Įvykdyti paskutiniąją valią - būtina

Pastaruoju metu vis kyla skandalų dėl mirusių žvaigždžių palikimo. Norėdami artimuosius apsaugoti nuo nemalonaus santykių aiškinimosi, daugelis įžymybių surašo oficialų testamentą nelaukdami senatvės. Testamentu perduodamas ne tik turtas ir pinigai. Būna, kad testamente įrašoma labai keistų sąlygų, kurias įvykdyti nėra lengva.

Čarlis Čaplinas (Charlie Chaplin)

Genialusis komikas, gebėjęs prajuokinti žiūrovą vienu antakio krustelėjimu, buvo plačiai žinomas ir kaip užkietėjęs rūkalius. Su savo pypke jis išsiskirdavo nebent kadre.

Nutaręs po mirties suteikti laimės tokiam pačiam prisiekusiam rūkaliui, Č.Čaplinas į testamentą įtraukė punktą, pagal kurį mlijoans dolerių atiteks tam, kas pirmasis pasaulyje atliks tam tikrą triuką su tabako dūnais. Būsimajam miljonieriui reikia tik išpūsti 6 tabako dūmų žiedus, o paskui pro juos prapūsti septintą. Nuo Č.Čaplino mirties praėjo jau daugiau kaip 40 metų, o milijonas vis dar laukia savo naujojo šeimininko.

Fredrikas Džonas Boras (Fredric John Baur)

Chemikas technologas, kadaise sukūręs populiarių traškučių „Pringles" pakuotę, nenorėjo, kad jo palaikai būtų palaidoti standartinėje urnoje. Jis be galo didžiavosi savo išradimu ir testamente nurodė palaidoti jo pelenus ne urnoje, o cilindro formos traškučių dėžutėje. Dizainerio paveldėtojai jo valią įvykdė.

Alenas Delonas (Alan Delon)

Praėjusio amžiaus vyriško grožio simbolis, moterų širdžių pavergėjas ir aistringas gyvūnų mylėtojas pareiškė, kad nori iš gyvenimo išeiti kartu su savo aviganiu. Aktorius pranešė, kad prašys veterinarą užmigdyti jo keturkojį draugą, jeigu pats mirtų anksčiau už šunį. Be to, aktorius pageidauja būti palaidotas šalia savo 35 numylėtinių, kurių kapines jis įrengė savo namų sode.

Frenkas Sinatra (Frank Sinatra)

"

Gyvas būdamas jis pelnė ne tik talentingo atlikėjo, bet ir moterų numylėtinio ir linksmybių mėgėjo šlovę. F.Sinatra tvirtai nutarė malonumų neatsisakyti ir aname pasaulyje. Būtent todėl jis į testamentą įtraukė reikalavimą kartu su juo palaidoti butelį mėgstamo viskio „Jack Daniels", pakelį „Camel", žiebtuvėlį „Zippo" ir kelias 10 centų monetas „nenumatytų išlaidų" atvejui. Jo paskutinioji valia buvo išpildyta tiksliai, o ant kapo, papuošto užrašu „Geriausia dar laukia" gerbėjai ir šiandien atneša viskio ir cigarečių.

Kim Kardašian (Kim Kardashian)

Nepaisydama gana jauno amžiaus, amerikietė realybės šou žvaigždė jau spėjo sudaryti testamentą. Ką ir kam ji ruošiasi palikti testamentu, informacijos nėra. Bet žvaigždei aiškiai neduoda ramybės klausimas, kaip ji atrodys po mirties. Ji testamente išsamiai aprašė ne tik drabužius, su kuriais nori būti palaidota, bet net ir šukuoseną, lūpų dažų ir nagų lako spalvą.

Elizabeta Teilor (Elizabeth Taylor)

"

Kino žvaigždė taip pat labai rūpinosi savo laidotuvių eiga, todėl testamente nurodė ceremoniją pradėti 15 minučių vėliau numatyto laiko. Susidarė įspūdis, kad žvaigždė, garsėjusi savo stebėtinu gebėjimu visur vėluoti, neketino atsisakyti šio malonumo ir po mirties.

Marlonas Brando (Marlon Brando)

"

Aktorius mėgo šokiruoti publiką, o savo laidotuvėms pradėjo ruoštis likus daug laiko iki išėjimo iš šio pasaulio. Jis pats įrašė į juostą laidotuvių scenarijų, pagal kurį atsisveikinimo ceremoniją turėjo vesti Džekas Nikolsonas (Jack Nicholson), o pirmąjį atminimo tostą paskelbti Maiklas Džeksonas (Michael Jackson)

.Paskutiniaisiais gyvenimo metais Marlonas Brando gyveno iš valdžios pašalpos, įsiskolinęs kreditoriams 10 mln. dolerių. Todėl testamente buvo kalbama tik apie pačias laidotuves. Beje, didžiojo aktoriaus kapo nėra: jis nurodė išbarstyti pelenus virš kadaise jam priklausiusių salų.

Keisčiausi testamentai

„Būdamas sveiko proto..." Taip visame pasaulyje yra priimta pradėti testamentus. Tačiau skaitant kai kurių žmonių paskutiniąją valią, išreikštą, beje, likus dar daug metų iki mirties, dėl jų sveiko proto kyla abejonių. Bet jie mirė ne nuo silpnaprotystės, nors būtent taip ir atrodo. Supažindiname su 10 keisčiausių testamentų, kurie, tarp kitko, buvo įvykdyti.

Ir tūkstančio žodžių negana

Amerikietė namų šeimininkė Frederika Kuk savo testamentą rašė 20 metų. Pinigų ir nekilnojamojo turto ji turėjo nedaug, o štai draugų ir priešų - nors vežimu vežk. Jiems ji ir skyrė testamentą iš 95 tūkstančių žodžių. Jiems beveik nieko nekliuvo, bet Frederikai mirus visi sužinojo, ką ji apie juos galvojo. Kalbama, kad publikavus jos testamentą išeitų neblogas romanas namų šeimininkėms.

Susitiksime kitame gyvenime

Toks Džonas Boumenas palaidojo žmoną ir dukterį, o po dvejų metų mirė pats. Prieš mirtį jis išreiškė paskutinį pageidavimą - palikti namus tokius, kokie yra, juos kas savaitę tvarkyti ir žiūrėti, kad viskas būtų savo vietose. Džonas ketino susitikti su šeima aname pasaulyje, o paskui visiems reinkarnavusis vėl gyventi savo name. Reikia pasakyti, kad jo valia buvo uoliai vykdoma 59 metus, kol baigėsi namo išlaikymui palikti pinigai.

Vilis šykštuolis

Anglijos nacionalinis poetas Viljamas Šekspyras buvo pedantas ne tik rimuodamas, bet ir rūpindamasis užgyventu turtu. Testamente jis paliko nurodymų dėl absoliučiai visų savo daiktų, iki nukleiptų batų ir senų drabužių. Beje, šis dokumentas - vienintelis įrodymas, kad V.Šekspyras - išties realus žmogus.

Laimės kūdikis Maksimilijanas

Jam atiteko ir krūva pinigų, ir gražuolė žmona. Maksimilijanas - Holivudo kino prodiuserio Rodžerio Dorkaso šuo. Mirus šeimininkui jis gavo 65 mln. dolerių palikimą, o velionio žmona - tik centą. Bet našlė nepasimetė ir greitai ištekėjo už šuns, kuris nežinia kodėl greitai nugaišo. Ir nepaliko testamento!

Tai iš meilės

Gudrus vokietis verslininkas visą savo turtą (o jis labai įspūdingas) testamentu palieka moteriai, kurios lovoje mirs. Jam jau 77 metai, o jis yra gyvas, sveikas ir mėgaujasi vis naujų partnerių draugija, kurių turi daugiau negu pinigų banko sąskaitoje.

Cigarai ir kerštingas vyras

Samuelis Bratas labai mėgo cigarus. O jo žmona - ne. Ir visą gyvenimą nepaliaudama ūdijo vargšelį Semą dėl tabako dūmų smarvės. Testamente, kurį paliko mėgėjas padūmyti, buvo nurodyta, kad teisę paveldėti 330 tūkstančius svarų našlė įgis tik tada, kai kasdien surūkys po 5 cigarus. Ir ji užsirūkė!

Bilietas į vieną pusę

Vyro negalima nuolatos „ėsti", nes jam mirus bus ne tiek liūdna, kiek apmaudu. Štai australas Frensis Lordas tiek prisikentėjo nuo žmonos, kad visą savo turtą testamentu paliko giminėms, draugams, labdaros organizacijoms ir net tarnams. O pikčiurnai žmonai paliko 1 šilingą, kad ši nusipirktų tramvajaus bilietą, kur nors nuvažiuotų ir nusiskandintų.

Velnio advokatas

Vienas keistokas Suomijos gyventojas visą savo turtą užrašė šėtonui. Šalies valdžia greitai ir nesunkiai prisiteisė teisę į palikimą, pagal dokumentus oficialiai tapdama velnio atstove Žemėje.

O kur Dievas?

O ne mažiau keista amerikietė paprašė jai mirus viską palikti Dievui. Įvykdyti paskutiniąją velionės valią buvo patikėta vietos šerifui. Pagal oficialų raportą paveldėtojas apygardos teritorijoje nebuvo rastas. O pinigai atiteko kam? Teisingai, apygardos biudžetui.

Aktorystė - tai pašaukimas

Argentinietis Chuanas Potomakis visą gyvenimą atidavė Buenos Airių miesto teatrui. Sceną jis taip mylėjo, kad teatrui testamentu paliko apie šimtą tūkstančių dolerių. Su sąlyga, kad ir po mirties toliau vaidins pagrindinius vaidmenis. Konkrečiai - vargšo Joriko kaukolę visuose „Hamleto" spektakliuose.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder