Pinigų neduos ir griauti neleis

(2)

Kas bus daroma su buvusiu policijos pastatu Jūros gatvėje, spręs tik Vyriausybė. Tačiau jau dabar aišku tai, kad griauti jo niekas neleis, o sutvarkymui šalies valdžia pinigų kapšo praverti nesiruošia. Vakar paaiškėjo trys galimi pastato likimo variantai.

Vakar surengtame nuotoliniame pasitarime dėl buvusio policijos pastato (Jūros g. 1) tolimesnių panaudojimo galimybių dalyvavo Klaipėdos miesto savivaldybės vadovai ir specialistai, Turto banko generalinis direktorius, Finansų ministerijos atstovai.

Pasak uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko, kadangi susitiko rimta kompanija, pokalbis buvo labai dalykiškas ir labai konkretus.

„Bandėme sužinoti valstybės poziciją ir gauti informaciją apie realią situaciją iš pirmųjų lūpų. O situacija yra gana paaiškėjusi“, - po pasitarimo „Vakarų ekspresui“ sakė V. Grubliauskas.

Mero teigimu, buvusio policijos pastato situacija kardinaliai skiriasi nuo sostinėje esančio buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso.

„Įvertinusi istorinę ir emocinę vertę, Vyriausybė dėl Lukiškių priėmė atskirą, išskirtinį sprendimą. Šį turtą iš karto buvo galima eksploatuoti. Klaipėdos pastatas yra avarinės būklės ir bet koks judesys jo įveiklinimo link turėtų prasidėti nuo avarinės situacijos likvidavimo. O tam Vyriausybė pinigų neskirs“, - patikino V.Grubliauskas.

Nors visi sprendimai dėl šio valstybės turto yra Vyriausybės rankose, variantų, ką daryti su buvusiu policijos pastatu, ne tiek ir daug.

"Galima prašyti Vyriausybės, kad būtų panaudotas Lukiškių atvejis. Tik prie jo pridedant labai aiškų finansinį planą - kiek bus skirta lėšų pastato sutvarkymui, išlaikymui ir eksploatavimui.

Nuomos atveju turėtų būti parengta galimybių studija, kaip šis turtas bus sutvarkytas, prižiūrimas ir kam nuomojamas.

Savivaldybė gali prašyti pastatą atiduoti jai neatlygintinai, bet vėl turėtų galioti planas pateikti finansavimą ir jo šaltinius.

Ir jei nė vienas iš šių variantų netiktų, vėl galima rengti pastato aukcioną", - situaciją apžvelgė Klaipėdos meras.

V. Grubliausko nuomone, artimiausiu metu visus šiuos variantus reikėtų aptarti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegijoje. Ji ir apsispręstų, kurį kelią pasirinkti.

"Tokiu atveju būtų galima rengti Tarybos sprendimą ir, sužinojus politinę valią, belstis į Vyriausybės duris. Tačiau būtina įvertinti, kad visi kiti variantai taps finansine našta Savivaldybei. Ar miesto biudžetas atlaikys? Šiandien pasakyti negaliu.

Aišku viena, pastato nugriauti niekas neleis. Norintys jį atgaivinti privalės ne tik rasti lėšų, bet ir laikytis paveldosauginių reikalavimų", - reziumavo Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

Policininkai iš Jūros gatvės pradžioje stovinčio pastato į naujutėlaitį Kauno gatvėje išsikraustė 2015 metais. Pačiame miesto centre jis pastatytas XIX amžiaus pabaigoje, yra saugomas valstybės ir įtrauktas Kultūros paveldo registrą.

Klaipėdos miesto valdžios planai šį pastatą, nelaukiant, kol taps dar labiau apverktinos būklės, perimti iš Turto banko ir įkurdinti jame uostamiesčio menininkus taip ir liko neįgyvendinti.

Kaip ir sumanymas į jį per porą metų perkraustyti Klaipėdos apygardos teismą ir Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmus. Apie 18 milijonų eurų turėjusiam kainuoti projektui kelią pastojo paveldosaugininkai, neleidę išgriauti kelių sienų ir pritaikyti pastatą normaliam teismo darbui.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder