakcinos šalutiniu poveikiu.

Jau pradėta keletas tyrimų dėl sveikatos sutrikdymo, žmonėms imtos mokėti kompensacijos. Bet tai labai ilgas biurokratinis procesas, reikalaujantis daug nervų ir sveikatos.

Danijoj, kaip ir Lietuvoj, žmonės kovoja už savo laisvę. Protestai taip pat vyko, bet protestuojančiųjų yra per mažai, kad būtų pakeista politikos kryptis.

Buvo sudeginta kaliausė su ministrės pirmininkės veidu. Tai ojojoi, koks kriminalas buvo. Tie žmonės buvo teisiami. Kalbėjo, kad gali gauti nemažai metų kalėjimo, bet nesekiau, kuo pasibaigė procesas.

Magdalena Kaminskaitė, Švedija

Švedijoje nuo pat pradžių nebuvo daug suvaržymų. Dabar kaukių dėvėjimas net neberekomenduojamas. Rekomenduojama tik pajutus simptomus likti namie ir, jei yra galimybė, dirbti iš namų.

Renginiuose ribotas lankytojų skaičius, restoranai įpareigoti užtikrinti atstumą tarp lankytojų ir visokeriopą saugumą. Pasas reikalingas tik atvykstant į šalį, bet ir tai tik užsieniečiams. Vietiniams (ir ne švedams) atvykstant į šalį nereikia nei testo, nei skiepo.

Vis dėlto nors jokių kardinalių ribojimų nėra, žmonės vis tiek skatinami vakcinuotis, visi dezinfekuojasi rankas, laikosi atstumo. Pandemijos suvaldymas yra iš esmės žmonių rankose, pasitikima pilietiškumu.

Man atrodo, kad žmonės, esantys valdžioje, patys tokių idėjų neprisirenka. Tam yra patarėjai, mokslininkai, žmonės, kurie supranta pandemiją geriausiai.

Nors ribojimai atrodo griežtoki ir gal kiek perspausti, aš manau, kad jie reikalingi - kad žmonės geriau suprastų situacijos rimtumą. Prancūzija įvedė panašius ribojimus ir vakcinacija paspartėjo.

Man atrodo, ši situacija per daug politiškai sudėtinga ir dauguma tikrai neturime pakankamai informacijos objektyviai įvertinti įvestus ribojimus.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder