Pasaulinės institucijos prispaudė valdžią: sprendimas dėl pažeistų R. Pakso teisių keliauja į Seimą

(7)

Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą Prezidento Rolando Pakso byloje įgyvendinanti Konstitucijos pataisa sulaukė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pritarimo.

 

 

 

Organizatorių nuotr.

Rolandas Paksas. Redakcijos archyvo nuotr.

Trečiadienį šią pataisą palankiai vertino komiteto nariai, už ją balsavo 5 parlamentarai. Po teigiamos komiteto išvados Konstitucijos pataisa keliaus į Seimo plenarinių posėdžių salę, kur jos laukia svarstymo stadija.

Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro, darbas yra atliktas, pakankamai išsamus, išdiskutuotas su konstitucinės teisės ekspertais.

Jo skaičiavimais, diskusijos šiuo klausimu jau vyksta apie vienuolika metų.

„Iš miesto, iš Romos išvarymo nebetaikome, pilietinių teisių atėmimas neturėtų būti taikomas", - sakė S. Šedbaras.

Vienas iš Konstitucijos pataisų rengėjų, parlamentaras Raimundas Lopata sakė, kad siūlomas projektas atitinka tarptautinę praktiką.

„Visiems laikams prarasti teisę vėl būti išrinktam, man atrodo, galioja tik Čekijoje, Slovakijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje yra išimtys. Laikinai prarandama tokia teisė Armėnijoje, Austrijoje, Azerbaidžane, Latvijoje, Lenkijoje, Sakartvele, o kitų šalių atvejai rodo, kad politinių teisių atėmimas įvykdžius nusižengimą nėra taikomas. Kitaip tariant, mes neiškrintame iš jokio konteksto",- sakė Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata.

Šių metų birželio 10 d. Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą Rolando Pakso byloje įgyvendinanti Konstitucijos pataisa įveikė pirmąjį laiptelį - pateikimo stadiją Seime. Už Konstitucijos 74 straipsnio pakeitimo projektą, kurį pateikė Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata, po pateikimo balsavo 73 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

Respublika primena:

2011 metų sausio 6 dieną Europos žmogaus teisių teismas konstatavo, kad nušalinant Prezidentą Rolandą Paksą buvo pažeistas Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos (toliau - EŽTK) Pirmojo protokolo 3 straipsnis.

2014 metų kovo 25 dieną, Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių Komitetas priėmė išvadą, kurioje teigė, kad Lietuva, visam gyvenimui suvaržiusi teisę dalyvauti rinkimuose, pažeidė Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto 25 straipsnį ir tuo pačiu Rolando Pakso politines teises „balsuoti ir būti išrinktam per reguliariai rengiamus teisingus rinkimus remdamasis visuotine ir lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu, kurie garantuoja laisvą rinkėjų valios išreiškimą."

Lietuvai nevykdant šių institucijų sprendimų, gresia oficialios sankcijos tarptautiniu mastu.

Organizatorių nuotr.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder