Uostamiestyje diskutuos apie krūtų onkologijos aktualijas

Po ilgos pertraukos kitą savaitę uostamiestyje rengiama mokslinė konferencija medikams - onkologijos chemoterapijos ir krūtų chirurgijos srityse dirbantiems specialistams. Ši konferencija vyks jau 7 kartą.

Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugijos organizuojamoje konferencijoje ketinama apžvelgti įvairias aktualijas ir pristatyti klinikinius atvejus.

Konferencijai pirmininkausiantis draugijos pirmininkas, Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas Alvydas Česas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad bus aptariamos ne tik gydymo aktualijos.

„Kasmetinėje tarptautinėje jau septintą kartą organizuojamoje konferencijoje nagrinėsime ir su koronavirusu susijusias problemas - ir socialinius tinklus, ir psichologinius aspektus dėl pandemijos“, - sakė A. Česas.

Pasak gydytojo, socialinių tinklų tema tapo svarbi, nes vis daugiau medikų rašo, diskutuoja internete ir kartais būna neteisingai suprasti, jų mintys ištraukiamos iš konteksto ir taip gali nukentėti patys į diskusijas įsijungę gydytojai.

Be gydytojų veiklos socialiniuose tinkluose, bus aptariama psichologinės sveikatos svarba sveikimui, išskirtiniai krūtų navikų gydymo atvejai, naujos krūties vėžio gydymo strategijos ir kt.

A. Česas džiaugėsi, kad specialistų laukia vertingi ir aktualūs pranešimai apie efektyvų ir krūtis tausojantį onkologinės ligos gydymą.

Pranešimus skaitys Nacionalinio vėžio instituto, Klaipėdos unversitetinės ligoninės, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų ir Kauno onkologijos ligoninės, Vilniaus universiteto Santaros klinikų atstovai, nuotoliniu būdu pranešimą pristatys specialistas iš Ispanijos.

Specialistai siekia dar plačiau kalbėti apie krūties vėžį, kadangi tai yra dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje ir daugelyje Vakarų pasaulio šalių.

Nacionalinio vėžio instituto specialistų teigimu, bet kuri moteris per gyvenimą turi apie 10 proc. riziką susirgti krūties vėžiu. Kiaušidžių vėžiu moterys serga rečiau - 1,4 proc. rizika, tačiau šis susirgimas labai sunkiai diagnozuojamas ankstyvose stadijose, todėl yra sunkiai pagydomas. Dauguma vėžio atvejų yra atsitiktiniai, veikiant aplinkos veiksniams, tačiau 5-10 proc. krūties vėžio ir 15-20 proc. kiaušidžių vėžio atvejų išsivysto dėl paveldėtų genetinių pokyčių (genų mutacijų). Su krūties vėžiu susijusių genų mutacijos padidina riziką sirgti ir kitomis onkologinėmis ligomis - prostatos, kasos vėžiu bei melanoma.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder