Klaipėdiečio poilsis prie Juodosios jūros: pažvelgus į kainas norisi šypsotis

(4)

Jau tapo tradicija, kad kasmet rudens pradžioje arba jam įpusėjus atostogas planuoju ne Lietuvoje, o kuriame nors užsienio šalių kurorte. Priežastys kelios: šiuo laikotarpiu galima rasti itin patrauklių kelionių pasiūlymų, garantuotas vasariškas oras ir kainos, palyginti su mūsų šalies pajūrio kurortais vasarą, - žymiai mažesnės.

Klaipėdiečio poilsis prie Juodosios jūros: pažvelgus į kainas norisi šypsotis

Be to, tokiu būdu rudens pradžioje tarsi pratęsiamas vasaros sezonas.

Šįkart pasirinktas maršrutas - Bulgarijos kurortas prie Juodosios jūros Auksinės Smiltys.

Dar vasarą šiame kurorte atostogavo būrys mano draugų ir šypsodamiesi pasakojo apie čia esančias kainas, siuntė tai įrodančias nuotraukas: keptų krevečių porcija - vos 5 eurai, gana didelis puodas midijų - vos 4 eurai, kalmarų porcija - 6 eurai, įvairios keptos žuvys - 6 eurai, blyneliai su varške - vos 2,5 euro.

Restorane šalia jūros kranto nealkoholinio alaus bokalas - vos 1,75 euro.

Stebėjausi ir negalėjau tuo patikėti. Nesitvėriau savame kailyje ir pasakiau sau: „Būtinai aplankysiu šį kurortą.“

Kas ieško - tas randa

Dar liepos mėnesį pats ėmiau ieškoti tiesioginių bilietų skrydžių per pigias oro linijas ir per interneto platformą Booking.com žiūrinėti viešbučių kainas.

Lėktuvo bilietų kainas stebėjau kelias dienas: iš pradžių skrydis iš Vilniaus į Varną (apie 25 km nuo minėto Auksinių Smilčių kurorto) ir atgal į Lietuvą svyravo apie 120 eurų žmogui.

Tačiau paanalizavus daugiau galimų rugsėjo mėnesio datų, pavyko rasti skrydžio bilietus pirmyn ir atgal vos už 70 eurų.

Tada jau ėmiau studijuoti viešbučių kainas: ogi žiūriu, kad 2 žmonėms 4 žvaigždučių viešbučių kainos savaitei su „viskas įskaičiuota“ svyruoja nuo 300 iki 400 eurų. Pamaniau, bilietus jau rezervavau, tad viešbučio užsakinėti neskubėsiu, dar turiu apie du mėnesius - spėsiu.

Taip kasdien vakare po darbų vis įeidavau į Booking.com ir stebėjau kainų pokyčius.

Pastebėjau tendenciją, kad jos po truputį ima mažėti, kol galiausiai vieną vakarą įeinu į minėtą interneto platformą ir žiūriu: olia, 4 žvaigždučių viešbutis su „viskas įskaičiuota“ vos 260 eurų 2 žmonėms savaitei (žmogui dienai atsieina apie 19 eurų). Ir dar visai arti Juodosios jūros kranto - per 5-7 minutes pasiekiama pėsčiomis (300-400 m kelio).

Tiesa, buvo parašyta, kad tą dieną šiam viešbučiui taikoma 55 procentų nuolaida. Esą kainavo 580 eurų, o dabar - 260 eurų.

Paskaičiavau, kad vykstant į šį viešbutį 2 žmonėms savaitė poilsio su lėktuvo bilietais ir viešbučiu su „viskas įskaičiuota“, t. y. maitinimu ir gėrimais, atsieis vos 200 eurų žmogui.

Kaip lietuviai mėgsta sakyti: „Pigiau grybo!“

Nenuvylė

Ir iš tiesų, poilsiu šiame kurorte nė kiek nenusivyliau.

Visą savaitę džiugino 24-26 laipsnių šiluma, Juodoji jūra įšilusi - 23-24 laipsniai, tad drąsiai gali mirkti vandenyje kone valandą.

Maloniai nustebino ir Auksinių Smilčių kurorto mėlynosios vėliavos paplūdimys: jokių akmenų, smėliukas minkštas ir malonus pėdoms, o aplink - prašmatnūs gultai, restoranai ir įvairios ekstremalios vandens pramogos.

Tarkime, guli sau paplūdimyje, o prekeiviai priėję siūlo įvairius vaisius - saldžių ir sultingų arbūzų, aviečių, braškių, melionų. Puikiai išdarinėti, šviežūs ir gražiai į plastikines stiklines sudėti vaisiai. Vienos tokios stiklinaitės kaina ant jūros kranto - vos 3 eurai.

Dar pamąsčiau, kad Lietuvoje turguje kažin ar rasi tokio skanumo vaisių vos už 3 eurus, o čia tau atneša ir paduoda tiesiog į rankas ant jūros kranto. Fantastika.

Tiesa, Bulgarijos nacionalinė valiuta - levas. Jų išsikeisti Auksinių Smilčių kurorte gali kas kelis šimtus metrų. Valiutos keityklų - apstu. Už 100 eurų gauni 190-195 levus (priklausomai kur keisiesi). Taigi, skaičiuoti kainas labai paprasta - tiesiog pateiktą kainą levais dalindavau perpus ir taip orientuodavausi, kiek kainuos eurais.

Šiame kurorte kainų atžvilgiu mes pasijutome taip, lyg būtume Lietuvoje prieš kokius 15-20 metų.

Dviese ateini į restoraną šalia Juodosios jūros kranto, pasiimi po karštą jūros gėrybių patiekalą, gėrimų, dar deserto ir sumoki apie 20 eurų.

Vieną vakarą viename restorane apie 5 valandas klausėmės gyvos nuostabaus grožio muzikos, suvalgėme didžiulę Havajų picą, išgėrėme apie 10 įvairių kokteilių ir už viską sumokėjome vos 30 eurų.

Tuomet į galvą šovė mintis: Bulgarija taip pat Europos Sąjungos šalis, kaip ir Lietuva. Tačiau kodėl pas mus Nidoje ar Palangoje kainos kone tris kartus didesnės? Negi mes jau esame tokie turtuoliai, kad vasarą pliažuose mokame kosmines kainas?

Atvirai pasakius, po to, kai apsilankai tokiuose užsienio šalių kurortuose, nesinori poilsiauti Lietuvoje, nes tokio biudžeto, kuris leido nevaržomai visą savaitę poilsiauti Auksinių Smilčių kurorte, Nidoje ar Palangoje kažin ar būtų užtekę vos dviem dienom.

Skaudu, nes labai myliu savo gimtąją šalį ir Lietuvos gamtą, bet tokia jau ta realybė, kad poilsiauti Lietuvos kurortuose jau darosi tikra prabanga, kurią gali sau leisti toli gražu ne kiekvienas.

Kai kam nors iš pažįstamų pasakai, kad poilsiauti išvyksti į užsienį, išgirsti tokias kalbas: „Gerai gyveni.“ Tada aš tokiems atkertu: „Ne, kaip tik blogai, nes poilsiauti Lietuvoje man neužtenka pinigų, kadangi užsienyje dažnai poilsiauju 2-3 kartus pigiau nei, tarkime, nuvykęs į Nidą ar Palangą.“

Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder