Dermatologai atskleidė, kaip alkoholis veikia odą

Alkoholio vartojimas gali padidinti raukšles ir paryškinti ratilus po akimis.

Dermatologai išsamiai aprašė, kokią žalą odai padaro alkoholinių gėrimų vartojimas.

Ne paslaptis, kad alkoholis, kaip toksinas, turi daug neigiamo poveikio organizmui - ir vis dėlto šių įrodymų gali nepakakti tam, kad kai kurie žmonės būtų atkalbėti nuo besaikio alkoholio vartojimo, rašo Huffpost.

Dermatologai nustatė pagrindinius alkoholio poveikio odai būdus. Pirmasis iš jų yra žalingiausias - dehidratacija.

Kadangi alkoholis yra diuretikas, dėl jo dažniau einame į tualetą, o tai sukelia organizmo dehidrataciją. Todėl jei dehidratuotas kūnas, dehidratuota ir oda.

"Kai esate sistemiškai dehidratuoti, viena pirmųjų vietų, kur tai pastebima, yra oda", - aiškino Kalifornijoje dirbantis dermatologas Theo Soleimani.

Būtent dėl alkoholio sukeltos dehidratacijos ryte po nakties, kai girtavome, galime atrodyti šiek tiek "šiurkštesni" nei įprastai.

"Mūsų odos dehidratacija gali padidinti raukšles ir sustiprinti ratilus po akimis, - pridūrė daktarė Angela Casey.

Be to, jei organizmas yra dehidratuotas per ilgai, jis gali bandyti kovoti su sausumu suaktyvindamas riebalų gamybą.

"Žmonės gali pajusti, kad jų oda po nakties, praleistos išgėrus, tampa riebesnė, arba pastebėti, kad dėl ilgo alkoholio vartojimo jų oda tampa riebesnė", - sakė Suleimani.

Tačiau gera žinia ta, kad atsisakius alkoholio ir pirmenybę teikiant vandeniui, dehidratuojantį alkoholio poveikį gana lengva ištaisyti.

Be to, pats alkoholis plečia kraujagysles, todėl geriančiojo veidas tampa raudonesnis. Nors naujasis rausvas švytėjimas gali jūsų per daug netrikdyti, tačiau šio paraudimo sukeltas uždegimas vargina odą, ir gana stipriai.

Dr. Ahuva Sises atskleidė, kad ši būklė gali paaštrinti tokias odos problemas kaip egzema, rožinė, aknė ar psoriazė ir prisidėti prie odos senėjimo. Be to, ji gali sukelti problemą, kurios neįmanoma išspręsti paprastu serumu - trūkinėjančius kapiliarus. Vienintelis būdas juos iš tiesų pašalinti iš odos - brangios lazerio procedūros.

Be to, įprotis gerti naikina antioksidantus ir kolageną organizme.

Dermatologai pastebi, kad nėra tokio alkoholio kiekio, kuris nepakenktų odai, tačiau natūralu, kad nuolatinis gėrimas kenkia labiau nei atsitiktinis ar nedidelis gėrimas.

Kadangi alkoholis ir taip sukelia uždegimą, geriausia vengti kitų ingredientų, kurie gali šį procesą sustiprinti. Saldūs kokteiliai yra dvigubas smūgis, nes ir alkoholis, ir cukrus sukelia odos uždegimą.

Raudonajame vyne yra cukraus ir histaminą išskiriančių medžiagų, kurios vėlgi sukelia dvigubą uždegimo ir odos paraudimo dozę.

Dermatologai pastebi, kad išgėrus alkoholio dažnai atsiranda trumpalaikiai odos pokyčiai, tokie kaip suglebimas, sausumas ir patinimas.

Šį neigiamą poveikį galima panaikinti padarius ilgą alkoholio vartojimo pertrauką.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder