Plaukų bei odos priežiūra šiltuoju sezonu

Šiltasis metų laikas asocijuojasi su atostogomis, na, o šios - su saule, smėliu bei jūra. Norint išlaikyti plaukus žvilgančius, o odą sveiką būtina pakoreguoti odos ir plaukų priežiūros įpročius.

Pagrindinis faktorius, žalojantis odą bei plaukus šiltuoju metų laiku – saulės spinduliuotė.

Žalingi saulės spinduliai - ultravioletinė spinduliuotė (UV) yra 3 rūšių – UVA, UVB bei UVC, nors dažniausiai dėmesys skiriamas UVA bei UVB spinduliuotei, kadangi UVC spinduliai odos nepasiekia. UV spinduliuotė alina mūsų odą, sukelia priešlaikinį senėjimą, didina odos vėžio atsiradimo riziką.

Šiltuoju metų laiku mūsų oda ir plaukai taip pat susiduria ir su įvairiais kitais faktoriais, tokie kaip smėlis, jūros, baseino vanduo, todėl svarbu apsaugoti odą bei plaukus ir nuo šio poveikio.

Kaip veikia UVA ir UVB, kodėl jie yra žalingi ?

Pasinaudojant anglų kalba paprasta šiuos spindulius atskirti : UV-A - aging (senėjimas) UV-B (burning) - degimas.

UVA spinduliai sudaro 95% mūsų odą pasiekiančių spindulių, jie veikia odą ištisus metus, net debesuotą dieną.

Dėl savo fizikinių savybių, UVA spinduliai gali labai giliai prasiskverbti į mūsų odą, todėl jie yra atsakingi už odos įdegimą. UVA padarytos žalos odai greitai nepastebėsime.

Šie spinduliai žaloja odoje esančius baltymus elastiną bei kolageną - prasideda fotosenėjimas, odoje atsiranda raukšlelių, oda praranda elastingumą. UVB spinduliai odą pasiekia saulėtą dieną, ypač piko valandomis, kitaip nei UVA spinduliai turi mažesnį bangos ilgį, todėl nesugeba taip giliai prasiskverbti į odą.

UVB spinduliai tiesiogiai atsakingi už pigmentinių dėmių atsiradimą, kurias sunku pašalinti. Ne veltui UV spinduliai laikomi didžiausiu jaunystės ir sveikos odos priešu.

Apsauga nuo saulės.

Vienas svarbiausių odos priežiūros komponentų vasarą bei vėlyvą pavasarį– apsauginiai kremai, losjonai, turintys apsauginį faktorių nuo saulės (ang. SPF – sun protection factor).

Rekomenduojama rinktis priemones su aukštu apsauginiu faktoriumi nuo saulės (SPF 30+), tokį kremą reikėtų naudoti mažiausiai 2 kartus per dieną, reaplikuoti po kontakto su vandeniu ar po sporto.

Apsauginiai filtrai nuo saulės gali būti dviejų tipų – cheminiai bei mineraliniai. Produktuose, turinčiuose cheminius filtrus, yra naudojami įvairūs cheminiai komponentai, mineraliniuose – titano bei cinko oksidai.

Cheminiai filtrai pradeda veikti maždaug 20 min po priemonės panaudojimo, o mineraliniai – iškart.

Svarbu vengti saulės piko metu (11-15h dienos).

Galvos apdangalas

Vienas geriausių būdų apsaugoti save, savo plaukus bei odą nuo saulės – galvos apdangalas.

Stilinga skrybėlė gali būti ne tik puikus aprangos akcentas, tačiau taip pat apsaugoti plaukus bei odą nuo UV spindulių. Galvos apdangalas taip pat apsaugos ir nuo saulės smūgio.

Plaukų priežiūra.

Plaukų pažeidimus dažniausiai sukelia taip pat saulės spinduliai. Jie geba pažeisti plauke esančius baltymus, todėl plaukas praranda savo struktūra, formą, plaukai išsausėja, pradeda lūžinėti plaukų galiukai.

Tai dar svarbiau šviesiaplaukėms – plaukas, kaip ir oda, turi pigmento melanino, kuris suteikia plaukui spalvą.

Tamsių plaukų merginos melanino plaukuose turi daugiau, todėl jų plaukas labiau „apsaugotas“, o šviesiaplaukių - daug jautresnis saulės pažeidimams, lengvai praras spalvą (ypač dažytas plaukas), formą bei blizgesį.

Plaukas šiltuoju sezonu linkęs sausėti, todėl stenkitės plauką dažnai maitinti, drėkinti.

Kiekvieno plovimo metu naudokite kondicionierių, kartą ar kelis kartus per savaitę naudokite maitinančias plaukų kaukes, plaukų aliejus.

Venkite papildomų formavimo priemonių, jei naudojate plaukų tiesinimo ar garbanojimo žnyples, naudokite apsaugines priemones nuo karščio.

Po kontakto su jūros bei baseino vandeniu stenkitės perplauti plaukus įprastu vandeniu – taip išvengsite žalojančio chloro bei sūraus vandens poveikio plaukams.

Iškart po maudynių galite papildomai naudoti maitinamąsias plaukų priežiūros priemones.

Archyvų nuotr.

Odos priežiūra

Turintiems riebų odos tipą, šiltasis sezonas gali itin varginti dėl dar intensyvesnio sebumo (riebalų) išskyrimo, oda įgauna nemalonų blizgesį.

Tokiu atveju naudokite odos priežiūros priemones, neturinčias aliejų, įsigykite švelnų odos prausiklį, turintį salicilo rūgšties, kuris nekimš porų, padės sumažinti spuogelių bei sebumo išsiskyrimo kiekį. Rankinėje pravartu turėti perteklinį blizgesį mažinančių servetėlių.

Esant karštai, saulėtai dienai nepamirškite gerti daug vandens, sveikai maitintis ir džiaugtis šiltuoju sezonu !

 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder