Kaip suprasti, kad jūsų telefono klausomasi: septyni įspėjamieji ženklai

Kaip suprasti, kad jūsų telefono klausomasi: septyni įspėjamieji ženklai

(3)

Daugelis vartotojų pagalvoja, ar jų mobiliojo telefono yra pasiklausoma. Vieni įtaria valdžią, kiti bijo įsilaužėlių. Kai kurie ženklai gali rodyti tikėtiną „sekimą“.

Yra septyni įspėjamieji ženklai, kurie gali reikšti, kad buvo klausomasi mobiliojo telefono. Apie tai rašo „Makeuseof“.

1. Baterijos problemos

Prieš išpopuliarėjant „iOS“ ir „Android“, akumuliatoriaus problemos buvo telefono pasiklausymo požymis. Tačiau akumuliatoriaus perkaitimas išlieka šiame sąraše.

Kenkėjiška programinė įranga gali veikti fone ir kas nors gali jūsų pasiklausyti. Todėl telefonas nuolat išsikrauna, nors taip dažnai jo nenaudojate.

2. Mobiliųjų duomenų naudojimo didinimas

Turėtumėte žinoti, kiek duomenų sunaudojate kiekvieną mėnesį. Jei skaičius smarkiai pakyla, turite tiksliai nustatyti, kodėl taip nutinka. Jei nerandate priežasties, gali būti, kad trečioji perima jūsų pranešimus.

Kenkėjiška programinė įranga naudoja jūsų duomenis surinktai informacijai siųsti į išorinį šaltinį. Tai reiškia, kad bus įtrauktas ne tik namų „Wi-Fi“, bet ir mobiliųjų duomenų suvartojimas.

3. Nepageidaujami skelbimai ir programos

Labai svarbu tiksliai žinoti, kas yra jūsų telefone, ypač apie fone veikiančias programas. Jei jų neįdiegėte, jos gali būti kenkėjiškos. „App Store“ aptikta 17 apgaulingų programėlių.

Iš pradžių manyta, kad jose yra kenkėjiškų programų, tačiau jos iš tikrųjų buvo reklaminės programos, kurios vartotojams pateikia nepageidaujamus skelbimus. Reklaminė programinė įranga gali būti naudojama duomenims rinkti ir atverti spragą įsilaužėliams įdiegti papildomą nesąžiningą programinę įrangą.

Šie skelbimai gali tapti įkyrūs ir paskatinti žmones net atsitiktinai jas spustelėti. Nepamirškite, kad spustelėjus bet kurias nuorodas gali atsirasti dar daugiau kenkėjiškų programų.

4. Bendros veiklos problemos

Kuo daugiau duomenų bus naudojama, tuo lėčiau jūsų įrenginys veiks. Kenkėjiška programa gali gauti root prieigą (supervartotojo teises) prie jūsų išmaniojo telefono arba priversti jus atsisiųsti netikrą sistemos atnaujinimą, kad galėtų visiškai kontroliuoti jūsų veiklą.

Tada informacija apie vartotoją gali būti perduota į išorinius įsilaužėlių serverius.

5. Keistos žinutės

Kaip sužinoti, ar jūsų telefonas stebimas ir yra pasiklausoma? Galbūt jau ignoruojate ženklus!

Tai, ką galite priimti kaip šlamštą, problemas ar netinkamą numerį, gali būti įspėjimas, kad kažkas negerai. Įtartinos SMS žinutės gali apimti iš pažiūros atsitiktines skaičių, raidžių ir simbolių serijas, kurios iš karto atrodys keistos, bet galbūt ne itin kenkėjiškos.

Neignoruokite įtartinų pranešimų. Labiausiai tikėtina to priežastis – kibernetinių nusikaltėlių naudojamų šnipinėjimo programų gedimas. Jei šeimos narys ar draugas jums pasakys, kad siunčiate jiems keistas žinutes ar e. laiškus, į jūsų telefoną gali būti įsilaužta.

6. Tinklalapiai atrodo kitaip

Visi pamirštame kibernetinio saugumo patarimus ir darome klaidų. Jei ši klaida yra teksto ar e. laiško URL spustelėjimas, tai gali kainuoti daug pinigų. Jums net nereikia būti nukreiptam į apgaulingą nuorodą per pranešimą.

Jei telefone įdiegta kenkėjiška programa, ji gali pakeisti lankomų svetainių išvaizdą. Dėl to įsilaužėliai gali, pavyzdžiui, gauti prieigą prie internetinės bankininkystės.

7. Naudokite „Android“ peradresavimo kodus

Tai veikia tik „Android“ telefonuose, tačiau tai puikus būdas sužinoti, ar jūsų duomenys siunčiami trečiajai šaliai. Saugumui ir privatumui užtikrinti galite naudoti slaptus USSD kodus.

Tiesiog eikite į klaviatūrą ir įveskite *#21*, *#67# arba *#62#, tada palieskite numerio rinkimo piktogramą.

Jei vienas neveikia, pabandykite kitą. Jie taikomi skirtingiems įrenginiams, tačiau visi trys turi tą pačią funkciją: jie nukreipia jus į ekraną su išsamiu skambučių peradresavimo aprašymu.

Jame bus išvardyti balso skambučiai, duomenys, SMS, paketai, PAD ir dar daugiau. Idealiu atveju kiekvienas turėtų būti „Nepersiųsta“. Jei yra eilutė „Persiunčiamas“, greičiausiai jūsų išmanusis telefonas buvo nulaužtas.

Ką galima padaryti? Ekrane įveskite ##002# ir dar kartą paspauskite rinkimo simbolį. Tai atšauks peradresavimą.

alfa.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder