Neturi gamtinių dujų - susimokėk!

„Manęs paprašė Skuodo rajono gyventojai paklausti aplinkos ministro: ką planuojate daryti su suskystintomis naftos dujomis? 

Pavyzdys. Krosniniam kurui - 60 eurų akcizas, anglims - 40 eurų akcizas, o naftos dujoms yra uždėtas virš 300 eurų akcizas. Ką daryti Skuodui?

Visas Skuodo rajonas neturi gamtinių dujų. Visi daugiabučiai priversti naudoti naftos dujas, tiekiamas iš požeminių talpyklų, kur atveža iš „Orlen", įpila į požeminę talpyklą ir daugiabučiai naudoja naftos dujas, nes nėra kitų, nėra gamtinių.

Ką dabar daryti tokiems rajonams, kurie neturi gamtinių dujų ir dabar bus nubausti 300 eurų akcizu už toną? Ir ką daryti visiems regioniniams verslams?

Jie dabar į ministerijas važiuoja, visur važiuoja. Netgi Mokesčių inspekcija, Finansų ministerija sutinka, kad reikia tvarkyti šį akcizą, bet pagrindinį pasipriešinimą Aplinkos ministerija išreiškia, kad jie nesutinka to akcizo padaryti, pavyzdžiui, tokio pat kaip krosniniam kurui - 60 eurų.

Ką planuojate daryti, nes dabar laukiama Vyriausybės išvados dėl šio įstatymo projekto?" - Seime klausimą aplinkos ministrui uždavė parlamentaras Valius Ąžuolas.

Simonas Gentvilas visų pirma paskubėjo pasidžiaugti esama situacija.

„Kaip čia jums pasakyti? Aš labai džiaugiuosi, visų pirma, ir žiūriu į kolegą G.Landsbergį, kad kitame sankcijų pakete yra įtrauktos suskystintos naftos dujos į sankcionuojamų prekių importą, nes rusiškų suskystintų naftos dujų importas į Lietuvą išaugo aštuonis-devynis kartus po karo, lyginant su prieškario metais. Mes negalime nereaguoti ir džiugu, kad Europa pagaliau draus tai.

Dabar yra miestų, miestelių ar virtuvių, grubiai tariant, kur vis dar yra tų raudonų balionų, pildomų propanu, tai yra suskystintomis naftos dujomis.

Paaugimas yra, bet tai yra sena naujiena. 15 mln. eurų paramos išdalinta iš Energetikos ministerijos tam, kad gyventojai pasikeistų dujų balionus į virykles.

Valstybė nepaliko tokių žmonių likimo valiai. 2,5 tūkst. daugiabučių pasikeitė. Kai kur liko, kai kur reikia spręsti, bet mes neturime naudoti iškastinio importinio kuro, kuris didžiąja dalimi buvo iš Rusijos. Namas po namo pereisime prie šito.

O verslui seniai seniai yra žinutė, kad nesirinkite iškastinio kuro, valstybė yra pasirengusi padėti jums dėl pramonės konversijos.

Biometano gamyba tokiuose žemės ūkio kraštuose kaip Skuodas tikrai yra perspektyvi. Iš tonos šieno galima pagaminti 3 tonas, rodos, biometano, galiu suklysti sakydamas skaičius, bet iš tikrųjų Skuodas gali apsirūpinti pats energija, jeigu panaudotų atliekinę žemės ūkio produkciją", - dėstė aplinkos ministras.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder