Gintaras Neniskis

Klaipėdos keleivinis transportas žengia į ateitį: dirbtinio intelekto diegimas autobusuose padės gaudyti važiuojančius be bilieto papildyta

(16)

Melagių dieną skaitytojai žino, kad pajuokauti tądien nusprendžia ir žiniasklaida – tad kai kurie straipsniai tėra pokštas. Naujienų portalas VE.lt  šiandien irgi juokavo - šis straipsnis yra balandžio 1-osios pokštas.

Siekdama modernizuoti keleivių tikrinimo procesą ir užtikrinti teisingesnį bei efektyvesnį bilietų tikrinimo procesą, viešoji įstaiga Klaipėdos keleivinis transportas autobusuose pradeda diegti naują technologiją. Nuo šių metų birželio mėnesio viešojo transporto autobusuose bilietus tikrinančius kontrolierius pakeis dirbtinis intelektas.

Klaipėdos keleivinio transporto direktorius Gintaras Neniškis, pabrėžė šios iniciatyvos svarbą: "Mūsų tikslas – kurti sąžiningą ir skaidrią viešojo transporto sistemą, kurioje kiekvienas keleivis jaustųsi atsakingas už bilieto turėjimą. Dirbtinis intelektas leis mums žengti didelį žingsnį šia linkme užtikrindamas, kad bilietų tikrinimas būtų ne tik tikslingas, bet ir neįkyrus."

Pastaraisiais metais stebimas augantis keleivių, kurie vengia mokėti už viešojo transporto paslaugas, skaičius. Užfiksuota, kad keleiviai aktyviai naudojasi socialiniais tinklais ir kitomis komunikacijos priemonėmis, kad įspėtų vieni kitus apie kontrolierių buvimo vietas. Tokiu būdu apeinamas bilietų tikrinimo procesas ir išvengiama mokėjimo už kelionę.

"Technologijos raida suteikia mums galimybes, kurių dar neturėjome," – teigė direktorius, akcentuodamas dirbtinio intelekto svarbą. "Ši nauja sistema leis mums realiu laiku stebėti ir analizuoti duomenis apie keleivius ir jų bilietus, taip užkertant kelią bilietų vengimo praktikai."

Naujovė leis automatiškai skaičiuoti pro priekines duris įlipantį bei kitas duris išlipantį keleivių skaičių ir lyginti jį su aktyvių elektroninių bilietų skaičiumi kiekviename autobuse realiuoju laiku. „Užfiksavus aktyvių bilietų ir keleivių skaičiaus neatitikimą autobuse, keleivių kontrolei siunčiamas pranešimas apie potencialius pažeidėjus. Taip kotrolieriai gali prisitaikyti prie situacijos ir vykti tikrinti tik tų autobusų, kuriuose yra keleivių be bilieto,“ – paaiškino direktorius.

"Tai ne tik padidina mūsų efektyvumą ir mažina sąnaudas, susijusias su bilietų tikrinimo procesu, bet ir suteikia mums galimybę toliau investuoti į viešojo transporto kokybės gerinimą," – teigė Gintaras Neniškis, akcentuodamas ilgalaikes sistemos naudas.

"Mes suprantame, kad kai kurie keleiviai gali jausti nepasitikėjimą ar nerimą dėl naujųjų technologijų, tačiau užtikriname, kad ši sistema buvo išbandyta ir pritaikyta taip, kad užtikrintų asmenų privatumo apsaugą ir duomenų saugumą," – pabrėžė direktorius.

Ši iniciatyva yra tik dalis didesnio Klaipėdos miesto plano modernizuoti ir tobulinti viešojo transporto sistemą, siekiant padaryti ją prieinamesnę, patogesnę ir draugiškesnę aplinkai. Visai neseniai buvo paskelbta apie dirbtinio intelekto panaudojimo galimybes analizuojant viešojo transporto autobusų tvarkaraščius. Dirbtinio intelekto pagalba analizuojamas autobusų judėjimas ir teikiamos rekomendacijos sudaryti efektyviausią autobusų tvarkaraštį.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder