„Green admin“ ir gyventojų atstovo sudaryta sutartis leidžia tvarkyti namo teritoriją triskart rečiau, nei tai numato galiojantys teisės aktai

Įmonei nusišvilpt ant miesto tvarkos ir švaros taisyklių: gresia baudos

(2)

Daugiabučių priežiūros paslaugas uostamiestyje teikianti įmonė „Green admin“ gyventojams įpiršo sutartį, kuri prieštarauja savivaldybės nustatytoms taisyklėms. Už tai bendrovei gali tekti mokėti baudas ar net varstyti teismų duris.

Bendrovės „Green admin“ atstovai daugiabučio butų savininkams siūlė pigesnes paslaugas nei buvęs administratorius, tačiau vėliau paaiškėjo, kieno sąskaita.

„Green admin“ ir gyventojų atstovo sudaryta sutartis leidžia tvarkyti namo teritoriją triskart rečiau, nei tai numato galiojantys teisės aktai.

Klaipėdos savivaldybės administracija teigia, kad tokia sutartis turėtų būti perrašoma, kad atitiktų miesto valdžios nustatytus reikalavimus.

Jeigu administratorius atsisakytų tai daryti, gyventojai turėtų kreiptis į teismą dėl sutarties sąlygų pakeitimo.

Viliojo mažesniu tarifu

Į Alfa.lt redakciją kreipėsi daugiabučio Minijos g. 128, Klaipėdoje, gyventojas Arminas (vardas pakeistas).

Vyras teigė, kad neseniai į jo buto duris pabeldė įmonės „Green admin“ atstovė ir pasiūlė pasirašyti po pareiškimu, kad gyventojas sutinka keisti esamą namo administratorių, kuris esą tvarkytų namui priklausančią teritoriją už mažesnę kainą.

„Kiek pamenu, pasiūlymas skambėjo maždaug taip: mes jūsų namui pasiūlysime keliais centais mažesnį teritorijos priežiūros tarifą, o jūs pasirašote ant protokolo, kad balsuojate už „Green admin“.

Kadangi esu patenkintas dabartinio prižiūrėtojo veikla, o keliais centais pigesnis tarifas esmingai gyvenimo nepakeis, maloniai atsisveikinau ir uždariau duris. Bet vėliau iš kaimynų sužinojau, kad vyresnio amžiaus gyventojai susigundė pasiūlymu ir pasirašė ant pateikto lapo“, – pasakojo Arminas.

Šių metų liepos mėn. šio daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimas priėmė sprendimą sudaryti Jungtinės veiklos sutartį ir gyvenamojo namo administratoriumi pasirinkti „Green admin“.

Nustebino sutarties punktas

Klaipėdiečio teigimu, yla iš maišo išlindo, kai jis sužinojo, kad namo administravimo paslaugų sutartyje, kurią sudarė „Green admin“ ir Jungtinės veiklos sutarties dalyvių įgaliotas asmuo, nurodoma, kad namo Minijos g. 128 teritorija bus tvarkoma vieną kartą per savaitę.

Klaipėdos miesto savivaldybės patvirtintos Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklės nurodo, kad administratorius ar jo samdytas rangovas teritoriją aplink daugiabutį namą privalo tvarkyti ne rečiau kaip tris kartus per savaitę.

Arminas svarsto, gal todėl naujas administratorius galėjo pasiūlyti mažesnį tarifą.

Kita vertus, gyventojo teigimu, jų namo prižiūrėtojas teritoriją tvarko, kaip numatyta savivaldybės nuostatuose, tačiau ne visada spėja rinkti šiukšles ar lapus.

Vyras teigia tik galintis įsivaizduoti, kaip atrodytų namo kiemas, jeigu tvarkytojai čia darbuotųsi vos vieną kartą per savaitę – esą tai įmonė galėtų daryti vadovaudamasi sutartimi.

„Manau, tektų bristi per šiukšles ir lapų krūvas, o vasarą – vaikščioti takais, kur žolė būtų iki kelių“, – kalbėjo gyventojas.

Sutartyje tarp jungtinės sutarties dalyvių ir administratoriaus nurodoma, kad namo teritorijoje šiukšlių rinkimas, šaligatvių valymas ir sniego valymas nuo šaligatvių rankiniu būdu atliekamas kartą per savaitę. O žolės pjovimas – pagal poreikį, bet ne dažniau kaip du kartus per mėnesį.

Trys kartai per savaitę ir ne rečiau

2017 m. liepos 27 d. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintose Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse nurodyta, kad asmenys privalo užtikrinti švarą ir tvarką tvarkomose teritorijose veikdami patys arba sudarydami teritorijos tvarkymo paslaugų sutartis, arba per bendrojo naudojimo objektų valdytojus.

Sprendimą dėl švaros ir tvarkos tvarkomose teritorijose užtikrinimo būdo asmenys turi priimti per 3 mėnesius nuo šių taisyklių įsigaliojimo dienos.

„Taisyklės reglamentuoja, kad tvarkomos ir valomos teritorijos ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę“, – atsakyme redakcijai teigė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Statinių administravimo skyriaus patarėjas Algis Gaižutis.

Taisyklės svarbiau už sutartį

Jeigu daugiabučio namo bendrija arba jungtinės sutarties dalyvių įgaliotas asmuo pasirašo sutartį su administratoriumi ar kita įmone, kurioje nurodo, kad jų namo teritorija turi būti tvarkoma rečiau, nei nurodo savivaldybė, ir dalis gyventojų tuo yra nepatenkinti, kuriuo teisės aktu turėtų būti vadovaujamasi: savivaldybės taisyklėmis ar sutartimi?

A. Gaižučio teigimu, teritorijos tvarkytojas turėtų vadovautis Klaipėdos miesto savivaldybės patvirtintomis taisyklėmis, kurios reglamentuota, kad namui priskirta teritorija turėtų būti tvarkoma ir valoma ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę.

Klausėme savivaldybės atstovo, ar į gyventojų sudaromas sutartis su administratoriumi turėtų būti perkeliamos savivaldybės nuostatos dėl daugiabučių priežiūros, ar tai nebūtina.

„Manytina, jog siekiant aiškumo sudaromose sutartyse su teritorijos tvarkytoju turėtų būti nurodytas valomos ir tvarkomos teritorijos dažnumas, kuris neturėtų būti mažesnis, negu nustatyta taisyklėse“, – paaiškino A. Gaižutis.

Bloga sutartis turėtų būti keičiama

Kaip tokiu atveju turėtų būti sprendžiama teisinė dilema, kai sutartis su administratoriumi dėl namo teritorijos priežiūros prieštarauja savivaldybės patvirtintoms nuostatoms?

„Sudarytos sutarties nuostatos turėtų būti pakeistos, kad atitiktų savivaldybės patvirtintas nuostatas. Vienai iš sutarties šalių atsisakius tai daryti, kita šalis turi teisę kreiptis į teismą dėl sutarties sąlygų pakeitimo“, – teigė Klaipėdos savivaldybės atstovas.

Įmonei, kuri tvarko daugiabučio teritoriją rečiau, nei nustato teisės aktai, ar nesilaiko kitų nustatytų savivaldybės taisyklių, gresia sankcijos.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos patvirtintų tvarkų ar taisyklių kontrolę pagal kompetenciją vykdo Viešosios tvarkos skyrius.

Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 Eur iki 140 Eur. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 Eur iki 600 Eur.

Tikina, kad taisyklių laikosi

„Esame maloniai nustebinti jūsų skiriamu išskirtiniu dėmesiu mūsų įmonės veiklai bei teikiamoms paslaugoms. Toks dėmesys sufleruoja, kad esame teisingame kelyje ir motyvuoja teikti tik kokybiškas paslaugas ir dar aktyviau plėsti savo esamų klientų ratą“, – atsakyme redakcijai teigė UAB „Green admin“.

Įmonė tikina, kad daugiabučių namų teritorijų tvarkymo paslaugas teikia pagal klientų pageidavimus ir patvirtintas Klaipėdos miesto švaros taisykles.

Vis dėlto „Green admin“ neatsakė į Alfa.lt klausimą, kodėl į sutartį su šio namo jungtinės sutarties dalyviais įrašė punktą, kad teritoriją tvarkys tik vieną kartą per savaitę, kai Klaipėdos miesto savivaldybės patvirtintose Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklės nurodo daug didesnį darbo krūvį.

„Tiek iš klientų, tiek iš veiklą kontroliuojančios Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus skundų ar nuobaudų nesame gavę“, – teigė įmonė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder