Praktiški patarimai: Kaip patikėti tuo, ko nėra, ir tai paversti tikrove

Yra žmonių, kurie ne tik tiki, bet ir įrodinėja, kad jų mintys - materialios. Užtenka panorėti - ir troškimai išsipildo. Bet daugelis, kad ir kiek kartotų žodį „medus", burnoje saldumo nepajunta. Kokia yra save išpildančių pranašysčių paslaptis ir kaip įgyvendinti savo drąsiausias fantazijas?

Įsivaizduokime, hipotetinė mergina Elė tiki, kad visi vyrai - „kiaulės", o ištekėti ji nori už princo. Deja, tikrajame gyvenime nieko, išskyrus knyslių klano atstovus, ji nesutinka.

Kad jos svajonė išsipildytų, jai ne tik reikia patikėti, kad šiame pasaulyje esama princų, bet ir kad būtent ji yra verta vieno iš jų dėmesio. Jeigu jai tai pavyks, Elė pradės daryti įspūdį merginos, atitinkančios išsakytą troškimą. O jeigu ji pati tuo netiki, horizonte pasirodžiusio princo ji arba nepastebės, arba pastebės, bet liūdnai atsidus ir pagalvos: „Jis ne man. Kam aš tokia reikalinga. Pažais ir pames, žinau aš tokius". Ir eis toliau liūdėti dėl savo sunkios dalios.

Noriu patikėti, bet nesiseka

Kaip lengvai Elė tuo patikės, priklauso nuo to, kiek ji pasiduoda savitaigai, kokia jos gyvenimo patirtis ir, atitinkamai, kokia pasaulio koncepcija yra jos galvoje. Jeigu ji mano, kad vyrai - kiaulės ir jos gyvenimo patirtis tai ne kartą patvirtino, jai teks dėti nemažai pastangų, kad patikėtų priešingu variantu.

Anglų kalboje yra posakis „Fake it till you make it" (Apsimesk, kol tai taps tiesa). Paprastai tariant, žmogui reikia apsimesti tuo, kuo jis nori būti, bet kol kas nėra, kol tai pasieks. Tai yra vienas iš būdų apgauti save ir kitus. Svarbu suvokti, kad čia kalbama ne tiek apie išorinius veiksmus, kiek apie vidinį savęs ir savo padėties pajautimą. Reikia būti patenkintam savimi ir tuo, kas yra, jausti malonumą fantazuoti. Leisti sau svajoti ir fantazuoti.

Kur tai suveiks, o kur - ne

Šis būdas tinka dviems idėjoms realizuoti: įtikinti save, kad esu to vertas, man būtinai pavyks. Ir įtikinti kitus, kad man sekasi.

Antrasis punktas yra svarbus todėl, kad daugelis žmonių teigiamai reaguoja į sėkmės lydimus žmonijos atstovus ir taip dar labiau sustiprina jų pasitikėjimą savimi. Tai viso labo tik „papildoma nuolaida", veikianti jūsų naudai, tarsi įskaita universitete, dėl kurios iš pradžių stengėtės jūs, o paskui ji pradeda „dirbti" jums.

Bet tai dar ne viskas. Visa tai nesuveiks, jeigu Elė patikės, kad ji yra nuostabi ir princas ant balto žirgo jos laukia, bet sėdės ir lauks, kol jis atjos į jos nuošalų kaimą. Įtikinus save, teks atplėšti sėdimąją nuo sofos ir pačiai susikurti tą gyvenimo lygį, kuris jos jau nebegąsdina. Juk save išpildančių pranašysčių esmė - ne pranešti Visatai apie savo norus ir laukti, kol ji patieks viską ant lėkštutės, o nustoti bijoti galimybių ir išnaudoti visus šansus, kurie pradeda šmėkščioti horizonte arba belstis į uždarytas duris. Įgytas pasitikėjimas savimi ir savo vertės pajautimas suteikia vidinės jėgos rizikuoti, siūlyti save ir veikti tai, apie ką anksčiau ir nesvajojote.

Kaip save įtikinti greičiau?

Savitaigos greitis priklauso nuo to, kiek tikslas yra toli nuo tikrovės. Tarkime, Elė svajoja tapti kosmetologe ir atidaryti savo grožio saloną, arba svajoja tapti šalies prezidente. Sutikite, pirmasis variantas prieinamas praktiškai kiekvienam, o antrajam tikslui pasiekti teks mažų mažiausia sulaukti prezidentinio amžiaus.

Taigi, jeigu Elės svajonė - iš tikroviškųjų, ji gali pradėti apie ją pasakoti socialiniuose tinkluose arba draugams, svajoti balsu. Šie veiksmai padės žmonėms susidaryti kitą įspūdį apie Elę. Ji jiems po truputį taps tokia, kokia iš esmės dar nėra. O Elė dar labiau patikės, kad tai yra įmanoma.

Panašus procesas vyksta su pastojusia moterimi. Pirmaisiais nėštumo mėnesiais gali nebūti praktiškai jokių simptomų arba požymių, kurie padėtų moteriai suprasti, kad netrukus ji taps mama. Bet kalbėdama apie tai su savo vyru, giminėmis, draugais ji „matuojasi" savo naują vaidmenį. Sukuriamas vidinis pajautimas, kuris įsikomponuoja į moters savivertės sistemą. Ir ji pereina į naują lygmenį „Aš esu ta, kuri tai gali". Kai gimsta kūdikis, moteris įgyja naują statusą „Aš esu ta, kuriai tai pavyko".

Jei kalbėsime apie Elę, pereidama į statusą „Aš esu ta, kuri gali tai padaryti", ji žingsnis po žingsnio pradės įgyvendinti savo svajonę, sutikdama su šansais, pasitaikančiais jos kelyje. Taip per savo veiksmus Elė pereis į naują lygmenį, įgydama statusą „Aš esu ta, kuri įgyvendino savo svajonę".

Svajonės pildosi

Jeigu apie ką nors svajojate, įsijunkite ir jūs į žaidimą „Fake it till you make it" ir atsikratykite savo nedrąsos išmėginti ką nors naujo. Paprastai problemos esmė būna ne ta, kad žmogus ko nors nepajėgia arba nemoka, o ta, kad bijo peržengti per savo baimes ir įsitikinimus, bijo rizikuoti ir pasinaudoti jam atitekusia galimybe. Kalbant apie savimi pasitikinčius žmones, galima sakyti, kad jie tiek tiki savo sėkme, kad ja neabejoja nė per nago juodymą.

Ir jiems sekasi ne todėl, kad turi išsamų veiksmų planą arba kad viską moka ir žino, o todėl, kad gavę šansą, jie jį griebia net tada, kai neužtenka talento, žinių, pinigų ar dar ko nors. Jie sau pasako: „Tai mano". O toliau viską aiškinasi ir susirenka tai, ko reikia jam įgyvendinti.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder