Meilei svarbus ir metų laikas, o skyryboms - piniginės storis

Pavasaris - meilės metas. Pažinčių portalo atstovas patvirtina, kad pavasarį padaugėja ieškančiųjų antrosios pusės. Šiuo metų laiku santykius dažniau įtvirtina subrendusios poros, o štai advokatas pastebi: kai baigiasi meilė, prasideda ambicijų karas.

Aukščiau kylanti ir vis ryškiau šviečianti saulė išbudina ne tik gamtą. Gatvėse padaugėja trumpų sijonų, suaktyvėja antrųjų pusių paieška. „Taip, pavasarį pastebime didesnį aktyvumą tarp pažinčių portalo draugas.lt narių.

Naujų pažinčių paieškos intensyvėja nuo pat metų pradžios, ypač suaktyvėja vasarį ir kovą, pasiekdamos piką“, - patvirtina didžiausio internetinio pažinčių portalo Lietuvoje projektų vadovas Vytautas Girgždys.

Gamta šaukia?

Pasak V. Girgždžio, padidėjimas gali būti paaiškinamas keletu veiksnių. Pirmiausia, pavasaris dažnai asocijuojamas su nauja pradžia, netgi poravimosi metu.

Ši atmosfera gali skatinti žmones ieškoti naujų pažinčių. Antra, šiltesnės oro sąlygos daugelį žmonių skatina išeiti iš namų ir dalyvauti įvairiose veiklose, įskaitant susitikimus su potencialiais partneriais.

„Pažinčių paieškos pavasarį gali būti aktualios visoms amžiaus grupėms, tad šioje vietoje didelių skirtumų nestebime“, - paaiškina portalo atstovas, paklaustas apie ieškančiųjų antrosios pusės amžių.

Projektų vadovas pasidžiaugė, kad ir vyresni žmonės atranda internetines pažintis, kurios jiems padeda išlikti socialiai aktyviems.

Domina ilgalaikiai santykiai, bet...

Pažinčių portalo apklausos rodo, kad dauguma žmonių siekia gilesnių ir ilgalaikių santykių, tačiau neretai išeina vadinamieji „santykiai be įsipareigojimų“.

„Įdomu pastebėti, kad tiek vyrai, tiek moterys vienodai siekia to paties - rasti savo antrąją pusę. Tačiau internetinės pažintys suteikia galimybę išbandyti ir trumpalaikius susitikimus, kol ieškoma tikrosios meilės. Tam esame sukūrę ir atskirą svetainę“, - aiškina portalo atstovas.

V. Girgždys atkreipia dėmesį, jog labai svarbu išlaikyti subalansuotą požiūrį ir žinoti, kad į ilgalaikius santykius reikia investuoti žymiai daugiau, nei to reikalauja trumpalaikiai.

Kai kurios pažinčių svetainės dalijasi sėkmės istorijomis. Ne išimtis ir šis portalas, anksčiau fiksuodavęs ir fotografuodavęs laimingas poras.

„Šiuo metu to nebedarome, tačiau nuolat sulaukiame dėkingų žmonių laiškų, susipažinusių mūsų portale ir dažnai jau sumainiusių žiedus arba dar planuojančių vestuves“, - tikina draugas.lt atstovas.

Skaičių magija - populiari

Nusprendusieji meilę vainikuoti vestuvėmis mėgsta rinktis įsimintinas bei skaičių žaismu pasižyminčias datas. Jei sugalvotumėte santykius įamžinti šiemet, balandžio 24-ąją kažin ar rastumėte laisvų vietų. Nors šioji diena išpuola trečiadienį, tačiau ji itin paklausi tarp būsimųjų jaunavedžių.

2024 balandžio 24-ąją Klaipėdoje susituokti pageidauja 6 poros, kai įprastai šiuo metu būna perpus mažiau.

Klaipėdos civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus patarėja Rasa Lukšienė patvirtina, kad ši diena santuokos registracijai jau yra užimta, tačiau stengiantis atsižvelgti į jaunųjų poreikį ir, esant galimybėms, santuokų gali būti įregistruojama ir daugiau, nei numatyta santuokų registravimo kalendoriuje.

„Ir mes pastebime, ir patys jaunieji pasisako ne tik apie skaičiais gražias dienas, bet ir apie jiems svarbias, pagal horoskopą tinkamas dienas ar konkretų laiką.

Kiti būna pasiryžę įdėti nemažai pastangų, kad santuoka būtų įregistruota ne tik konkrečią dieną, bet ir konkrečią valandą, nepriklausomai nuo to, kur ji būtų sudaroma“, - pasakoja R. Lukšienė.

Paklausios - darbo dienos

Pasak patarėjos, tarp jaunavedžių populiariausias laikas - vasara. Intensyvesnis santuokų sezonas taip pat jaučiamas gegužės - rugsėjo mėnesiais, o ne sezono metu: spalį - balandį.

Ne sezono metu būsimi sutuoktiniai dažniau renkasi kuklesnes ceremonijas darbo dienomis, nors tokių netrūksta ir per sezoną.

Tarp besituokiančiųjų darbo dienomis didžioji dalis yra ne pirmą kartą santuokas registruojančios poros. Jos gali būti nuo visai kuklių kabinete iki puošnių, gražių ir svečių gausių švenčių šeštadieniais.

„Santuokos darbo dienomis tikrai yra populiarios, todėl, atsižvelgdami į poreikį, neseniai įrengėme ir santuokų registravimo kabinetą administraciniame pastate, ne santuokų rūmuose, kuriame poras tuokiame visomis darbo dienomis ir laiką deriname individualiai“, - pastebi pašnekovė.

Pasak R. Lukšienės, tarp norinčiųjų santuokas registruoti visai kukliai, tik kabinete, esama ir vyresnio amžiaus žmonių, ir jaunų, kuriems gal svarbi tik diena ar tik dėl tam tikrų aplinkybių įteisinti šeimos santykius, o visa šventė planuojama ateityje arba išvykus.

Ištuokų rekordai - įspūdingi

Klaipėdos miesto civilinės metrikacijos ir registracijos skyriuje praėjusiais metais susituokė 824 poros, be apskaitytų užsienyje ar sudarytų bažnyčiose. Įregistruota ištuokų beveik perpus mažiau - 433 (be užsienyje įregistruotų ištuokų).

Pasak R. Lukšienės, statistikos dėl pragyventų santuokoje metų skaičiaus nevedama, tačiau darbuotojai susiduria su atvejais, kai santuoka nutraukiama nepraėjus nė metams po jos sudarymo.

Neseniai įregistruota ištuoka net po 57 santuokos metų. Pastebima, jog dažniausiai poros skiriasi po 10-20 kartu nugyventų metų.

Advokato Henriko Mackevičiaus darbo praktikos rekordas, kai sutuoktiniai nusprendė išsiskirti po 48 bendro gyvenimo metų. Moteriai įnikus į alkoholį ir pradėjus vyrą kaltinti neištikimybe, sutuoktinio kantrybė trūko ir šis padavė skyryboms.

H. Mackevičius pastebi, kad garbaus amžiaus poros ne taip retai nusprendžia nutraukti santuoką. Tam advokatas turi savo paaiškinimą: kol pora būna darbingo amžiaus, turi vaikų ar anūkų, sutuoktinius sieja bendros pokalbių temos, o štai vienišoms poroms būna sudėtingiau - prasideda kapstymasis po vienas kito neigiamas savybes ir taip pavargstama vienas nuo kito.

Ambicijas - į šalį

Remdamasis ilgamete patirtimi, H. Mackevičius pastebi, kad į advokatus dėl skyrybų nesikreipiama kelias savaites po Naujųjų metų dėl ištuštėjusių piniginių po švenčių. Kitas ramybės periodas - liepa ir rugpjūtis, kai pradedama masiškai atostogauti.

Nors dažnai manoma, kad skyrybų bylos - paprastos ir neįdomios, H. Mackevičius nesutinka su tokiu požiūriu. Neretai jose prireikia įvairių žinių, ir ne tik matematinių, skaičiuojant sutuoktinių užgyventą turtą.

Pavyzdžiui, ar nebaigtas statyti ir neįteisintas namas yra tik plytų krūva, ar vertę turintis statinys? Lietuvos teismų praktika šiuo klausimu pasisako skirtingai.

Advokatas patvirtina, kad daugėja vedybinių sutarčių - meilė ar pasitikėjimas vienas kitu čia niekuo dėti, tokie susitarimai esą palengvina poros gyvenimą, ypač kai pajamos būna skirtingos ir vienas iš sutuoktinių uždirba gerokai daugiau.

„Skyrybos - brangus užsiėmimas. Perfrazavus vieną garsų veikėją, įėjimas čia kainuoja eurą, o išėjimas - du.

Pagal siekiamas išlaidas skyrybų kaina dažnai prilygsta vestuvių puotai, tad sugalvojus skirtis geriau ambicijas padėti į šalį ir susitarti draugiškai“, - pataria advokatas.

Meilės iš pirmo žvilgsnio - nėra

Pasak psichiatro Aleksandro Slatvickio, poros paieška, jei neturima nuolatinio partnerio, vyksta nuolat, ypač tarp jaunų žmonių - tai lemia atitinkamų hormonų gamyba.

„Gamtos mumyse yra užkoduotas savo giminės pratęsimas. Žmogus nuo kitų gyvų būtybių skiriasi tuo, kad lytiškai bendrauja ne tik tada, kai reikia pratęsti giminę - tai svarbus gyvenimo komponentas, kuris turi įtakos gerai fizinei ir emocinei sveikatai“, - pasakoja specialistas.

A. Slatvickis pabrėžia, kad kiekvienam svarbu rasti tinkamą antrąją pusę. Poros santykiai prasideda nuo geismo, kai partneriai nesąmoningai vienas kitą vertina kaip potencialų savo palikuonių motiną ar tėvą.

„Nėra tokio dalyko kaip meilė iš pirmo žvilgsnio. Absurdas. Kaip galima pamilti žmogų, kurio nepažįsti?! Iš abipusės traukos atsiranda seksualiniai santykiai, kurie tėra tik vienas iš bendravimo komponentų.

Turi sutapti ir kiti bendri interesai“, - aiškina pašnekovas.

Meilei reikia laiko ir...

„Gaila, kai žmonės, kartu nugyvenę ne vieną dešimtmetį, pasuka skirtingais keliais. Taip nutikti gali dėl pačių įvairiausių priežasčių. Realu, kad tokiame amžiuje nelieka seksualinio komponento, kuris porai yra svarbus.

Jei tai buvo vienas iš labiausiai siejusių dalykų, porai kartu tampa nuobodu. Kaltas gali būti ir psichologinis nesuderinamumas.

Kol vaikai būna maži, tokiu atveju gyvenama dėl jų, o šiems palikus namus, dar kažkiek tempiama iš inercijos“, - galimas skyrybų priežastis įvardija psichiatras.

Kaip išsaugoti sėkmingus santykius? Pasak A. Slatvickio, rasti atsakymą į šį klausimą nėra lengva. „Svarbu priimti kitą tokį, koks jis yra. Moterys dažnai daro klaidą - bando vyrą pakeisti.

Neįmanoma pakeisti subrendusios asmenybės. Tad lieka dvi išeitys: ieškoti kito, tavo lūkesčius atitinkančio žmogaus, arba priprasti prie žmogaus psichologinių ypatumų.

Tam reikia laiko, pastangų. Kai abi pusės stengiasi, ilgainiui atsiranda ir meilė. Tik reikia nepamiršti, kad ilgas ir gražus gyvenimas neįmanomas be konfliktų ir nesutarimų“, - sėkmingų santykių receptą įvardija psichiatras.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder