Neringos savivaldybės stipendijos – septyniems kultūros ir meno kūrėjams

(2)

Septyniems kultūros ir meno kūrėjams paskirtos Neringos savivaldybės stipendijos, skirtos skatinti individualią kūrybinę veiklą, kurią sudaro sukurti, atlikti ar kitaip viešai Neringos bendruomenei pristatyti kūrybiniai darbai.
 

Iš viso indvividualiai stipendijai gauti sulaukta vienuolikos paraiškų, kurias vertino ekspertai, o vėliau Neringos savivaldybės Kultūros ir meno taryba. Atsižvelgdamas į šios tarybos rekomendacijas, stipendijas skyrė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis savo potvarkiu.

Pirmą kartą skiriamą stipendiją iš viso gaus septyni kultūros ir meno kūrėjai, kurie savo kūrybinę veiklą yra numatę vykdyti nekurortinio, poilsio ir turizmo sezono metu, t. y. laikotarpiu nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. Trims asmenims stipendija, kurios dydis – 600 eurų, bus skiriama pusmetį, o kitiems – penkis mėnesius.

Mero D. Jasaičio teigimu, Neringos savivaldybės taryba šias stipendijas įsteigė siekdama į Neringą pritraukti talentingų kūrėjų ir kultūros inovatorių: „Tapytojų rojumi ir stebuklu žeme dvidešimto amžiaus pradžioje tituluota Kuršių nerija ir vėl grįžta į kūrėjų akiratį, o prie to prisideda ir Neringos savivaldybės taryba įsteigdama premijas ir stipendijas, kurių jau turime ne vieną. Džiaugiamės Neringoje gimstančiais kūriniais bei tuo, kad į kūrybinius procesus vis dažniau įtraukiama ir vietos bendruomenė.“

Kultūros ir meno stipendija skirta:

  • Denisui Nikitenkai (metodinės medžiagos kultūriniams maršrutams sukūrimas ir praktiniai užsiėmimai),
  • Dariui Mažintui (fortepijoninės muzikos koncertų ciklo Preilos bibliotekoje parengimas ir atlikimas),
  • Ulai Šimulynaitei (kalendoriaus „Nerijono metai“, užduočių sąsiuvinio-turistinio maršruto „Nerijono takais“ ir Nerijono aksesuarų dizaino sukūrimas),
  • Lukui Tarvainiui („Identitetai: Kuršių nerijos skambesys“),
  • Nijolei Kepenienei (edukacijų ciklo „Legendas kuriame šiandien“ įgyvendinimas Neringos gimnazijoje),
  • Jurgai Tumasonytei (grožinės literatūros tekstų, paremtų Neringos istorinėmis detalėmis, skirtų 6–11 metų vaikams, sukūrimas ir pristatymas),
  • Yelyzavetai Kravtsovai („Tyla už atostogų sezono ribų“).

Gauti Neringos savivaldybės kultūros ir meno stipendijas turi teisę pilnamečiai kultūros ir meno kūrėjai: Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys, dirbantys ir (ar) kuriantys Neringoje, jeigu jų veiklos objektas yra kultūra, menas ir jų sklaida; Europos Sąjungos valstybių ar trečiųjų valstybių piliečiai, jeigu jų veiklos objektas yra menas ar kultūra bei jų sklaida ir jeigu jie tikslingai atvyksta kurti į Neringą ir yra pakviesti Lietuvoje registruotos kultūros organizacijos.

Stipendijų mokėjimo trukmė – nuo vieno iki šešių mėnesių. Kvietimas ir vėl teikti paraiškas šioms individualioms stipendijoms gauti bus skelbiamas šių metų vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje.

 

Neringos savivaldybė skelbia atrankas

 

Strateginio planavimo, investicijų ir turizmo skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms užimti. Šis specialistas bus atsakingas už Savivaldybės investicinių projektų rengimą, taip pat rengs paraiškas ir kitus dokumentus Europos Sąjungos ir kitų struktūrinių fondų investicijoms bei paramai gauti. Bendradarbiaus su užsienio partneriais.

***

Socialinės paramos skyriaus vyriausiojo specialisto (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigoms užimti. Šis specialistas bus atsakingas už institucijų, sprendžiančių vaiko, šeimos gerovės klausimus, bendradarbiavimą. Koordinuos teikiamas švietimo pagalbos, socialines, psichologines ir sveikatos priežiūros paslaugas vaikams ir jų atstovams, nustatys šios pagalbos ir paslaugų poreikį.

Atlyginimas (neatskaičius mokesčių) nuo 2 249,60 Eur. Galimybė dalį darbo laiko dirbti nuotoliu.

Kelionės į darbą (iš darbo) išlaidos dalinai kompensuojamos.

Dokumentus dalyvauti konkursuose galima pateikti iki kovo 5-osios. Daugiau informacijos - Neringos savivaldybės interneto svetainėje neringa.lt

Neringos savivaldybės meno stipendija: priimamos paraiškos

Neringos savivaldybė kartu su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (NMK) 13-ąjį kartą kviečia Lietuvoje įsikūrusius ir (arba) Lietuvos pilietybę turinčius, bet ne Lietuvoje gyvenančius vizualiųjų ir taikomųjų menų, dizaino, architektūros, dailės istorijos, teorijos ir kritikos profesionalus bei kitų sričių menininkus ir kuratorius teikti paraiškas Neringos savivaldybės meno stipendijai. Paraiškų teikimo terminas: 2024 m. kovo 31 d.

NMK skatina dizainerius, architektus, menininkus, istorikus, naujųjų medžiagų tyrėjus teikti projektus, apimančius susikertančias tarpsritines praktikas, turinčias potencialo naujai artikuliuoti visuomenės santykį su šiuo konkrečiu kultūriniu kraštovaizdžiu.

Programa taip pat atvira kuratoriams bei dirbantiems su scenos menais, garsu, medžiagų tyrimais ar amatais bei kinu. Taip pat laukiami ir tarpsritiniai kitų sričių profesionalų projektai.

NMK rezidencijų programa nėra atvira bakalauro ar magistro studentams.

Atrinktiems dalyviams suteikiama 1000 eurų stipendija ir vieno mėnesio trukmės rezidencija NMK 2024 m. lapkričio 1–30 d. Laimėjus kūrybiniam kolektyvui, stipendijos dydis nesikeičia. Paraiškos stipendijai gauti priimamos iki 2024 m. kovo 31 d. Laimėtoją renka Neringos savivaldybės ir NMK deleguotų narių komisija.

Daugiau informacijos: https://nidacolony.lt/lt/

Pratęstas atviras kvietimas muzikantams

Projektas „MOTIVE – originalių tradicijų sujungimas su naujais Europos balsais“ iki 2024 m. kovo 10 d. kviečia teikti dalyvių paraiškas.

MOTIVE – tai projektas, įtraukiantis 15 jaunųjų Europos muzikantų iš Italijos, Lietuvos ir Lenkijos (po penkis atstovus iš kiekvienos šalies), šiame projekte įgysiančių pirmąją svaresnę muzikinę patirtį.

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti jaunuosius muzikantus, suburiant tarptautinį muzikantų kolektyvą, kuris, tyrinėdamas kiekvienos šalies muzikines tradicijas, sukurs bendrą produkciją, kurioje bus naudojamas „crossover“ stilius, sujungsiantis skirtingas muzikines kalbas ir tradicijas.

Projekto MOTIVE etapai:

• Mokymo ir kūrybinių dirbtuvių etapas: 30 valandų mokymų per nuotolį ir vietoje bei dirbtuvės dviejų dienų bandomosios pamokos metu Varšuvoje (Lenkija).

• Kūrybos etapas: kiekvienos šalies vietinės muzikos tyrinėjimas, vadovaujant ekspertams iš „Societa Beethoven“ (Italija). Tarptautinis bendradarbiavimas ir bendras naujų muzikinių kompozicijų kūrimas per nuotolį ir meistriškumo kurso metu Nidoje (Lietuva).

• Finalas: bendrai sukurtų kūrinių pristatymas gyvo garso koncerte Krotonėje (Italija).

Projekto organizatoriai suteikia:

• Padengia kelionės, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas kelionių į Lenkiją, Italiją ir Lietuvą metu;

• Mokymo medžiagą ir priemonių rinkinius, pamokas su srities ekspertais;

• Užtikrina moterų dalyvavimą projekte ne mažiau kaip 40 proc.;

• Programa yra pritaikyta neįgaliųjų poreikiams.

Kas gali teikti paraiškas:

• Muzikantai nuo 18 iki 30 metų;

• Pradėję savo muzikinę kelionę ir norintys pagilinti savo įgūdžius, turintys ne didesnę nei 2 metų patirtį muzikos industrijoje;

• Projektas puikiai tinka rimto požiūrio į muzikos verslą siekiantiems asmenims, kurie turi bazinių muzikos komponavimo įgūdžių, groja bent vienu muzikos instrumentu ir yra susipažinę su muzikos kūrimo programine įranga, pavyzdžiui „Logic Pro“, „Cubase“, „Pro Tools“ ir kt.

Prieš teikdami paraišką perskaitykite atviro kvietimo reglamentą ir apsilankykite DUK kategorijoje projekto interneto svetainėje.

Organizatorius ir pagrindinis projekto partneris – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“. Partneriai: „Societa Beethoven“ (Italija) ir „Agencja Muzyczna CRAVE“ (Lenkija).

Projektas dalinai finansuojamas programos „Kūrybiška Europa“ (CREA) priemonės Europos bendradarbiavimo projektai (CREA-CULT-2023-COOP).

 

Daugiau informacijos - https://www.kulturossala.lt/

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder