Į Žemę vienu metu skrenda penki asteroidai

Į Žemę vienu metu skrenda penki asteroidai, iš kurių vienas yra dviejų futbolo aikščių dydžio

(16)

NASA pristatė pavojingų kosminių uolienų, kurios netrukus priartės prie mūsų planetos, sąrašą. Į Žemę vienu metu skrenda penki asteroidai, iš kurių vienas yra dviejų futbolo aikščių dydžio.

NASA nuolat stebi prie Žemės artėjančius asteroidus.

Netoli Žemės skriejančių objektų tyrimų centre dirbantys mokslininkai kasdien stebi įvairių kosminių uolienų, galinčių kelti grėsmę Žemei, judėjimą.

Per ateinančias septynias dienas dideliu greičiu prie mūsų vienu metu praskris penki gana dideli asteroidai, rašo "HiTech".

NASA mokslininkai pateikė informaciją apie penkis mūsų planetai pavojingus asteroidus, kurie kitą savaitę praskris pro mūsų planetą ir neturėtų padaryti jokios žalos.

Pagal NASA klasifikaciją, jei asteroido plotis didesnis nei 140 metrų ir jis skrenda į Žemę arčiau nei 7,5 mln. kilometrų atstumu, tai yra kosminė uola laikoma potencialiai pavojinga.

Manoma, kad net 100 metrų dydžio asteroidas, atsitrenkęs į planetą, gali padaryti didelės žalos.

Jei asteroidas būtų bent 1 km pločio, jis galėtų sukelti pasaulinį kataklizmą.

Organizatorių nuotr.

Nuotrauka: Vikipedija

Todėl NASA mokslininkai kasdien stebi netoli Žemės esančius asteroidus, kurių orbitos kertasi su Žemės orbita.

Bet kuri pakankamai didelė kosminė uola gali pakeisti savo skrydžio trajektoriją ir taip atsitrenkti į planetą. Žemės orbitos stebimos, kad būtų pasirengta tokiam įvykiui.

Tačiau mokslininkams ne visada pavyksta laiku aptikti asteroidą, galintį patekti į Žemės atmosferą.

Kaip anksčiau rašė "Focus", taip nutiko prieš dvi savaites, kai nedidelė kosminė uoliena buvo aptikta likus vos kelioms valandoms iki jos smūgio į planetą.

Mokslininkų teigimu, artimiausioje ateityje vis daugiau netoli Žemės esančių asteroidų atsidurs pavojingu atstumu nuo Žemės.

Penkių asteroidų, kurie netrukus priartės prie planetos, sąraše pavojingiausias yra 223 metrų pločio akmuo, kuris yra dvigubai ilgesnis už futbolo aikštę.

Šis asteroidas taip pat bus labai arti Žemės.

Kurie asteroidai kels nerimą artimiausiomis dienomis?

Pirmasis sąraše yra asteroidas, pavadintas 2023 CG1, kurio plotis - 32 metrai.

Ši kosminė uola yra tokia pat aukšta kaip devynių aukštų namas šeštadienį, vasario 25 d., priartėjo prie Žemės 5,8 mln. kilometrų atstumu. Šiuo metu jis kosmose skrieja 23 328 km per valandą greičiu.

O sekmadienį, vasario 26 d., pro mūsų planetą praskries asteroidas, pavadintas 2023 DA.

Ši uoliena yra 18 metrų pločio ir nuo Žemės bus nutolusi 1 mln. kilometrų atstumu. Tai beveik tris kartus toliau nei Mėnulis.

Jo skrydžio greitis - 21 132 km/val.

Vasario 27-osios pirmadienis bus tikrai sunkus. Dėl to, kad potencialiai pavojingas didžiulis 143 metrų skersmens asteroidas 2012 DK31 prie Žemės priartės 4,8 mln. kilometrų atstumu.

Jo greitis yra stulbinantis - 55 944 km/val.

Vasario 28 d., antradienį, pro Žemę turėtų praskrieti 145 metrų ilgio asteroidas 2006 BE55. Tą dieną jis bus 3,5 ml km atstumu nuo mūsų planetos, o jo skrydžio greitis - 47 936 km/h.

Ir galiausiai, lygiai po savaitės, penktadienį, kovo 3 d., pavojingiausias iš šio sąrašo asteroidas, pavadintas 2007 ED125, priartės prie Žemės 4,4 mln. km atstumu.

Jo greitis taip pat įspūdingas - 47 032 km/val.

Trys iš minėtų asteroidų patenka į "potencialiai pavojingų asteroidų" kategoriją ir pagal dydį, ir pagal atstumą iki mūsų planetos.

Nors NASA mano, kad visi 5 šie kosminiai akmenys aplenks Žemę, neturėtume pamiršti, kad kosmosas yra nenuspėjama vieta.

Organizatorių nuotr.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder