Menas būti abejingam: veiksmingi būdai ignoruoti kitų žmonių nuomonę

(1)

Daugelis iš mūsų supranta, kaip žalinga nuolat rūpintis tuo, ką galvoja kiti: tai ne tik verčia gėdytis kiekvieno savo žingsnio, bet ir reiškia, kad gyvenate dėl kitų, o ne dėl savęs.

Tačiau, laimei, ne viskas prarasta, nes yra 7 patikimi būdai, kaip visiems laikams atsikratyti priklausomybės nuo kitų žmonių nuomonės, rašo HackSpirit.

1. Supraskite, kad nesate tokie svarbūs.

Jūs nesate tokie svarbūs, kaip manote, kad esate, sako Ava Sinclair, buvusi sportininkė, tapusi sveikatingumo ir sąmoningumo eksperte.

 "Nenoriu įžeisti... Sakau tai, nes tai tikrai išlaisvina", - sakė ji ir pridūrė, kad žmonės yra pernelyg egocentriški, kad ilgą laiką galvotų apie ką nors kitą.

"O matydamas, kad niekas į tave nekreipia dėmesio, gali gyventi sau", - teigė ekspertė.

2. Pasukite istoriją į kitą pusę

"Pagalvokite apie žmogų, kurio nemėgstate. Dabar pagalvokite apie viską, kas jums nutiko per pastarąją savaitę, ką veikėte, kas užėmė jūsų mintis, su kokiais žmonėmis leidote laiką.

Galiausiai pabandykite prisiminti, kiek kartų apie nemėgstamą žmogų galvojote ilgiau nei vieną minutę", - rekomendavo Sinkleris.

Ji pažymėjo, kad greičiausiai dabartinių įvykių fone apie nemėgstamą asmenį visai negalvojote.

"Tai, kaip galvojate apie kitus, greičiausiai atspindi tai, ką jie galvoja apie jus. Kitų žmonių gyvenimo analizei skiriame mažiau energijos, nei manome, kad skiriame", - teigė ji.

3. Tyčia "priverskite save jaustis nepatogiai"

Tai yra išbandymas ugnimi, tačiau jis taip pat gali būti neįtikėtinai išlaisvinantis.

Ekspertė pažymėjo, kad yra psichologinio gydymo rūšis, vadinama poveikio terapija. Tai yra, kai asmuo susiduria su savo baimėmis saugioje aplinkoje ir padedant specialistui.

"Tačiau jei jūsų baimės nėra labai didelės, pavyzdžiui, jei bijote susitikti su naujais žmonėmis, galite patys praktikuoti poveikio terapiją reguliariai išeidami iš savo komforto zonos", - rekomendavo Sinclair.

"Jei sąmoningai save sugėdinsite, galiausiai nustosite jausti gėdą, o tai išlaisvins jus iš gėdos ir baimės grandinių", - teigė ji.

4. Išlikite dabarties akimirkoje, kai apima jaudulys.

Jei esate įsitempę dėl to, ką apie jus gali pagalvoti kiti, ir jaučiate, kad pradedate labai nerimauti, gali būti gera mintis griebtis įprastų priemonių nuo streso ir nerimo: meditacijos, pasivaikščiojimo gamtoje, dėmesingo įsisąmoninimo ir introspekcijos.

5. Sutikite, kad jūsų prielaidos gali būti netikslios.

Galbūt manote, kad žinote, ką kiti apie jus galvoja, tačiau galite neturėti nė menkiausio supratimo.

"Prielaidos yra baisiausias košmaras. Jose slypi dauguma problemų: mes darome prielaidą, kad kažkas yra tiesa, ir toliau tuo tikime, nors pirminė prielaida gali būti visiškai klaidinga", - sakė ekspertas.

"Ar žinote, kaip rasti išeitį iš labirinto? Užduokite klausimus. Jei manote, kad kas nors turi tam tikrą nuomonę apie jūsų gyvenimą ar veiksmus, paklauskite jų", - rekomendavo buvęs sportininkas.

Ji pažymėjo, kad yra tikimybė, jog išgirsite melą, tačiau geriau paprašyti paaiškinimo, "nei paskęsti abejonėse ir rūpesčiuose, kurie gali pasirodyti visiškai nepagrįsti".

6. Apsupkite save draugais, kurie jus priima

Žmonės, kurių nuomonė mums svarbi, turėtų būti artimi draugai, priimantys ir mylintys jus tokį, koks esate.

"Jei priimu svarbų sprendimą, kuris turės įtakos kelioms mano gyvenimo sritims, man rūpi, ką apie tai mano geriausias draugas. Noriu, kad jis pritartų mano pasirinkimui, nes vertinu ir gerbiu jo nuomonę", - aiškino ekspertas.

Kitaip tariant, turint porą artimų draugų, kurie jums pataria ir teikia emocinę paramą, galima ne taip rūpintis kitų žmonių nuomone.

7. Atminkite, kad tai JŪSŲ gyvenimas

Žmogus Žemės planetoje gyvena neįtikėtinai trumpai. Ir paklauskite savęs, ar tikrai norite leisti laiką stresui dėl to, ką apie jus mano kaimynė iš trečio aukšto arba Gražina iš personalo skyriaus.

Po kelerių metų kaimynė gali visiems laikams išnykti iš jūsų gyvenimo. Po kelių mėnesių Gražina išeis dirbti į kitą įmonę, ir labai tikėtina, kad jų daugiau niekada nebepamatysite.

"Bet jūs visada turėsite save sau, taigi tai jūsų gyvenimas ir jūs galite rinktis, ką sakyti, daryti, jausti ir galvoti", - patarė ekspertas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder